En son okuduğunuz kitap

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
66
Önce reşat nurinin yaprak dökümünü okudum hüzünlendim arkasından acımak kitabının sayfaları arasında dolaştım ve hani müslüm baba bizi şarkıları dağıtır duman eder ya aynı şeyi bu iki kitap bana fazlası ile verdi belkide trajediye zaafım vardır acımak kitabı için tek kelime ile şunu diyebilirim dram trajedi hüzün kısaca 3 film birden devamlı okuyun okutturun şarkı diyorya duman oldum duman oldum ve bende diyorumki bir sadri alışık filminden çıkmış gibiyim reşat nuri eline sağlık duman ettin parçaladın dağıttın ne dersiniz bu kitaba da bir dizi çekelimmi yada dizi modası eskidi biz en iyisi film mi çekelim
Kişi kendini geliştirdikçe, sanattan aldığı hazlar da derinleşiyor. Kimi zaman kendini kaybediyor insan.

mih_200.jpg

Adettendir, bir konuyu anlamasak bile "inceleme" adı altında sanki üstadıymışız gibi konuşabiliriz. Youtube de bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Bilim kurgu dışında, beni kendine bağlayan ilk kitap diyebilirim. Kitabı okumaya başladım ve 140-150 sayfa civarlarında saatin de epey geç olması yüzünden bıraktım. Dün gece saat1 den 3 e kadar da okudum. Konusu her yerde yazıyor. İşçi bir gencin bir yazara dönüşme hikayesi. Martin'in azmi, kendini geliştirmesi ve edindiği/geliştirdiği fikirler beni çok etkiledi. O yüzden kitabı okumamaya dayanamadım. Sürpriz bozan olacak biraz ama , Martin'in sıkıntı çektiği zamanlar ben de çok gerildim. Yüzüm düştü, o derece etkiledi. İlk 40-50 sayfada aşk için anlatılanlar, değme aşk romanlarına taş çıkartır derecede. Aşk duygusunu size hissettiriyor. Kendini keşfetme ve biraz da rahatsızlık arıyorsanız sizin için biçilmiş kaftan bu kitap. Göndermelerin olduğu kısımların çok azını , okumama ara verip baktım. Aşağı yukarı neler olduğunu anlıyorsunuz . Tabi ki neler olduklarını tam bilmek alacağınız hazzı artıracaktır.

Kimi kitaplar için zaman kaybı demiştim. Bu kitap düşüncemi kanıtlar nitelikte.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet çalıkuşu bir aşk romanı kitap hoş tavsiye edilebilir bir kitap ama ne bilim her zaman trajik ve dram içeren kitapları sevmişimdir onun için sabahattin Alinin hüzünlü kitapları daha çok hoşuma gider bilmem nedendir bir kitaplarda her zaman acı sonları daha çok severim ve hoşuma gider ancak bu kitabın kötü olduğu anlamına gelmez zaten bu kitabı mutlu son görmek isteyen duygusal kitap sevenlere tavsiye ederim

Çalıkuşu bize neyi anlatıyor bir kadının aşkı için yaşamasını bir ihtiyar adamın fedakarlığını iki kalbi birleştirmesini anlatır aslında feride öğretmenlik ve çocuklar için yaşıyor ama sonuç aşka bağlanıyor keşke feride orhan kemalin hanımın çiftliği filmindeki bağımsız bir karakter olup kendisini kamrâna değilde öğrencilerine mi adaması gerekirdi Yani kitapta mutlu son yerine bir hüzün mü olmalıydı hani netler tasavvufta aşkta kavuşma olmaz Benim tarzım biraz trajedi polisiye aksiyon gerilim aile olduğu için Reşat Nurinin yaprak dökümü ve acımak kitabını tavsiye ediyorum
Muhakkak okuyun bu kitab için son sözüm şudur ki okuyup tavsiye edelim puanım ise 8 dir

