Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Bu konuyu okuyanlar

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır erkek tipi saç dökülmesi var bende yaşım 18 lapa lapa saçlarım gidiyor 2 yıldır kullanamdigim şey kalmadi nafile hiç bir işe yaramadi yardım edebilecek arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim psikolojim alt üst

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Sorun genetik de olabilir, psikolojk de. Benim onerim bir cildiyeciye gitmen. Gitmem diyorsan da ilac tavsiyem Minoxil. Ben 2 aydir kullaniyorum. Saclar cikmaya basladi. Hareketlilik var köklerde

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aman kardesim minoxil kullanma bende 6 ay kullandim saclar çıktı mı evet çıktı ama biraktiktan sonra hemen geri döküldü ve 2 yildan sonra etkisi bitiyor kullansanda geri dökülüyor dökülmenin asıl nedeni dhtdir. Minoxil sadece damarlari genisletiyor sac çıkmasını sagliyor o yüzden benden sana tavsiye kullanma :)

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
aman kardesim minoxil kullanma bende 6 ay kullandim saclar çıktı mı evet çıktı ama biraktiktan sonra hemen geri döküldü ve 2 yildan sonra etkisi bitiyor kullansanda geri dökülüyor dökülmenin asıl nedeni dhtdir. Minoxil sadece damarlari genisletiyor sac çıkmasını sagliyor o yüzden benden sana tavsiye kullanma :)

Bakin bunu bilmiyordum. Tesekkur ederim :) Dht nedir? Hormon mu?

FX_PRO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gençler lise birde başlayan saç dökülmesi maceramla 8 inci yılımızdayız neler denedin diye sorarsanız uzun bi listem var minoxil bioxin bioblast badem yağı zeytin yağı çam yağı sarımsak ve sarımsak yağı ısırgan otu kısacası çok şey denedim ama bu işin kaçarı yok saçı dökülen kardeşim sana tavsiyem saçını makineyle sıfıra vur (jiletle sıfıra vurmaktan daha iyi görünüyor) dökülme anında durur ondan sonrada uzadıkça makineyle sıfıra vurup kısasaçında sana yakıştığını kabul ettirmen kendine

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada minoxil kısa vadede hakikaten işe yarıyor kafa derisindeki kılcal damarları genişleterek saç çıkışı sağlıyor ama asıl sorunun kaynağı olan vucuttakı testesteron hormonunun dht ye dönüşüp saç kökünde birikerek saçın dökülmesine neden olmasını durdurmadığından saç dökülmesi bir süre sonra kaldığı yerden devam ediyor.

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Doktora git bakalım hastalık mı genetik mi

mammadkhan313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu da ilgini çeke bilir. İstersen bi göz at Saç Dökülmesinin Nedenleri - Erkeklerde Saç Dökülmesi | Bilmediğin Her Şey

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
1 yıldır saçlarımı zentinyağlı yeşil sabunla yıkıyorum.
Dökülme büyük oranda durdu.
Misal bugün banyoda 4 tane tel geldi elime, o kadar.
Ancak saçın alışması 2 aydan fazlayı buluyor.
Ayrıca saçlarını hergün yıka, gün aşırı yıka diyenleri dinleme.
Temizlik imandan gelir
Erkeklerde dökülen saç tipleri genelde yağlı ve ince olur.
Bu saç tipi her gün yıkanmazsa dökülme artar.
Saçlar hakkında erkekler ve kadınların durumu farklıdır.
Kadınların saçları kolay kolay dökülmez.
Çünkü genetik olarak 3mm daha aşağıdadır kökleri.
Benim tavsiyem budur.

ozgec888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ödemelerde kolaylıklar oluyor mu saç ekimlerinde ? Bende araştırıyorum ama ödeme konusunda kafamda deli sorular var, peşin ödeme yapmam çok zor.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Saçlara ne jöle sürdüm, ne başka bir şey. Yaş 23 hala gürler. Fakat sakal yok. Herkesin derdi başka, zaten az var, o da oynarken dökülüyor. Sinirimi bozuyor :D

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Merhaba ödemelerde kolaylıklar oluyor mu saç ekimlerinde ? Bende araştırıyorum ama ödeme konusunda kafamda deli sorular var, peşin ödeme yapmam çok zor.
Kartla taksit mümkün ama elden taksit olur mu bilmiyorum. Yaptıracağınız merkezle görüşerek orta yol bulabilirsiniz. Yardımcı olucaklarını düşünüyorum.

rkocak432

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde saçlarımda dökülmeler oluyordu arkadaşımın tavsiyesi ile @keratineczanesi nin keratinli dökülme engelleyici setini kullandım ve hem dökülmelerim azaldı hem de saçlarım daha bakımlı oldu tavsiye ederim.

mersinprince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ERkeklik tipi saç dökülmesinde amerika tıp otoritesi FDA'in onayladığı 2 ilaç var.
1. minoksidilli losyonlar. minoksil, alopexylT, androvium vs
2. Finasteride 1mg tablet (%1 oranında iktidarsızlık yapıyor)
her ikisi de kullanıldığı sürece etkili. genetik olay, saç kaybı her yıl ölene kadar devam ediyor. buları 5 yıla kadar güvenle kullanabilirsiniz.
piyadaki diğer şeyler kanıta dayalı bilimsel çalışması olmayan şeyler.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Saç dökülmesinden nefret ediyorum :( he birde ince telli olunca iki kez nefret ediyorum.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
1 seneye yakındır bıttım sabunu getirtiyorum Türkiye'den ve düzenli kullanıyorum %60 oranında dökülme durdu arada kafamı kazıyorum da zaten buralar da deli sıcaklıklar oluyor. bakalım tekrardan uzatıcam bazen akrabalarla whatsapp üzerinden görüntülü konuşuyorum saç mı ektirdin diyorlar ((=