Erdoğan'ı yenebilecek bir muhalif lider var mı?

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş

YENMİŞ seni. Her seçimde yenmiş
Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş
Yenmiş de yenmiş, yenmiş de yenmiş
Meydan okuyor, "birinci çıkamazsam istifa ederim, sen edebilir misin" diyor.
O bile yetiyor ona zaten, 3-5 puan o kendine güven getiriyor...
TAM olarak böyle seslenmişti Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'na.
Kılıçdaroğlu'nun devamlı Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında yenildiğini, özgüveni olmayan bir lider olduğunu söylemişti. Ve partinin böyle bir genel başkanla iktidar olamayacağını söyleyerek, genel başkanlık yarışına aday olmuştu.
Muharrem İnce iki kurultayda Kılıçdaroğlu'na rakip oldu. İkisinde de kaybetti. Ama iddiasını hiç bırakmadı. CHP'ye genel başkan olmak istediğini, CHP'nin bir genel başkan sorunu olduğunu ve bu nedenle iktidara gelemediğini söyledi durdu.
Eli de kuvvetliydi açıkçası İnce'nin. Genel başkanlık yarışını kaybetmesine rağmen yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerini işaret ederek iddiasını devam ettirdi.
CHP'nin genel başkanı doğal cumhurbaşkanı adayıdır, CHP'nin başındaki kişi cumhurbaşkanlığına aday olmalıdır, aday olmuyorsa istifa edip yerini iddia sahibi ve cumhurbaşkanlığına aday olacak bir isme bırakmalıdır diyordu.
Kılıçdaroğlu'na tam bir meydan okuma... Ya cumhurbaşkanlığına aday ol ya da istifa et ben genel başkan ve aday olayım. Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığına aday olursa "çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş, yenmiş de yenmiş" zincirine bir halka, bir seçim mağlubiyeti daha ekleyeceğini biliyordu. Seçimi kaybetmiş, cumhurbaşkanı adayı olduğu için milletvekili olamamış Kılıçdaroğlu'nu partinin başından daha kolay indirebileceğini düşünüyordu.
Kılıçdaroğlu "Gel bakayım" diye talimat verdiği İnce'yi cumhurbaşkanı adayı yaparak eleştiri oklarının hedefi olmaktan kurtuldu. Dahası, İnce'yi "çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş, yenmiş de yenmiş" zincirine dahil etti. Adeta ben sıramı savdım, şimdi Erdoğan karşısında mağlubiyet tatma sırası sende dedi.
Şimdi gözler Muharrem İnce'de.
Kılıçdaroğlu kadar uzun olmasa da onun da bir yenilgi zinciri var.
Kılıçdaroğlu'na iki defa rakip oldu.
Çıktı yenildi, çıktı yenildi; yenildi de yenildi, yenildi de yenildi. Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rakip oldu. Öyle gözüküyor ki mağlubiyet zincirine bu sefer iri bir halka daha ekleyecek.
Daha önce Kılıçdaroğlu'na yaptığı çağrıyı inşallah 24 Haziran akşamı unutmaz. Cumhurbaşkanı seçilemezse "yeniliş de yenilmiş" bir siyasetçi olarak artık genel başkanlığa aday olmaması beklenir.
Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Takvim gazetesi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İbb seçimlerinde meydanlara çıkıp oy isteyen partili cb'yi mi diyorsun? Ekrem imamoğlu yendi onu... ;) Bu arada yenmek ne??? Sonuçta milletin seçimi üstünlük kıstasımı? İnsanların seçimi üzerinden diğer adaylara laf yapıp insanları burda kışkırtma sebebiniz nedir?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İbb seçimlerinde meydanlara çıkıp oy isteyen partili cb'yi mi diyorsun? Ekrem imamoğlu yendi onu... ;) Bu arada yenmek ne??? Sonuçta milletin seçimi üstünlük kıstasımı? İnsanların seçimi üzerinden diğer adaylara laf yapıp insanları burda kışkırtma sebebiniz nedir?
