Enteresan Bilgiler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

|SeYYaH|

Rektör

Vücudumuzdaki tüm damarları uç uca ekleseniz 19 bin 200 kilometre eder

Elma, soğan ve patatesin tadı aynıdır. Fark sadece tamamen kokularından kaynaklanır. Aslında hepsi tatlıdır

13 rakamının uğursuz olarak bilinmesi nedeniyle ABD'de birçok Otelde 13.katta oda bulunmaz

Korpe

Rektör
onu yaradana sükürler olsun bende bir yerde muhabbet esanasında bilmem kac kılometreden kendi yuvasını bulabiliyormus. Rom.

GaMeRR119

Profesör
13.katta oda bulunmazmı??? kafayı yemiş birsürü psikopat var abd'de onlara ne bakıyon sen hacı :):)

madmex

Profesör
Elma, soğan ve patatesin tadı aynıdır. Fark sadece tamamen kokularından kaynaklanır. Aslında hepsi tatlıdır

bunu anlamadım geçen soğan yedim koklamasamda tadı pek patates gibi değildi :)

topalsolucan

Rektör

bunu anlamadım geçen soğan yedim koklamasamda tadı pek patates gibi değildi :)
makine deneylerinde elde edilen sonuş bu kadar olur. makine ne anlar tattan :)

interpool

Profesör
Selçuklu Hükümdarlarından 2.Kılıçarslan'ın kızı Gevher adına,Kayseri'de yapılan Gevhernesibe Medresesi (1206), Dünyanın ilk tıp fakültesidir.

Dünya'nın ilk akıl hastanesi, Nevşehir ilimizde bulunan Aya Maryeros Manastırıdır.

Arabanızı sürttüğünüz bir yerinden (zabıtsız), varsa 2. arabanıza hafifçe çarpın ve polis çağırın. Böylelikle kasko devreye girecektir.

I. ve II. Dünya Savaşlarında da sıkça kullanılan '
siper kazma yöntemi'nin mucidi Osmanlı İmparatorluğu Mareşallerinden Gazi Osman Paşa'dır

interpool

Profesör
1833 yılında kurulan şehir, 1885 yılında ilk gökdelenin bu şehirde yapılması ile de tarihe geçmiştir. Ünlü Sears Kulesi (110 katlı devasa bina) bu şehirdedir. [h=1]Şikago[/h]

Rom.

Rektör
Onursal Üye
Çoğu erkek eşine HANIM ! diye hitap eder ama nereden geldiğini bilmeyiz çoğumuz bu kelimenin.
Bir gün Cengiz Han sarayına, tüm hanlarını toplamış , tahtının sağ yanına da eşini oturtmuş;

Cengiz Han hanlarına,

– “Ben Hanlar Han’i Cengiz Han, hepinizin hanıyım” demiş ve sonra eşini göstererek;

– “Bu da benim HAN IM” demiş.

İşte erkeklerin “eşim” anlamında söyledikleri “hanım” kelimesi

oradan geliyormuş.. Ne kadar hoş değil mi? Kadının adı da var, yeri de ve saygınlığı da..

Hepsi ilginç bilgiler gerçekten ama çoğunuda biliyordum. Size tavsiyem bu bilgileri içeren kitaplar var onları alın elinizin altında bulunsun bir kaç tane. "Tırı Vırı Şeyler -Sabri Kaliç-" , "İlginç Bilgiler Ansiklopedisi -Kolektif- -Tutku yay." kitablarını tavsiye ediyorum buna benzer başka kitaplarda var onlarda tavsiyemdir(İsimlerini hatırlayamadım) Zaten bunları bulursanız onlarda aynı kategoridedir denk gelmeniz muhtemeldir:)

şowalye

SDN Okuru
İşte dünyanın en iyi ve çok bahalı otel hayran kaldım .d.d

This is Dubai’s US $350 million project, it’s the hi-tech and futuristic 7 star Apeiron Island Hotel.

This is one of the most impressive futuristic luxury hotels I have ever seen, I am not sure how much it will end up costing to stay their but do not expect cheap in the price.

The Dubai Apeiron island hotel is designed by Sybarite Architects and will feature an underwater restaurant, an art gallery, a spa, 438 suites and 28 floors.

The Apeiron Island will be 300m from the coast of Dubai and the top two floors of the hotel will even feature a temperature-controlled butterfly jungle with tropical species…how cool is that.

ReDo

Rektör
O zaman şuan kadın pazarlayanlar maymundan gelme mi oluyor :/

221BSHERLOCK

Dekan
Hindistanda bir yemeğe davet edildiğinizde yemek esnasında veya sonrasında mutlaka geğirin. Eğer geğirmezseniz, bu sizin yemeği beğenmediğinizi gösteriyor ve ev sahibine yaptığınız bir hakaret olarak değerlendiriliyor.

forfandartor

Asistan
http://www.idefix.com/kitap/enteresan-bilgiler-fazli-kazar/tanim.asp?sid=FNCPQI94PB7BGLNNNNDO
Bu kitabı öneririm arkadaşımda 1.baskısı vardı memnun kaldık

Hindistanda bir yemeğe davet edildiğinizde yemek esnasında veya sonrasında mutlaka geğirin. Eğer geğirmezseniz, bu sizin yemeği beğenmediğinizi gösteriyor ve ev sahibine yaptığınız bir hakaret olarak değerlendiriliyor.
Yalandan geğirenler yaşadı o zaman :D

O zaman şuan kadın pazarlayanlar maymundan gelme mi oluyor :/
Eğer darvinin teorisine inanıyorsan hepimiz öyle oluyoruz.

stat counter