Erdoğan açıkladı: İki hafta kısmı kapanma

Bu konuyu okuyanlar

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Reaksiyon puanı
583
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen ve 2 saat 45 dakika süren toplantı sona erdi. Erdoğan “Ramazan ayının ilk 2 haftasında tedbirleri sıkılaştıracağız. İlk 2 haftalık dönemde kısmi kapanma sürecine geciş yapacağız.” ifadelerini kullandı. Haber güncelleniyor.

Haberin devamını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572
indi.jpg

Ben: B-Bakanim yüzyüze eğitim ne olcak vakalar arttı
Ziya: Napim
Ben: A-ama bakanim
Ziya: ğ
Mesaj otomatik birleştirildi:

(lan bu postu attıktan sonra okullar uzaktan eğitime geçti)
? evimi ajanlar mı bastı ?!?!

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
her yeri açsalar virüs çoğalıyor,her yeri kapatsalar esnaf mağdur...
iki ucu ..... değnek misali.
Esnaf diyor ki kapatın abi her yeri 1 ay kapalı kalsın. 1 ay sonra düzene girelim. 1 ay aç kalmayız. Fakat bu şekilde düzensizlik olunca biz ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Esnaf tam kapatmaya razı. 1 ay kapanma olursa neresi kapanmayacak nereler çok zarar edecek bunları düşünmek gerekiyor

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Esnaf diyor ki kapatın abi her yeri 1 ay kapalı kalsın. 1 ay sonra düzene girelim. 1 ay aç kalmayız. Fakat bu şekilde düzensizlik olunca biz ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Esnaf tam kapatmaya razı. 1 ay kapanma olursa neresi kapanmayacak nereler çok zarar edecek bunları düşünmek gerekiyor
Yönetenlerin tam kapanma sırasında halkın cebine parasını koyabilmesi gerekli. Onu yapacak parada olmayınca kısmiden öteye geçemiyoruz.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Yönetenlerin tam kapanma sırasında halkın cebine parasını koyabilmesi gerekli. Onu yapacak parada olmayınca kısmiden öteye geçemiyoruz.
Yardım da yapmasın istemiyorum. 1 ay ekmek soğan yesek aç kalmayız. Bankalar 3 ay öteleme yapacak. Faturalar 6 aya bölünecek. Mevcut sistemle toplum karşılar zaten bu durumu. Durumu olmayanlara da devlet yemek hizmeti götürür. Salgın 1 ayda biter Türkiye de ama yurtdışından gelen olursa gene sıkıntı

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
her yeri açsalar virüs çoğalıyor,her yeri kapatsalar esnaf mağdur...
iki ucu ..... değnek misali.
Harbi ya kötüleyecek şey arıyorlar Sesimizi duyunnn virüs var kapanma olsun sonra sesimizi duyunnn esnaflar mağdur eeeeee eeeeeeeee eeeeeeeeee ikisini aynı anda yapmayı sağlayan formül sağlayın boyutlar arası yolculuk yapak

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Harbi ya kötüleyecek şey arıyorlar Sesimizi duyunnn virüs var kapanma olsun sonra sesimizi duyunnn esnaflar mağdur eeeeee eeeeeeeee eeeeeeeeee ikisini aynı anda yapmayı sağlayan formül sağlayın boyutlar arası yolculuk yapak
*bu mesaj silindi*

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Acaba akıllarındaki plan Ramazan'da milleti kapatıp virüsün sayısını düşürüp okulları açıp sınav yapmak mı?
Nedir bu sınav aşkı,olduk bitti 1.sınavları işte,ona göre puan versinler.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Yardım da yapmasın istemiyorum. 1 ay ekmek soğan yesek aç kalmayız. Bankalar 3 ay öteleme yapacak. Faturalar 6 aya bölünecek. Mevcut sistemle toplum karşılar zaten bu durumu. Durumu olmayanlara da devlet yemek hizmeti götürür. Salgın 1 ayda biter Türkiye de ama yurtdışından gelen olursa gene sıkıntı
Zor. 1 senedir herkesin durumu ortada. İşten çıkarılanı, iş bulamayanı, müşteri bulamayanı.
Sadece pandemi dönemi icinde değil normal zamanlarda bile geçimini sağlayamayacak insanlar dolu. Düzenli geliri olmayanlara destek çıkılsa bile diğer kısım ayağımı yorganıma göre uzatıyordum erzağım yetmedi diyerek para ister. Gayette haklılar.
Insan evde kalıp canı sıkıldıkca bir şeyler atıştirmak ister. Yada nasılsa çalışıyoruz 2 öğünlük erzak alalım diyenler öğünü 3 e çıkarınca ceplerindeki para yetmez.

Benim anladığım kadarıyla yönetenler tam kapatma yapıp kendi ayağımıza sıkmayalım mantığındalar. (1 ayda o kadar para çıkaramayacakları için)

Kısmi kapatmada devletin zararı daha çokmuş ama uzun vadeye yaydıklarından işlerine geliyor gibi.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Zor. 1 senedir herkesin durumu ortada. İşten çıkarılanı, iş bulamayanı, müşteri bulamayanı.
Sadece pandemi dönemi icinde değil normal zamanlarda bile geçimini sağlayamayacak insanlar dolu. Düzenli geliri olmayanlara destek çıkılsa bile diğer kısım ayağımı yorganıma göre uzatıyordum erzağım yetmedi diyerek para ister. Gayette haklılar.
Insan evde kalıp canı sıkıldıkca bir şeyler atıştirmak ister. Yada nasılsa çalışıyoruz 2 öğünlük erzak alalım diyenler öğünü 3 e çıkarınca ceplerindeki para yetmez.

Benim anladığım kadarıyla yönetenler tam kapatma yapıp kendi ayağımıza sıkmayalım mantığındalar. (1 ayda o kadar para çıkaramayacakları için)

Kısmi kapatmada devletin zararı daha çokmuş ama uzun vadeye yaydıklarından işlerine geliyor gibi.
Ayrıca o yardımlar hiçbir zaman tam olarak sağlıklı birşekilde ulaşmaz.İlla bir yerde file verilinir.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Acaba akıllarındaki plan Ramazan'da milleti kapatıp virüsün sayısını düşürüp okulları açıp sınav yapmak mı?
Nedir bu sınav aşkı,olduk bitti 1.sınavları işte,ona göre puan versinler.
Kaç aldınız ki ve kısıtlama olsun mu olmasın mı geçen sefer de neden kapanma olmuyor diye isyan etmiştiniz.

Reaksiyon puanı
5,172
Ailecek karantinadayız zaten. O kadar dikkat ettik kaç ay. Dikkat etmeyen herkesin allah belasını versin.