Kışkırtma ne alaka..? Siyasi bir yarış sonucu yenmek de var yenilmek de... Bunu dahi kabul etmek bu kadar zor mu geliyor sana.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Oy verebilecek insanların %50'sinden fazlası gır cahil. Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan ve bunları yapmak yerine tüm gün oturup TV izleyen bir toplumda seçimle başa gelinse ne olacak. Baştakiler de bunun farkında ki milletin bilinçlenmesini, okumasını öğrenmesini istemiyor. Yerel medya kanallarının hiçbirinde insanı geliştirecek program göremezsin gece 1'den önce. Dini kullanıp bu kadar cahil bir toplumu idare ediyorlar bu şartlarda kazansa ne olur. Eğitim almış bir yere gelen insanlarda ülkede durmuyor zaten o yüzden son yılların en fazla beyin göçünü veriyoruz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Oy verebilecek insanların %50'sinden fazlası gır cahil. Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan ve bunları yapmak yerine tüm gün oturup TV izleyen bir toplumda seçimle başa gelinse ne olacak. Baştakiler de bunun farkında ki milletin bilinçlenmesini, okumasını öğrenmesini istemiyor. Yerel medya kanallarının hiçbirinde insanı geliştirecek program göremezsin gece 1'den önce. Dini kullanıp bu kadar cahil bir toplumu idare ediyorlar bu şartlarda kazansa ne olur. Eğitim almış bir yere gelen insanlarda ülkede durmuyor zaten o yüzden son yılların en fazla beyin göçünü veriyoruz.
Bi kısmına katılıp diğer bi kısmına katılmıyorum... Halkımızın şu kadarı cahildir deyip kesip atmam, suçlamam ben çünkü ne yazık ki fakir bir toplumuz ve imkanlarımız kısıtlı. Fakat gün geçtikçe daha iyiye doğru çaba sarfeden bir ülkemiz var. Yorumun dini kısmına zaten bilirsiniz ki katılmam mümkün değil. İlim din ile daha bi güzel öğreniliyor aslında, tadına varmak gerek bence. Ha ama zor iştir ilim öğrenmek, orası da ayrı bir mücadele, azim ister.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Bu güne kadar sağ cenah'ın tüm söyledikleri sol cenah bu ülkeye bir şey yapmadı ülke uzun yıllardır zaten sağ cenah tarafından yönetiliyor sol cenah nasıl bir projeye imza atsın ? Ekrem imamoğlu markete gitti ardından Sayın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan gitti ve birine sesleniyor artık kimse o kim olduğu da belli değil fiyatlardan menmun musunuz? Evet memnunuz fiyatlar çok uygun diyor.
neresi uygun ? Ne uygun ? Asgeri ücret ile geçinen bir aile kırmızı veya beyaz et'i anca 2 haftada bir yiyor onu bile yiyemeyen çok. Hamdi TOPÇU Kendisi açıklama yaptı atatürk havalimanı yeterliydi Binali YILDIRIM ek pist yapılmasını istemedi diye.
İstanbulu kazandıktan sonra sağ cenah saldırılara geçti metrobüsler yetersiz Özel halk otobüslerine zam geldi diye isyan ediyorlar. Düne kadar yeterliydi de Sol cenah kazanınca mı yetersiz oldu ? 3 4 ayda istanbulun nüfusu 2 Milyon mu arttı? Bir yıl içerisinde doğalgaza bile 15 16 kere zam geldi akaryakıt desen çocuk oyuncağı gibi...
Sağ cenah savunanlara acıyorum onlar sefillik yaşarken alt tabakası sarayda günlük 4.5 milyon lira harcıyorlar...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bi kısmına katılıp diğer bi kısmına katılmıyorum... Halkımızın şu kadarı cahildir deyip kesip atmam, suçlamam ben çünkü ne yazık ki fakir bir toplumuz ve imkanlarımız kısıtlı. Fakat gün geçtikçe daha iyiye doğru çaba sarfeden bir ülkemiz var. Yorumun dini kısmına zaten bilirsiniz ki katılmam mümkün değil. İlim din ile daha bi güzel öğreniliyor aslında, tadına varmak gerek bence. Ha ama zor iştir ilim öğrenmek, orası da ayrı bir mücadele, azim ister.
İlim din ile daha güzel öğrenilebilir zaten keza İslam'da bilim dinidir ona hiç lafım yok fakat bizim ülkemizde din tamamen insanları kontrol edebilmek amaçlı kullanıyor. Zaten İslam ile yönetilen bir ülkede bu kadar tecavüz, taciz, kadına şiddetin olması da bazı şeyleri göstergesidir. Avrupayı gavur ile suçlayan adamlar geliyor burada kızına tecavüz ediyor, karısını bıçaklıyor. Benim demek istediklerimi Platon, olması gereken esas demokrasiyi de Atatürk belirtmiştir.

