Erdoğan'dan zafer sonrası ilk açıklama

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim zaferi sonrası ilk kez konuştu ve millete teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim zaferi sonrası ilk kez konuştu ve millete teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran seçim zaferi sonrası açıklamalarda bulundu.

ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bu Türk demokrasininin gücüdür. Millet yürütme ve yasama görevini verdi. Tüm adayları tebrik ediyorum. Hiç kimsenin kendi başarısızlığını seçimlere bahane etmesin. Sandık güvenliği ve oy kullanma özgürlüğü, Türk demokrasinin gücünün ifadesidir.

DÜNYAYA DEMOKRASİ DERSİ VERDİK

Türkiye dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Katılım oranı yüzde 90'a yakındır. Türkiye'nin bir demokrasi bayramı daha geride kalmıştır. Seçim sonuçları dolasıyla bizi arayan dost ve kardeş ülkelere şükranlarımı sunuyorum.

Milletimiz ülkemize bir istikamet belirlemiştir. Artık Meclisimizle beraber çok daha fazla çalışmalıyız.

MİLLETİMİZ YENİ SİSTEMİ FAALİYETE GEÇİRDİ

Buradan tüm milletime verdiğim sözü bir kez daha söylemek istiyorum: Yaptığımız mücadele devam edecektir. Hiç kimsenin özgürlük alanını kısıtlama gelemeyecek. Milletimiz yeni sistemi faaliyete geçirdi.

Yeni sistem sonrası yapılacak değişiklikleri Meclis'imizle beraber yapacağız. Milletimizin bize verdiği yetkiyi namusumuz gibi bakacağız.

Türkiye'yi dünyanın en büyük 10. ekonomisi yapmak için durmayacağız. Türkiye'nin aydınlık geleceğine giden yolda hiç durmadan yürüyeceğiz.

Ekli dosyalar

• erdogan_zafer_sonrasi_ilk_aciklama_1529866352_0486.jpg
    erdogan_zafer_sonrasi_ilk_aciklama_1529866352_0486.jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 361

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Allah'a hamd olsun, Rabbim halkımızdan razı olsun, bu seçim tüm dünyaya hayırlı olsun.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Görüyorsunuz mikemmel

---- Mesajlar birleştirildi ----

Öyle bakakalırsın işte :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Öyle bakakalırsın işte :D

Son düzenleme:

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Buna pek zafer denemez. Hedef tek başına 301+ çoğunluğu sağlamaktı başaramadı.
Bunun nedeni HDP nin baraj üstünde olması. Yani bir diğer hedefi HDP nin baraj altı kalmasıydı. CHP kendinden feda edip HDP ye oy kaydırdı. Dolayısıyla bu hedefte de başarılı olamadı.
Geçen seçime göre oylar %6 civarı düştü.
Ekonomi de Tarım da Eğitim de bir enkaz var. AKP nin ve Erdoğan ın işi çok zor. Umarım memleketimiz için hayırlı olur.

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Barajın fiilen kaldırıldığı bir ortamda bu sonuç gayet başarılı. Oylar düştü çünkü tepki oyları MHP'ye kaydı. Ben bile MHP'ye oy vermeyi düşünüyordum. Hem BAŞKANIN hem de teşkilatların ders çıkarması lazım yoksa 2023'te işleri çok zor. 16 yıldır iktidarda olan bir partinin hala %40 ları zorlaması büyük başarı. Bunda muhalefetin etkisiz siyasetinin de payı büyük. Büyük ümitler bağladıkları İnce'nin %30 da kaldığı düşünülürse, hala tek ve en büyük iktidar adayı AK PARTİ'dir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...