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Pal sokağı çocukları 1906 yılından önce yani bundan tam 1 asır + 117 yıl önce macar yazar french molnar tarafından yazılmıştır tam bir dünya klasiği olup herkese okuması tavsiye edilir zaten 1 kitap 1 asır geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü tazeliğinde okuyorsa bu onun bir klasik olduğunu kanıtlamazmı ve bir yazar bize asırlık bir eser hediye ediyorsa takdir edip teşekkür etmek gerekmezmi evet kalemine sağlık french molnar bu ağlatan eser için

Kitabımız 1. Dünya savaşından önce yazılmıştır ve yazarın sanki o günler içine doğmuş gibidir çünkü yazar kitapta bir toprak için çocukların yaptığı savaşı ve tam o savaşın içinde doğan kahraman çocuk nemaçekin hikayesini peki bu kadar savaş ne içindi çocuklar ne için emek verdi ellerinde kalan ne oldu ya bugüne ne demeli insanlar ne için savaşıyor ellerinde ne kalıyor yani kitabın ana fikri şudur insanlar hatta çocuklar bile bir toprak parçası için savaşır bu savaşlar bazen çetelerin oluşmasına yol açar savaş sonunda kimisi kendini feda eder şehadete erer ancak savaşta şehit olan nice er gün gelir unutulur
unutulmaması dileği ile seni unutmayacağız şanlı asker nemaçek

Kitap bize ne mesaj veriyor çocukların saha dediği ancak yurt ve vatan olarak benimsediği bazı kendini feda edip şehit olan nice askerler sayesinde koruduğumuz toprak parçasının gün olup kapitalizme yenileceğini özellestirilip verilen binlerce emeğin bir buldozer darbesi ile yok olacağını ve geriye sadece toz bulutu kalacağını yani verilen onca emeğin bir anda hiç olacağını söylüyor kitap bana birazda gecekondulaşma sorununu anlattı insanlar gecekondularını evlerini can verecek kadar sevmezmi peki sonuç ne olur ki bir buldozer darbesi ile tüm gecekondular toz olup gitmez mi yani tüm gecekondular kapitalizme yenilmezmi yada kitadaki çocuklar gibi canımız pahasına emek verdiklerimiz gün gelir zamana yenilip bir anda yok olmaz mı

Kitabımızın bir de aynı isimli filmi vardır eski bir filmdir ancak klasik bir filmdir 1963 yılında çekilmiştir 50 yıllık bir filmdir ancak eski diyip geçmemek gerekir çünkü ne filmler eskir ne de kitaplar kaliteli filmler yıllar geçer değerlenir bir klasik olur filmimiz 1960 ların filmi olsa bile bugün bile ilk heyecanla izlenir pal sokağı çocuklarının kitabını okuyun filmini izleyin arşive katın

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Ne çare ki yeni zaman insanları hakikatleri birbirlerinden değil
hayattan, gazetelerin hayati ve
iktisadi dediği şeylerden öğreniyorlar

Reşat Nuri Yaprak dökümü

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet yaprak dökümü çalıkuşu acımak ve dudaktan kalbe ile 4 tane Reşat Nuri kitabı okuduk genel manada güzel kaliteli tavsiye edilip okunası kitaplar siz Reşat Nuri okudunuz mu hangi kitaplarını okumalıyım

Çalıkuşundan sonra dudaktan kalbe kitabındada yazarımız aşka dokunuyor kitap bize duygusal saatler vaat ediyor reşat nurinin yaprak dökümü çalıkuşu dudaktan kalbe kitapları bilindiği gibi sinema ile diziye çevrilmiştir ancak kitap ile dizi arasında farklılıklar bulunur sonlar farklıdır peki siz Reşat nurinin dizilerini seyrettiniz mi kitap ile dizi arasında ne gibi bir fark gördünüz peki sizce reşat nurinin dizilerimi güzel yoksa kitaplarımı siz en çok hangi dizisini ve kitabını sevdiniz