76f0e9d4f34ee60c35ddc55c0adae525.jpg Screenshot (3).png

Bu güne kadar sağ cenah'ın tüm söyledikleri sol cenah bu ülkeye bir şey yapmadı ülke uzun yıllardır zaten sağ cenah tarafından yönetiliyor sol cenah nasıl bir projeye imza atsın ? Ekrem imamoğlu markete gitti ardından Sayın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan gitti ve birine sesleniyor artık kimse o kim olduğu da belli değil fiyatlardan menmun musunuz? Evet memnunuz fiyatlar çok uygun diyor.
neresi uygun ? Ne uygun ? Asgeri ücret ile geçinen bir aile kırmızı veya beyaz et'i anca 2 haftada bir yiyor onu bile yiyemeyen çok. Hamdi TOPÇU Kendisi açıklama yaptı atatürk havalimanı yeterliydi Binali YILDIRIM ek pist yapılmasını istemedi diye.
İstanbulu kazandıktan sonra sağ cenah saldırılara geçti metrobüsler yetersiz Özel halk otobüslerine zam geldi diye isyan ediyorlar. Düne kadar yeterliydi de Sol cenah kazanınca mı yetersiz oldu ? 3 4 ayda istanbulun nüfusu 2 Milyon mu arttı? Bir yıl içerisinde doğalgaza bile 15 16 kere zam geldi akaryakıt desen çocuk oyuncağı gibi...
Sağ cenah savunanlara acıyorum onlar sefillik yaşarken alt tabakası sarayda günlük 4.5 milyon lira harcıyorlar...
Ben öğrenciyim evde kalıyorum sebze meyve hariç temel ihtiyaçları alayım dedim 150 TL markete ödeyip çıktım içinde lüks yok denecek kadar azdı. Kendileri mecliste ejder meyveli smoothie içmeyi biliyor, kebaba 5 TL ödemeyi biliyor tabi.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kışkırtma ne alaka..? Siyasi bir yarış sonucu yenmek de var yenilmek de... Bunu dahi kabul etmek bu kadar zor mu geliyor sana.

Yazılan yazıyı iyice oku ana temayı anla ondan sonra yaz. Okuduğunu anlamadan tekrardan kışkırtmaya geçiyorsun... biraz anla. Ayrıca sayın imamoğlu kazandı hemde iki kez karşı taraftan böyle ölçüsüzlükler gördünmü sen? Zaten arkadaşlar sana demek istediğimi demişler avrupada muhtar olamayacak adamlar bu ülkede devlet yönetiyor demagoji ile iş yapmayın. Ülke batarsa sizde altında kalırsınız yada avrupaya kaçıp orda ikinci sınıf insan olarak yaşarsınız. Bazı şeylerin kaybettikten sonra değeri anlaşılır, gerçi boş konuşuyorum olan olmuş.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Mansur Yavaş cumhurbaşkanlığına aday olursa 10 no olur

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yazılan yazıyı iyice oku ana temayı anla ondan sonra yaz. Okuduğunu anlamadan tekrardan kışkırtmaya geçiyorsun... biraz anla. Ayrıca sayın imamoğlu kazandı hemde iki kez karşı taraftan böyle ölçüsüzlükler gördünmü sen? Zaten arkadaşlar sana demek istediğimi demişler avrupada muhtar olamayacak adamlar bu ülkede devlet yönetiyor demagoji ile iş yapmayın. Ülke batarsa sizde altında kalırsınız yada avrupaya kaçıp orda ikinci sınıf insan olarak yaşarsınız. Bazı şeylerin kaybettikten sonra değeri anlaşılır, gerçi boş konuşuyorum olan olmuş.
Şöyle güzel bir söz var, herkes kendi payına düşeni almalı bence:

Cahille girme Münakaşaya.. Ya Sinirini Zıplatır Tavana! Ya da Yazık olur Adabına! :)

