Enes Batur aylık kazancı ile dudak uçuklatıyor!

Bu konuyu okuyanlar

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Reaksiyon puanı
583
enes-batur-hayal-mi-gercek-mi-ilk-fragman-2.jpg

Enes Batur aylık kazancı ile dudak uçuklatıyor! - ShiftDelete.Net

Türkiye'nin en çok aboneye sahip YouTube kanalına sahip olan Enes Batur ne kadar kazanıyor belli oldu. 7 milyondan fazla aboneye sahip olan Enes Batur'un aylık kazancı Ali Eyüboğlu tarafından açıklandı.

:: Sizce bu iddia doğru mu?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Neden doğru olmasın ki?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
ohooo... o sponsorlar ile, reklamlar ile kim o kadar kazanmaz ki.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne küfürü? saçmalıklar daha çok ilgi çekiyor 48-60 bin kipritle küre yap yapımını 10-30 ar sani hergün çek 10-12 ayda bitince onu yakarken de çek youtube'a koy tık manyağı olur...
abuk sabuk eşek şakaları yap onlarda ilgi çeker.

island85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Doğrudur. Bu ülkede aslında sosyal medyayı arkana alıp da para kazanmak çok kolay. sadece kafayı iyi çalıştırmak gerekir. Bunu başaranlar da bu adam gibi paraya para demiyor işte. Başaramayanlar da biz gibi böyle izliyor.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Enes Batur'u izlemem çünkü videoları bana hitap etmiyor. Ama sırf benim ilgimi çekmiyor ve yaşı küçük kesime hitap ediyor diye de işine dil uzatmam. Çünkü o da bir nevi girişimci. 15 yaşında bildiğim kadarıyla girdi Youtube'a ve şimdi o girişimlerinin ekmeğini yiyor. O çocuğun 18-19 yaşında evi, arabası, yanında çalışan çalışanları vardı. Başka hanginiz bunlara ulaşmıştınız bu yaşlarda? Hiçbiriniz. Sizler 18-19 yaşında 4-5 kişi öğrenci evlerinde oturup tavuk döner yiyordunuz ve ailenizin gönderdiği parayla geçiniyordunuz. Bu çocuk hiçbirinizin ulaşamadığı bir başarıya ulaştı. Ve şu anda sırf siz bu başarıya sahip değilsiniz diye de laf atıyorsunuz, dil uzatıyorsunuz. Fakat böyle yapmaya hakkınız yok. Çünkü o baba parası yemiyor oradan buradan kalan miraslarla geçinmiyor. Zamanında akıllıca bir seçim yaptı ve bir platforma girdi. Şimdi de bu seçiminin faydasını görüyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ve şu anda sırf siz bu başarıya sahip değilsiniz diye de laf atıyorsunuz, dil uzatıyorsunuz. Fakat böyle yapmaya hakkınız yok.
Her kesime hakaret eden birisine laf söylüyoruz ve bu bizim hakkımız değil?
Çocuklarımıza zarar verebilecek içerik üreten birisini eleştiremeyiz çünkü sadece 15 yaşında bir sosyal medyada hesap açmış sizin mantığınıza göre.
Mesaj otomatik birleştirildi:

23 yılda bu şahıstan çok daha fazla çalıştığıma da eminim, çocuklar üzerinden para kazanacağıma da açlıktan sürünürüm daha iyi.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Her kesime hakaret eden birisine laf söylüyoruz ve bu bizim hakkımız değil?
Çocuklarımıza zarar verebilecek içerik üreten birisini eleştiremeyiz çünkü sadece 15 yaşında bir sosyal medyada hesap açmış sizin mantığınıza göre.
Mesaj otomatik birleştirildi:

23 yılda bu şahıstan çok daha fazla çalıştığıma da eminim, çocuklar üzerinden para kazanacağıma da açlıktan sürünürüm daha iyi.
1- Bu videonun kurgu olduğu açıklandı
2- Sanırım pek fazla Youtube'u kullanmıyorsunuz. Youtube trt çocuk gibi bir yer değil. Her şeyin çocuklara uygun olmasını bekleyemezsiniz. Küfürü her kanal ediyor fakat en büyük kanal Enes Batur'un olduğu için hep o göze batıyor.
3-Çocuğun eline saatlerce tableti verip sonra da Enes Batur çocuklarımıza zarar veriyor diyemezsiniz. Gerçek bir ebeveynseniz çocuğunuzun izlediklerine dikkat eder ve onu saatlerce sanal aleme yollamazsınız. Ayrıca Youtube'da çocuk filtresi var. %100 işe yaramasa da zararlı içeeikleri çoğuyla engelliyor. Fakat dediğim gibi kimsenin umrunda değil. Çünkü "Ben çocuğumla ilgilenmiyorum. Eline telefonu verip odasına yolluyorum." demektense "Enes Batur çocuklarımıza zarar veriyor" demek her zaman "sözde"ebeveynlere daha kolageliyor.'da

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
O video kışkırtma videosu amcasıyla beraber yaptı ve araları iyi sorun yok sosyal mesaj vermiş!

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
1- Bu videonun kurgu olduğu açıklandı
2- Sanırım pek fazla Youtube'u kullanmıyorsunuz. Youtube trt çocuk gibi bir yer değil. Her şeyin çocuklara uygun olmasını bekleyemezsiniz. Küfürü her kanal ediyor fakat en büyük kanal Enes Batur'un olduğu için hep o göze batıyor.
Göze batar çünkü takip eden kitle hem küçük hem daha fazla kişiye hitap ediyor, bu tarz kaba insanları da sadece takipçisi fazla diye de eleştirmeyiz (yani hoş ve kaliteli içerik çıkarsa tam tersine afferin deriz), bu kurgu olayını da bana savunmayın lütfen, böyle bir şeyin kurgusu olmaz (kurgu ise daha da büyük bir ayıp, insanlar sinirlenip kalp kırabilir fakat bunu bilerek yapıyorsa daha büyük ayıp)
3-Çocuğun eline saatlerce tableti verip sonra da Enes Batur çocuklarımıza zarar veriyor diyemezsiniz. Gerçek bir ebeveynseniz çocuğunuzun izlediklerine dikkat eder ve onu saatlerce sanal aleme yollamazsınız. Ayrıca Youtube çocuk filtresi var. %100 işe yaramasa da zararlı içeeikleri çoğuyla engelliyor. Fakat dediğim gibi kimsenin umrunda değil. Çünkü "Ben çocuğumşa ilgilenmiyorum. Eline telefonu verip odasına yolluyorum." demektense "Enes Batur çocuklarımıza zarar veriyor" demek her zaman "sözde"ebeveynlere daha kolay geliyor.
Çocuğum yok ve çocuğum olsa da son yapacağım şey teknoloji ile haşır neşir olarak bırakmak olur hem onu geçtim siz nereden çıkarıyorsunuz bir veli başından savmak için tableti veriyor ve sonra çocuğuma zarae veriyor diye dediğini?
Benim çocuğum yok fakat bu sözde ebeveyn gibi bir lafı asla kimseye söyleyemezsiniz, sizin ne haddinize?
Karşıdakini tanımadan veya görmeden bir çıkarımda bulunamazsınız (sen nasıl yapıyorsun dersen bu Enes Batur yıllardır içerik üreten bir YouTube kanalının sahibi ve yöneticisi, en azından kendi adıma konuşursam bu tarz rant kasmak için yaptığı şeyler dışında onun içerikleriyle sorunum yok fakat bu tarz içerikleri yayınlıyor olmasına ve izleyicilerin gelişimini hiçe sayarak bencilce davranıyorsa asla sessiz kalmayız).

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Çocuğum yok ve çocuğum olsa da son yapacağım şey teknoloji ile haşır neşir olarak bırakmak olur hem onu geçtim siz nereden çıkarıyorsunuz bir veli başından savmak için tableti veriyor ve sonra çocuğuma zarae veriyor diye dediğini?
Benim çocuğum yok fakat bu sözde ebeveyn gibi bir lafı asla kimseye söyleyemezsiniz, sizin ne haddinize?
Karşıdakini tanımadan veya görmeden bir çıkarımda bulunamazsınız (sen nasıl yapıyorsun dersen bu Enes Batur yıllardır içerik üreten bir YouTube kanalının sahibi ve yöneticisi, en azından kendi adıma konuşursam bu tarz rant kasmak için yaptığı şeyler dışında onun içerikleriyle sorunum yok fakat bu tarz içerikleri yayınlıyor olmasına ve izleyicilerin gelişimini hiçe sayarak bencilce davranıyorsa asla sessiz kalmayız).
Ebeveyn lafını size değil hak edenlere söyledim. Siz günümüzde herkesin dört dörtlük ebeveyn olduğuna inanıyor musunuz? Eğer bir ebeveyn çocuğunun Enes Batur izlemesinden şikayetçiyse demek ki çocuğunu internetle başa baş kalmasına izin veriyor. Ben bundan bunu çıkarırım. Sonra da kendi suçunu üstlenmektense Enes Batur çocuğumu kötü etkiliyor diyor. Madem çocuğunun yaşı fazla küçük, madem çocuğun böyle şeylerden etkileniyor. O zaman çocuğuna böyle şeyler izletmeyeceksin. Engel olacaksın. Ebeveynin kontrolünde izlese zaten 5-6 yaşındaki bir çocuk Enes Batur'a rastlamaz. Eğer bir çocuk Enes Batur izliyorsa sonra bunlardan kötü etkilenip kötü davranışlar sergilemeye başlıyorsa ve ebeveyn ancak çocuk kötü etkilendikten sonra bu durumu fark ediyorsa o ebeveyn sorumsuz ebeveyndir. Eğer sorumlu birisi olsaydı o yaşlardaki çocuğunun internette başıboş takılmasına izin vermezdi. Ha eğer derseniz başıboş takılmasına izin verdiğini nereden biliyorsunuz? Eğer başıboş bırakmasaydı çocuk kötü etkilenmeden fark ederdi ve çocuğunun yaşına uygun şeyler izlemesini sağlardı.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Kim üşenmez ki çok merak edenler tıkla bakar da yani bence de direkt yazsalar iyi olurdu ?