Gelelim fasulyenin faydalarına yani kitap bize neyi anlattı konusu nedir konu yaprak dökümü nün ali rızası gibi yada acımak kitabının süper ailesi gibi yozlaşma yani kemancı kenan beyin kendisini benliğini unutması kendine yabancı olması dudaktan kalbe inmeyen bir aşkın insanın başına ne gibi çoraplar örebileceği bir de ne diyor o eski türk sanat müziği seven ne yapmaz sahi seven bir kadının en büyük silahı nedir burada bir kadının en büyük silahı olarak karşımıza unutmak çıkıyor

Birazda gelelim lamianın incelemeye lamia küçük bir kızdır aşıktır çok sever cevap alamaz arabesk filmlerindeki gibi sevdiği bir adamdan çocuğu olur kabul edilmez kemancının aşkı dudaktan kalbe inmez bir cahilliktir oldu diyerek kendisini deli gibi seven bir kadını terkeder küçük kız lamianın artık küçük bir kızı vardır ancak onun kusuru terkedilmek ve dul kalmaktır çevre acımasızdır bir dul kadını kabul etmezler lamia akrabalarına sığınır burada onu küçük enişte taciz eder ve lamia hain eniştenin beynini dağıtır hapse girer ömrü savrulur gider hapisten çıkınca kemancı kenan ile son kez karşılaşırlar kenan evlenmiş olsada lamiayı unutmamıştır sabahattin Alinin kahramanı raif bey gibi mum gibi erimiş iskelet olmuştur hep kendisine hem karısına çektirir kabul etmediği lamiayı unutmamıştır ancak ne derler son pişmanlık fayda etmez işte tam bu yüzden lamia onu kabul etmez kemancı kenan ise çok zengin olmasına rağmen ölmüş annesini kendisi zenginken fakir bir köylü olarak yaşayan kardeşini unutmuştur ölmüş annesinin mezarı bile yoktur içi pişmanlık doludur yavaş yavaş erir artık stephan zweig gibi intiharı düşünür kabul etmediği kızını son kez görür pişmanlık içinde kemanı ile son bir beste yapar bu onun son serenadıdır kafasına son kurşunu sıkar böylece ne derler onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine

Reşat nuriden son pişmanlık fayda etmez dedirten bir kitap lamia ve kemancı kenanın öyküsü güzel bir keman eşliğinde türk sanat müziği ile birlikte okunası bir kitap yozlaşmanın unutulmanın öyküsü
Okuyunuz efendim saygılar olsun

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Stephen kingin kalemi herkes tarafından beğenilen ve takdir edilen bir kalemdir kitapları en çok tv ve sinemaya aktarılan bir edebiyatçı esaretin bedeli yeşil yol cinnet gibi sinema başyapıtları olmasına karşılık bir edebiyat başyapıtı olan hayvan mezarlığı o mahşer kara kule eserleri hiç beğenilmemiş olumsuz eleştirilere sebep olmuştur evet stephen kingi çok okuyan birisi olarak size 5 kitabını önermek isterim 1-medyum
2-hayvan mezarlığı 3-yaratık 4-yeşil yol 5-mahşer peki siz bana hangi stephen king kitaplarını tavsiye ediyorsunuz king 'in kitapları ve yazarlığı hakkında düşünceniz nedir

Enstitü kitabı bize dünyanın geleceği için çocuklar feda edilmeli midir sorusunu sordurur peki siz dünyanın geleceği için kendinizi feda edermiydiniz yada edebilirmiydiniz kitapta çocukların birlik beraberliği güzel işleniyor birlik beraberlik diyince oğuz kağanın çocuklarını bir okun etrafında birleştirmesi ile birlik beraberlik üzerine söylenen sözler ve Alexander dumasın 4 silahşörlerde dediği gibi birimiz hepimiz hepimiz birimiz için sözü geliyor bu kitapta da çocuklar birleşir enstitüye savaş açarlar bakalım savaşı kim kazanacak