Küçümsemeden, saygı göstererek yorum yapmanı tavsiye ederim, görüşlerimiz farklı olsa bile saygı göstermen gerekir. Yazdıklarım hoşuna gitmiyorsa bu senin sorunun. Burada herkes fikrini açıkça özgürce ifade etmeli hemen suçluluk psikolojisi altında suçlamalara kalkmamak gerek. (Kimse kışkırtmada bulunmuyor, kimse demagoji yani laf cambazlığı da yapmıyor, okuduğumu anlayıp anlamam konusunda ölçmek de senin işin de değil haddin de değil bence)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Şöyle güzel bir söz var, herkes kendi payına düşeni almalı bence:

Cahille girme Münakaşaya.. Ya Sinirini Zıplatır Tavana! Ya da Yazık olur Adabına! :)

Küçümsemeden, saygı göstererek yorum yapmanı tavsiye ederim, görüşlerimiz farklı olsa bile saygı göstermen gerekir. Yazdıklarım hoşuna gitmiyorsa bu senin sorunun. Burada herkes fikrini açıkça özgürce ifade etmeli hemen suçluluk psikolojisi altında suçlamalara kalkmamak gerek. (Kimse kışkırtmada bulunmuyor, kimse demagoji yani laf cambazlığı da yapmıyor, okuduğumu anlayıp anlamam konusunda ölçmek de senin işin de değil haddin de değil bence)

Benimle muhattap oluyorsan okuduğunu anla öyle yaz. ;) Çünkü kimse anlamadan etmeden hareket eden biri ile uğraşmak istemez. Saygı vs. zorla olacak şeyler değil bir insan saygıyı hak ediyormu ona bakılır. Suçluluk psikolojisi ne alaka?? Birde o cahil muhabbeti okuduğunu anlamadan sataşan insanlara yakışmıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir güzel, hoş söz daha var ki yazmadan geçemeycem :)

"Bu ümmet için en çok korktuğum şey dili ile alim fakat kalbi ile gafil olan kimselerdir." [Hz. Ömer]

Bu düstur siyasette gerçekten çok önemli, sabır, şükür bazen çok gerekli olabilmekte.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

Bu üslubun bu kadar agresif, yaralayıcı, kırıcı, dökücü olmasının sebebi ne be kardeşim?
Sonuçta siyaset serbest bırakıldı ve arkadaşımız da masumane bir konuyu tartışmaya açtı. Konunun senin beğenilerine mütenasip olma şartı mı var? İşte tam da bu yüzden siyasetin serbest bırakılması aleyhinde oy kullandım. Ve yazmak, bu konu ve yorumların içine girmek de istemiyorum. Bir bakayım diye konunun içine girer girmez sizin bu hazımsız ve bir o kadar da talihsiz satırlarınızı görünce çok üzüldüm gerçekten.

Konuyu açan arkadaşımızın fikrine zıt olan diğer arkadaşlar da yazmışlar, ne ki onlar sizin gibi şahıs eleştirisi değil adap ve edepleriyle fikre karşı fikirlerini serdetmişler haklı olarak. Katılırım katılmam ayrı ama saygı duyarım.

Eğer herkes sizin gibi bu konulara hazım zorluğu çekecekse bu bahsi kapatsınlar... Da, kimse kimseyi bu kadar kırıp dökmesin.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bütün kötülükler, kendisinin mukabili olan güzel hasletlerle önlenmelidir. Mesela gazaba karşı sabır, cahillik ve kabalığa karşı hilim ve irfân, kötülüğe karşı af ile muamele etmek en güzel hasletle onu savmak demektir.

Siyaset için bu kanun olmazsa olmazdır, eğer biz forum üyeleri bu şekilde davranmazsak konulara katkı yerine kavga, gürültü olur, onun da yeri ne bu konudur ne de bu bölümdür. Zira burada şu gerçeği de aklımızdan çıkarmamalıyız:
Gerçek babayiğit, güreşte rakîbini yenen değil, öfkelendiği zaman nefsine hâkim olan kimsedir.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bu üslubun bu kadar agresif, yaralayıcı, kırıcı, dökücü olmasının sebebi ne be kardeşim?
Sonuçta siyaset serbest bırakıldı ve arkadaşımız da masumane bir konuyu tartışmaya açtı. Konunun senin beğenilerine mütenasip olma şartı mı var? İşte tam da bu yüzden siyasetin serbest bırakılması aleyhinde oy kullandım. Ve yazmak, bu konu ve yorumların içine girmek de istemiyorum. Bir bakayım diye konunun içine girer girmez sizin bu hazımsız ve bir o kadar da talihsiz satırlarınızı görünce çok üzüldüm gerçekten.

