En Ucuza ve İndirimli Mac, AirPods, iPad vs. Nasıl alınır? :)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Biliminsanı90

Üyecik
Katılım
26 Eyl 2019
Mesajlar
1
Puanları
3
Merhabalar,

En ucuza Mac, AirPods, iPad vs. nasıl alabilceğinizin bilgisini paylaşmak için açıyorum bu konuyu.

Tamamen faydalanmanız için açtığım bir konudur. Mac ya da başka bir Apple ürünü almayı düşünen arkadaşlarımın işine yarayacağını düşünüyorum.

Öncelikle Apple' ın size sunduğu ''eğitim indirimi'' nden faydalanmanızı kesinlikle tavsiye derim.

Eğitim indiriminden nasıl faydalanabilirsiniz?

Öğrenci, öğretmen yada akademisyenseniz faydalanabilirsiniz. Bunun yanında bu indirimden faydalanmanız için illa öğrenci olmanız gerekmiyor. Başka herhangi birinin belgesiyle alım yapabilmektesiniz.

Bir ilkokul öğrencisinin belgesi bile kabul görmektedir. Hatta açık öğretim belgesi de kabul edilmektedir. e-devlet ya da okuldan aldığınız belgenin yeni tarihli olması yeterlidir. Öğrenci ya da öğretmen kimlik fotoğrafıyla da işleme alınmaktadır.

Burada yalnızca dikkat etmeniz gereken konu faturanın belge sahibi adına kesileceğidir, ancak bunun size hiçbir zararı yok. Teknik servis desteği de dahil tüm hizmetleri cihazın seri numarası üzerinden alıyorsunuz.

Peki alımı nereden yapmalısınız?

Apple' ın Türkiye' de bir elin parmaklarını geçemeyecek sayıda ''Eğitim Çözüm Ortağı'' mevcuttur. Bu bayiler üzerinden alım yapmanızı şiddetle tavsiye ederim, çünkü Apple' ın resmi sitesine göre

neredeyse tüm cihazlar daha ucuzdur. Bu fiyat farkı bazı ürünlerde 1000TL' lere kadar çıkabilmektedir. Özel konfigürasyon cihazlarda 1500TL civarı..

Google' a ''Apple Yetkili Satıcı Eğitim Çözüm Ortağı'' yazıp arattığınızda bu bayilerden birkaçı çıkmakta. Sitesinden Eğitim satışlı fiyatları görebileceğiniz bayiler mevcut. (Reklam olmasın diye adını yazmıyorum. Özelden merak eden sorabilir)

Fiyatları Apple ve diğer her yerle karşılaştırın, farkı göreceksiniz. Fiyatlar açısından rakipleri yok diyebilirim. cimri.com.tr' de de aratabilirsiniz.

İşinize yaraması dileğiyle...
 
Üst
stat counter