İyi bir okurun görevlerinden biride sanki kendi daha güzelini yazabilirmiş gibi ve her şey mükemmel olmak zorundaymış gibi oturup eksik ve küsur bulmaktır bende oturdum hiç üşenmeden kitabın eksiklerini yazdım stephen king genelde korku ve gerilim yazarıdır kitabın sonu dram ve hüzün içerir ancak kitapta çocuklar anlatıldığı için king biraz nazik davranıyor şiddet olaylarını yüzeysel geçiyor buda kitabı gerilim korku yerine macera ve aksiyon kitabı haline getiriyor son bölüm biraz sönük kalıyor ortaya bay peltek çıkıyor bizde soruyoruz acaba kitab devam edebilir mi 2. Kitap yazılabilir peki sizce yazılmalı mı

Evet sen kitap eleştirmeni misin hep kitabın olumsuz özelliğini yazdın hiç artısı yok mu zalim birazda iyi özelliklerini olumlu yanlarını yaz der gibisiniz peki bende sizi kırmadan hemen olumlu yanlarını yazıyorum king olayları birbirine güzel bağlıyor cümleleri akıcı ve anlaşılır şekilde kuruyor biz okuyucuları sıkmıyor fantastik ve macera sevenlere okunası bir kitap ortaya çıkıyor ancak şiddet sahnelerinin az olması korku gerilim unsurunun yeterince yer verilmemesi sonunun şok edici yada trajik olmaması kitabı benim için sönükleştiriyor puanım 8 oluyor ancak kitabın macera ve fantastik kitap severlere tavsiye ediyorum

Gelelim kitabın sonuna kitabın sonunda peltek adam çıkıyor ana fikri ise şudurki çocukları yok ediyoruz böylece dünya yok olmuyor telekinetik çocuklara kötü insanları öldürtüyoruz böylece dünya dengede kalıyor peki milyonlar kurtuluyorsa azınlık feda edil melimidir dünyada böyle bir suç varsa insanları feda edenler açığa çıkarılmalıdır peki enstitüye savaş açan 12 yaşındaki çocuklar enstitüyü yok edebilecek mi enstitüden kimlerin haberi var bu bir devlet suçumu enstitü gibi kaç gizli örgüt var eğer bu küçük çocuklar enstitüyü yenerse sessiz mi kalacak yoksa kötülük yeni mi başlıyor neyse 2. Kitap yazılırsa bu seferde bu sorular cevap bulacaktır bu seferde tüm enstütüler bay petekler ve çocukların savaşını okuruz belkide bu arada bay peltekte çok eski denek çocuklardan biri olabilir belkide ilk denek kendisidir ne dersiniz kitabı okuyan var mı sizin düşünceniz görüşleriniz tavsiyeniz nedir

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Açık konuşmam gerekirse, en son ne zaman okuduğumu hatırlamıyorum :S

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet zweig ten gene güzel bilgilendirici bir kitap hem öğretici hem eğitici bir kitap zaten bir kitabın en büyük özelliği değilmidir evet her kitap ta altını çizilecek 100 lerce cümle bulunur eğer bir kitabı altını çizerek okursanız hem kitabı anlamanız kolaylaşır hem kelime dağarcığı gelişir hem de öğrenip paylaşarak kitaptan aldığınız zevk gelişecektir evet 1 kitabı 1 sinemadan ayıran en büyük özellik her kitabın insanı eğitip öğretip geliştirmesidir ve işte bu nedenle bir
Kitapkolik aynızamanda bir sinefil ve sinekoliktir ancak ilk tercihi her zaman kitap okumaktır çünkü her kitap insanı geliştirir zaten dinimizin ilk emri ikra okudur yani okumak aynı zamanda bir ibadettir yani dinimiz seyret demez oku der işte oku emrindeki ilk hikmet değişmek gelişmek düşünmektir olumlu güzel ve iyi yönde gelişenlere ne mutlu