Konuyu açan arkadaşımızın fikrine zıt olan diğer arkadaşlar da yazmışlar, ne ki onlar sizin gibi şahıs eleştirisi değil adap ve edepleriyle fikre karşı fikirlerini serdetmişler haklı olarak. Katılırım katılmam ayrı ama saygı duyarım.

Eğer herkes sizin gibi bu konulara hazım zorluğu çekecekse bu bahsi kapatsınlar... Da, kimse kimseyi bu kadar kırıp dökmesin.

Uslubum sizi rahatsız etti ise kusura bakmayın o da varsa... ama ithamlarınız haksız ve karşıt görüşlü olan kişilere yapılan bir haksızlıktır bunuda belirteyim. Edepsizlik vs. yaptığımı düşünmüyorum şahıs eleştiriside yapmadım ben bu iftiradır eğer bir şey belirtmişsem bu karşı tarafın niyetini yüzüne vurmak içindir. Ben kimseye kendim veya herhangi bir şeyin çıkarı için burda laf etmedim ayrıca vede bir çıkar veya fanatizanlık uğruna saldırıda bulunmadım. Bu işler konuşulacaksa tartışmada olur kişiye yaptığı hatada söylenir kalkıp kimseye süslü laflarla dokundurmadımda onuda belirteyim.

Bütün kötülükler, kendisinin mukabili olan güzel hasletlerle önlenmelidir. Mesela gazaba karşı sabır, cahillik ve kabalığa karşı hilim ve irfân, kötülüğe karşı af ile muamele etmek en güzel hasletle onu savmak demektir.

Siyaset için bu kanun olmazsa olmazdır, eğer biz forum üyeleri bu şekilde davranmazsak konulara katkı yerine kavga, gürültü olur, onun da yeri ne bu konudur ne de bu bölümdür. Zira burada şu gerçeği de aklımızdan çıkarmamalıyız:
Gerçek babayiğit, güreşte rakîbini yenen değil, öfkelendiği zaman nefsine hâkim olan kimsedir.

Gibi...

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Birileri birilerini "yensin" diye oy atıyor milletimiz, sonucunda hep zararlı biz oluyoruz. uzun süredir siyasetçilerin hiç birinin videosunu ya da konuşmasın dinlemedim, bugün baktım biraz, üslupları hep daha kötüye gidiyor. çocuklardan bekleyeceğimiz tavırları sergileyen insanlar bugün mecliste geleceğimizi tartışmaya çalışıyorlar..

Yarın Erdoğan'ı "yenen" birileri mutlaka olacaktır, sonuçları ne olacak siz düşünün.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Erdoğan bu güzel ülkenin ve aziz milletin onurunu ve şerefini korumuş aynı zamanda da şanını yüceltmiştir, bütün mazlumların ve mağdurların ve hatta tüm haksızlığa uğrayan ülkelerin ve milletlerin umudu olmuşsa bu ülke sn.Erdoğan sayesindedir. Bu yüzden ömrü uzun, hayırlı ve bereketli olsun inşallah.
Elbetteki Erdoğan'da bir gün bu siyaset sahnesinden çekilecek ama büyük hizmetleri onu hayırla yadetmemize vesile olacaktır, umarım Sn.Erdoğandan sonra da yine bu büyük ülkeye ve bu aziz millete layık yöneticiler gelir ve daha büyük daha güzel hizmetler yaparlar. Bu ülke ve bu aziz millet yararına kim faydalı bir iş yapmış ise hepsinden Allah razı olsun.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Herşey boş YSK da seçimi kazananlaria işim olmaz, yok geçersizler sayılsın yok o olsun bu olsun ne güzel iş uyu Türkiyem uyu! (=

SELO BEY

Müdavim
Reaksiyon puanı
503
Yanlız hocam burada kiskirtma olmasin diye zaten bu siyaset bölümü acilmis.Herkesin kendi görüşü.Lutfen kelimelerinize dikkat ediniz.ortada kiskirtma söz konusu değildir..

