Enteresan Bilgiler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
1. Kaju olarak bildiğimiz çerez aslında kaju meyvesinin sapıdır.
3. Su aygırının sütü pembe renklidir.

3. 'Duck Hunt' aslında iki kişilik bir oyundur.İkinci oyuncu ördeği kontrol eder.

1514829632975.png

1. Marie Curie'nin çalışma notları hala aşırı derecede radyoaktiftir. Bu yüzden özel izin, ve özel kıyafetlerle görülebilir.
2. Rusya Pluto'dan daha büyüktür.
3. Normal kutu kola suda batarken, kutu diyet kola batmaz.
4. Pasifik okyanusundaki bir adanın içindeki gölün içindeki adanın içindeki gölün içinde bir ada daha vardır.:eek:o_O
5. Paraguay bayrağı dünyadaki önü ve arkası farklı olan tek bayraktır.
6. Aşırı sessizlik sizi delirtebilir.
7. Bir kavanoz balı 3000 yıl saklayabilirsiniz.
8. Tüm Internet 540 Milyar Trilyon (10 Üzeri 21) Elektron ile birbirine bağlı. Toplam ağırlıkları yaklaşık 1 çilek kadar.

Hindistan'ın ücra ve fakir bir köyünde yaşayan Dashrath, en yakın doktorun 70 kilometre uzakta olması yüzünden, doktor geç geldiği için karısını kaybeder. O da 1960 yılında eline kazmasını alarak, aradaki yolu 40km kadar kısaltacak bir yol yapmaya başlar. Tam 22 yıl sonra 110 metre uzunluğunda, ve 9 metre genişliğinde yolu tamamlar.

İnsan beyninin depolayabileceği bilgi miktarı Encyclopedia Britannica’nın içindeki bilgiden 5 kat fazla

Ya da bizdeki eski Meydan-Larousse’tan. Bilimadamları bir rakam belirleyemediler ama bu kapasitenin 3 ila 1000 Terabayt arasında olduğu düşünülüyor. 900 yıllık İngiliz Tarih Arşivi’nin 70 Terabayt olduğu düşünülürse, inanılmaz bir kapasiteden bahsediyoruz.

Paraguay’da kan bağışı yapan kişiler, düello yapabiliyor. Ve karşı taraf öldüğü takdirde, hayatta kalana hiçbir ceza verilmiyor.

** Yılmaz Morgül, “Ben Türkiye’nin Jennifer Lopez’iyim” diyeli 10 yıl oldu.
** Akrep Nalan köpeğini yanlışlıkla üzerine basarak öldüreli 27 yıl oldu.
** Kadir İnanır Flash tv’de haberleri sunalı 17 sene olmuş.
** Tansu Çiller, “Cenabı Allah’ı size emanet ediyorum!” diyerek miting alanındakilere büyük bir sorumluluk yükleyeli 13 yıl oldu.
** Meclisspor, kimsesiz çocuklarla yaptığı moral maçını 3-2 kazanarak çocukları ağlatalı 9 yıl oldu.
** Seda Sayan’ın programına konuk olan ve satanist olduklarını söyleyen iki genç kız, canlı yayında halay çekeli 12 yıl oldu.
** Hidayet Türkoğlu, Angola karşılaşması sonrası “Allah da yardım etti sağ olsun” diyerek samimiyetin sınırını zorlayalı 13 yıl oldu.
** Canlı yayında telefonla konuşan Mahmut Tuncer “yahu benim arabayı çekiyorlarmış, ben gidiyorum!” diyerek konuk olduğu
programı terk edeli 7 yıl olmuş.
** Caner, telefonla arayıp canlı yayına bağlanan Tülin’e sinirlenip kafasında bardak kıralı 11 sene oldu.
** Annesinin adı Binnaz olan genç, Ciguli’nin “Binnaz” şarkısına kızıp kaset şirketini basarak çaycıyı rehin alalı 17 yıl oldu.
** Kenan Doğulu “Aşk oyunu” isimli şarkısında,”belki de onunla, sevişiyor çılgınca” dedikten hemen sonra, “benim masum biricik sevgilim” diye devam ederek değişik bir psikoloji sergileyeli aradan 22 yıl geçmiş.
** Serdar Ortaç, “Topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki” diyerek birbirine benzeyen bestelerinin formülünü açıklayalı 13 yıl oldu.
** Şarkıcı Teoman, çapkınlık yaparken gazeteciler fotoğraflarını çekince “bırakın da rahat çalışayım” diyeli 15 yıl oldu.
** Reha Muhtar’ın “Bir de senaryom var yazacağım. Onunla da Oscar alacağım. Yöneteceğim de, Allah izin verirse,” sözleriyle açıkladığı planlarına Allah izin vermeyeli 9 yıl olmuş.
** Yapımcı Türker İnanoğlu,”ne oynayacağım? senaryoya bakayım” diyen Nuri Alço’ya “Senaryo falan yok. Kadın pazarlayan, uyuşturucu satan ... bir adamı oynayacaksın” cevabını vereli 31 yıl oldu.
** Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen bir temel atma töreninde, öğle vakti havai fişekler patlatılınca, kafasını gökyüzüne kaldırılanlar hiçbir şey göremeyeli 9 yıl oldu.
** Atv’nin kuruluşunun 1.yıl dönümünde düzenlenen gecede sahneye çıkan Tarkan, canlı yayında “çişim var” diyeli 22 sene geçti.
** Sivas’da bir grup meraklı insan, 732 yıllık tarihi bir mermeri, plastik olup olmadığını kontrol etmek amacıyla kırıp
plastik olmadığına kanaat getireli 10 yıl oldu.
** Hava durumu spikeri Ersin İmer, Marmara ve İç Anadolu Bölgesi’nde don görüleceğini anlatıp “Hepinize donsuz geceler” diyeli 27 yıl olmuş.

stat counter