Gelelim macellan kitabına avrupa tarihini sevenler için okunası öğretici bir kitap zweig 'in biyografilerini sevenler için akıcı bir kitap ancak en trajik hayatı yaşayan zweigin hatta en hümanist insanlardan biri olarak bilinen zweigin kaleminden fatih sultan mehmet biyografisini okuyanlar iyi bilirki yazar sultan mehmeti ve türkleri barbar olarak tanıtır isterdimki avrupayı mücellânı bu kadar iyi yazan bir kalem biz türkleri fatih hanı iyi tanıtsın ne yazıkki biz avrupanın yani Akifin dediği gibi medeniyet dediğin canavarların elinde hep canavar olarak barbar olarak kalmaya devam etçez belkide Avrupanın yada haçlıların Türkleri kahraman olarak göstermesi bir lüks boş bir gayrettir

Türk ile islam tarihi dünya tarihinin en zirvesidir ilber ortaylının dediği gibi türkleri tarihten çıkartırsak ortada tarih kalmaz siz nereye giderseniz gidin önünüze türk tarihi çıkacaktır kısaca övünülecek bir tarihimiz var bu tarihide en güzel kitaplardan öğrenirsiniz türk tarihini takip edenler için okay tiryakioğlu ahmet haldun terzioğlu kalemine sağlık dedirten kalemşorlardır tavsiye ederim

Evet zweig 700 bin okunma rakamı ile 1000 k nın en çok okunan yazarıdır bu da bize diyorki zweig okumaya başlayın macellan dünyanın çapını dolaşır öldürülüp katledilir belkide kendi insanı gözünde şehitlik mertebesine erer yaşadığı yüzyılda her başarılı insan gibi değer görmez tesla gibi emeği çalınır hiç olur gider ancak adı asırlar sonraya yansır bu da dünyanın bir dengesidir hain olarak ismi anılan çocuk ve eşini bir sefer amaç uğruna kaybeden insanlar yaşarken yanlış anlaşılmış öldükten sonra ismi sonraki nesillere kahraman olarak anlatılmıştır piri reis tesla bunların en güzel örneğidir evet biraz dünya tarihi biraz türk ve islam tarihi okuyalım tarih okurken farklı fikirden yazarları takip edip tarafsız gözle bakalım olaylara ne dersiniz böyle yaparsak en doğru bilgiye ulaşırız belkide tarihi öğrenmek için insanlara youtube de engin deniz cavit pancar gibi kanalları vikipedi tdv islam ansiklopedisi gibi internet sitelerini tavsiye ederim size hayırlı okumalar hepinize saygılar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kelile ve Dimne.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
En son okuduğum kitabı merak edenler bu linke tıklayarak görebilirler;

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Metro serisinin yaş sınırı nedir?
Kitaplar güzel midir? Memnun musun?

Lütfen yanıtlar mısın?
bana kalırsa yaş sınırı yok kitap çok iyi istersen önce okuyup sonra oyununu oynayabilirsin 2033 2034 2035 olarak. konusu herşeyi güzel ama web sitelerinde hep spoiler var dikkat et

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
deli olmanın ne demek olduğunu bilmiyor musun

Veronica ölmek istiyor
Paulo coelho

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
hiç olmazsa yaşayacak kadar bir para lazımdır.

Yaprak dökümü Reşat Nuri

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
En son neler okudunuz bakiim?tavsiye ettiklerinizi de yazın
Canan Tan hastası oldum çıktım... :)
PİRAYE... şu ana kadar okuduğum kitapların engüzeli diye bilirim.... kitabı ne zaman başlayıp ne zaman bittirdiğinizi anlamıyorsunuz.sevgi aşk aile çatışmaları ve doğu kültürünün yerle bir ettiği duygular..
Çokta etkilendim bende anlatmayla olmuyor herkez okusun ve kitabın sonunda ağladım açıkçasııı:(

Yüreğim Seni Çok Sevdi bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.gerçekten çok güzel hele de sonu.. Aşkı çok güzel anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

"Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat. "Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...
Şimdide Eroinle Dansı okumaya başladım... :)
Son 48 saat okuyodum hala okuyucam

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
72. Koğuşta orhan kemal bir çok olay anlatır kitapta anlatılan konular para umut aşk yozlaşma ve çürümedir bu kitabın birde filmi vardır Ali kaptan rolünde kadir inanır oynar kadir inanır ve yeşilçamın en güzel filmidir herkese bu kitabı okuyup filmini izlemesini tavsiye ederim

Evet bir erkeği hayatta 3 şey bitirir kadın kumar alkol ve gece hayatı Ali kaptanda erkek dünyasından bir karakterdir hapisanede başı dik gururlu yaşar bir gün annesinden para gelir çevresi insanla dolar çünkü para insana her şeyi yaptırır para ekmek olmaktan çıkıp menfaat olduğu gün helal özelliğini yitirir para dünyanın en büyük nimeti iken hırsa döndüğü gün dünyanın en büyük haram ve çirkefine döner işte 72. Koğuş para için çirkefleşen insanların hayatını anlatır insanlar para için Ali kaptanın etrafında dört döner parası olan insan ağadır Ali kaptan artık koğuş ağasıdır herkese kebap yedirir ziyafet verir eee böyle oluncada yeee kürküm yeee der gibi Ali kaptanda parasına göre itibar görür

Aslında insanlar birazda kötü arkadaş kurbanıdır kötü arkadaş insana ne yaptırmaz ki kimisi içkiye başlar kimisi kumara kimisi sigaraya başlar peki sorarım size kaç kişi kötü arkadaş sayesinde sigaraya başlamıştır işte Ali kaptan kötü arkadaş sayesinde kumara başlar bu öyle bir hırstır ki bir kazanan bin kez daha kaybetmek ister eee kumar bir erkeği bitirir kazanmanın sonu yoktur kazanan en sonunda kaybeder kumarda kazanan insan sürekli kazanmak ister ancak kumar öyle bir hastalıktır ki en sonunda üzerinde atlet don bile kalmaz çırılçıplak kalır bir mum gibi söner çöker yok olur gidersin

Evet bir insanı yok eden olaylardan biride aşktır eğer aşk bir hayırsıza giderse gönül ..ka giderse o an yok olursun onun için Allah hayırlı güzel insanlar çıkarsın karşımıza eee aşk nasipte yoksa insanda aşk hastalığa döner Ali kaptan bu sefer en temiz hayallerinden biride bir kadına aşık olmaktır bir kadının onu köyünde beklemesidir peki bir adam platonik aşka tutulursa sonuç ne olur en büyük hastalığa dönüşür evet Ali kaptan kötü arkadaş sayesinde hayattan en büyük darbeyi yer platonik bir aşka tutulur bu temiz bir aşktır ama sen seversin o seni sevmez işte bu platonik bir hastalıktır Allah düşmana vermesin evet düşeni Allah kurtarsın eğer düşersen sonuç ne olur umutsuzca beklemek bir duvar dibinde belkide donmak olur evet Ali kaptan sonsuz bir aşkla sever işte bu sonsuz aşka lâyık insanlar çıkartsın Allah karşınıza sevginizi hak etmeyen insanlara vermeyin

Ali kaptan hayatta en büyük darbeyi insanlardan ve aşktan yer peki eğer paranız var iken size kul olan insanlar para bitince size neler eder hiç düşündünüz mü yani bir zamanlar para varken ye kürküm ye diyen insanlar parasız kalınca sizin kürkünüzü de yiyecektir Allah kimseye böyle insanlar nasip etmesin inşAllah bahtımıza iyi insanlar çıkar Ali kaptan bu hayırsız insanlar yüzünden çok çekti platonik aşka tutuldu parası bitince insanlar onu soydu üzerinde ne atlet ne don kaldı elinde sadece hapishanenin buz gibi demirler geldi o da buz gibi donan ellerinden sökülerek alındı ama onun dilinde aklında tek kelime vardı Fatma kara sevda işte Allah karşımıza Ali kaptan gibi insanlar çıkarsın Ali kaptan o hapishanedeki leş kargalarının aksine bir insanlık abidesi o son nefeste buz gibi donana kadar can verene kadar sevdiğine kara sevdalı yiğit insan selam olsun sana ve orhan kemalin dediği gibi canım feda tüm babayiğit insanlara

Evet hapisane edebiyatının en güzel örneği ibretlik bir tablo umudun umutsuzluğun hikayesi işte dünya sinemasında bir esaretin bedeli ne ise bu kitap o dur eşsiz bir insanlık hikayesi ancak filmde kumardan yiyilen darbe daha güzel anlatılıyor bu kitabı okuyun okuduktan sonra birde o yeşilçamın en güzel filmlerinden biri olan 72.koğuşu izlemeyi unutmayın filmi de kitap kadar mükemmel belkide daha iyi
Kitap çok kısa öykü novella türü hemen bitiyor belkide en kötü yanı budur daha fazla okumak isterdim

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Yahudiler hakkında ne dendiğini bilirsin: Asla bir borcu veya iyiliği unutmazlar.

22 11 63 stephen king

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yahudileri değil de siyonistleri, evanjelistleri ben bilirim; Tanrıyı Kıyamete Zorlamak...

Yahudiler hakkında ne dendiğini bilirsin: Asla bir borcu veya iyiliği unutmazlar.

22 11 63 stephen king
1623440305197.png

Armageddon, Hristiyan Kıyametçiliği ve İsrail

Niçin Milyonlarca İnsan, Yeryüzü Gezegenini Yoketmesi ve Hemencecik Kendilerini Semaya Yükseltmesi için Tanrı'ya Dua Ediyor?

Hallsell, TV evanjelistleriyle İsrail aşırı sağı arasındaki tuhaf ittifakın esaslı bir incelemesini sunmaktadır. Her ikisi de barış sürecinin sona ermesini istemektedir. Her ikisi de İncil'in emri olarak nitelendirdikleri bir Armagedon istemektedirer. Bu kitap, Orta Doğu'da adalet ve Yahudi olsun dini inançlarının en üst ideallerini yaşamak isteyenler için bir uyanın-ikazı niteliği taşımaktadır.
- Allan C. Brownfeld, Amerikan Yahudi Konseyi Müdürü-

"ABD Hristiyan Sağı ile İsrail arasındaki tuhaf birlikteliğin muhteşem bir şekilde gözler önüne serilmesi. İkisi de birbirini sevmiyor, fakat, birbirlerini kullanıyorlar. Mesele din değil, siyaset. Bu ikiyüzlülüğün ortaya konması açısından bu kitabı hararetle tavsiye ediyorum."
- Dr. Alfred M. Lilienthal, Yazar-Tarihçi-

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ekli dosyayı görüntüle 155628

Niçin Milyonlarca İnsan, Yeryüzü Gezegenini Yoketmesi ve Hemencecik Kendilerini Semaya Yükseltmesi için Tanrı'ya Dua Ediyor?
Niye mi?
- Kötü insanlar,
- Karşılıksız aşklar,
- Kötü yaşantı,

Bunlar insanlar da tramva etkisi yaratıyor. Beşikten mezara kadar yaşayan bir çok insan (intihar etmekten vazgeçenler yani), orada burada hep içki içiyor. Yaşamıyor desek yeridir.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bilirsiniz ki kimsenin fikrine karışmam, keyfinize ve menfaatinize uygun olan her şeyi yapmakta serbestsiniz.

Reşat Nuri Yaprak dökümü

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Erdemli kadın yakutlardan bile kıymetlidir Ellerini kirletmek saatlerce yün ve pamuk dokumaktan gocunmaz. Tüccarların uzaklardan yiyecek getiren gemileri gibidir.

22 11 63 stephen king