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Burada haksız rekabeti, hazineden partisi adına aldığı devasa payı ve muazzam medya desteğini saymaz da, sadece projeler, liderlik vasfı vb. unsurları göz önünde bulundurursak, yaşasa idi rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nu gösterirdim, mekanı cennet olsun. Şu anda ise sadece Dr. Fatih Erbakan gözüme çarpıyor, sağlam geliyor. Konuşmalarını dinledim, projelerini dinledim, epey sağlam geliyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sevgili Cumhurbaşkanımızı sevenler olarak ve Ak Parti gönüllüleri olarak bildiğimiz doğru ve güzel yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Siyaset bölümünde güzel ve adil bir rekabet istiyorum. Ama bizim cenap kavga, gürültüye gelmek istemez ve karşı taraftan da o şekilde bir karşılık bulmak ister. :)

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Atam vardı...
atam.jpg

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bana göre muhalif kesim Atatürk'ü kendi "TEKEL"ci zihniyetiyle değerlendiriyor... ! Yıl olmuş 2019 hala çhp li yöneticiler Atatürk ve mirasından çıkar sömürmek için her türlü fitne ve fesat işe girişiyor...

BURDAN TEKRAR YAZIYORUM: Atatürk bu vatanın kurucu Lideridir ve Tüm vatanın değeridir, chp onun kurduğu sadece bir partidir ama Türkiye Cumhuriyeti onun en büyük ve değerli hazinesidir bizlere emanet ettiği... chp zamanla rayından çıkmış olabilir, çıkarcı ve kinci ve hatta vatana millete hainlik yapabilecek yöneticilerce ele geçirilmiş olabilir ama chp için vatanı böldürtmeyiz, gidip hpk ile bölücü örgütlere ve yabancı dış mihraklara peşkeş çektirmeyiz... Burada en önemlisi Türkiye için chp çalışmalıdır, chp için Türkiye değil ve chp dış mihraklar ve terör örgütlerine de çalışmamalıdır.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bana göre muhalif kesim Atatürk'ü kendi "TEKEL"ci zihniyetiyle değerlendiriyor... ! Yıl olmuş 2019 hala çhp li yöneticiler Atatürk ve mirasından çıkar sömürmek için her türlü fitne ve fesat işe girişiyor...

BURDAN TEKRAR YAZIYORUM: Atatürk bu vatanın kurucu Lideridir ve Tüm vatanın değeridir, chp onun kurduğu sadece bir partidir ama Türkiye Cumhuriyeti onun en büyük ve değerli hazinesidir bizlere emanet ettiği... chp zamanla rayından çıkmış olabilir, çıkarcı ve kinci ve hatta vatana millete hainlik yapabilecek yöneticilerce ele geçirilmiş olabilir ama chp için vatanı böldürtmeyiz, gidip hpk ile bölücü örgütlere ve yabancı dış mihraklara peşkeş çektirmeyiz... Burada en önemlisi Türkiye için chp çalışmalıdır, chp için Türkiye değil ve chp dış mihraklar ve terör örgütlerine de çalışmamalıdır.
Siyaset kirli bir iştir. Siyaset ülkeyi böler. Ne mutlu ki herkes şu ittifak o ittifak diye bölünmese bir ve bütün vatan ne demek bu kavram ne demek herkes iyice öğrenip beraber ve mutlu toplumun hepsinin kabul ettiği değerlerde davransa. Size önerim partileri farklı olan insanları ayırmayın... Herkesi Türk vatandaşı olduğu için aynı gözle karşılayın...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Siyaset bir olgudur, siyaset eğer kirli ise bu soruyu veya olumsuz durumu onu kirletenlere sormak gerekir veya sormak vatana hizmettir. Siyaset de vatana , millete hizmet için vardır. Eğer bir kişi vatanıma, milletime kötü niyet besliyorsa kusura bakmayın onu sahiplenecek veya temize çıkaracak ne bir felsefi görüşüm, ne de bir ilmi çalışmam olur...

1575828291032.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Atatürk'ü doğru anlamak için belgeseli önemle izlenmesini tavsiye ederim.

Son düzenleme: