Epson Discproducer PP-100 İnceleme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ecevit BIKTIM

Profesör
Katılım
11 Şub 2009
Mesajlar
2,443
Puanları
0
Tek bir işlemde 100 adet CD veya DVD'ye verilerinizi yazmaya ne dersiniz? Üstelik medyaların üstüne istediğiniz baskıyı da almanız mümkün. O zaman Epson PP-100 ile tanışın.

Epson PP-100, tek bir işlemde (seri halinde) 100 adet CD veya DVD medyasına yazma işlemini gerçekleştiren bir CD/DVD yazma fabrikası. Üzerinde bulunan iki yazıcı ile bir saatte 30 adet CD veya 12 adet DVD basabilen bu ürün, aynı zamanda 45 adet medyanın üzerine baskı alabiliyor.
Evet, yanlış okumadınız! Altı adet kartuşa sahip olan bu cihaz ile, CD/DVD'lerin üstüne istediğiniz resim veya yazıları basabiliyorsunuz. MicroPiezo baskı teknolojisini kullanan PP-100 özellikle uygun yazma ve baskı maliyeti ile fazlasıyla dikkat çekiyor (Projelerinizi Yüksek Çözünürlükte Alın !).
Üzerinde bulunan kartuşlar sayesinde 1000 adet medyanın üzerine baskı alınabiliyor. Burada elde edilen baskı, silinmeye veya suya karşı dayanıklı olması ile bu ürüne ayrı bir güç katıyor.
Tabii burada Epson'un patentli Acugrip robot elinden de bahsetmek gerekiyor. Endüstride başarıyla kullanılan bu robot el, CD/DVD medyalara zarar vermeden oldukça seri ve sessiz çalışıyor.


[SDNTV]2010_02_22_epson_cd_yazma_makinesi.mp4[/SDNTV]


Ürünün kurulumu bir hayli kolay. USB 2.0 arabiriminden bağlanan bu PP-100, birlikte gelen yazılımlar sayesinde hazır hale geliyor. Bu epey kolay. Tabii Windows XP ve Vista işletim sistemlerine sahipseniz. Windows 7 ve 64 bit işletim sistemlerinde bu ürünü kurmak neredeyse imkansız.
Beraberinde gelen Total Disc Maker yazılımı bu ürünü kullanmak için fazlasıyla yeterli. Bir hayli geniş seçeneklere sahip olan bu yazılım sayesinde, istediğiniz veri formatlarında yazma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaptığımız denemelerde ISO uzantılı dosyaları rahatlıkla basabildiğimizi gördük.
Buna karşın ürüne taktığınız medyaları bilmeniz şart. Bu yazılım boş medyaları tanımıyor. Bu medyaları yazılıma sizin ayarlamanız gerekiyor. Aksi halde yazma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz.
Yazma işleminin sessiz olması hoşumuza gitti. Buna ek olarak cihazın üzerinde kartuşun dolum oranını gösteren Led'lerin bulunması iyi düşünülmüş. Ayrıca robot kolun hangi hazneyle iş yaptığını LED'lerden takip edilebiliyor.
CD/DVD medyalar üzerine bastığımız resim ve yazılar bizi fazlasıyla şaşırttı. Epson PP-100, bir hayli kaliteli ve net baskılar alıyor. Bu da bu ürünü birçok alanda rahatlıkla kullanıma açıyor. Okullardan tutun, büyük şirketler, reklam ajansları ve özel eğitim kurumlarının bu üründen memnun kalacağını söylemeliyiz (Yetenekler Arttı, Fiyatlar Cazipleşti!). 

Epson DiscProducer PP-100
CD/DVD yazma Ünitesi
Bağlantı: USB 2.0
CD Yazma Hızı: 30 CD/saat
DVD Yazma Hızı: 12 DVD/saat
Baskı Hızı: 45 Adet/saat
Baskı Çözünürlüğü: Maks 1440 x 1440 dpi
Medya uyumu: DVD+/-R/RW/DL/CD-R/RW
Boyut: 377 x 465 x 348 mm
Ağırlık: 24 kg
:: Bu ürün en çok hangi kullanıcı kitlesine hitap ediyor.
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net
 

Jordan

Asistan
Katılım
20 Nis 2008
Mesajlar
364
Puanları
0
Fiyat normal; eğer reklamcıysan veya yayın eviysen veya benzer bir iş yapıyorsan !
 

maiwesiyah

Profesör
Katılım
2 Mar 2009
Mesajlar
1,202
Puanları
0
: Bu ürün en çok hangi kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

:D
 

gezegen

Profesör
Katılım
23 Haz 2008
Mesajlar
1,751
Puanları
0
Bu ürünün en çok Türkiyede satılacagı kesin :)
 
Üst
stat counter