"En son ne olur?"cular Tarikatı

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bu tarikat iluminati ile kesin bağlantılıdır. Yoksa bu kadar yaygın olmalarını başka bir şekilde izah edemiyorum.

Mesela ben fiyat olarak 3000 TL yazmışım. Bana direkt "son ne olur" diye soruyor.

- Son fiyat nedir?
- En son kaça bırakırsın?
- Son ne olur?
- Ciddi alıcıyım yarı fiyatına olur mu?
- Son fiyatı söyle ona göre düşünelim.

Arkadaşlar. Ticaret hayatında bir kural vardır. Satıcı bir fiyat söyler. Bunun üzerine alıcı da bir fiyat söyler. Karşılıklı pazarlık yapılır, nihayetinde herkesin razı olacağı bir fiyatta anlaşma sağlanabilirse satış olur.

Ben satıcıyım, 3000 TL yazmışım, son ne olur ne demek birader. Yani "ben 3000 yazdım ama 2700 e veririm" mi demeliyim sana. "Sen benim 3000 yazdığıma bakma aslında 2700 istiyorum" dememi mi bekliyorsun? Ah benim ticaret bilmez cahil arkadaşım.

Bir de şu güruh var. Benim fiyat 3000 TL. Diyor ki "ciddi alıcıyım 1500 olur mu"

Ne demek lazım bu ecnebiye. Ya sen ciddi olsan ne olur olmasan ne olur. Aslında sen ciddi ciddi başka bir şeysin de, forum kuralları söylememe müsaade etmiyor.

Dostlar, bu işin gerçekten cılkı çıktı. Malını ederinden fazla fiyata satmaya çalışan sahtekarlar ile malı ederinin yarı fiyatına almaya çalışan mezarcılar yüzünden ticaret nefret edilesi bir hal aldı.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Onların düşüncesi 3k ürüne sen 3.2k diyorsun ve 3k satmaya niyetleniyorsun. Bu tür kötü esnaflardan dolayı halkın zihniyeti her zaman son ne olura gidiyor.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Valla seni anlıyorum, bende bir takım ürünleri satışa koyduğumda aynı durumla karşılaşıyorum en son ne olur dediğin sattığım şey 1000 TL ise 1300 diyordum adam afallıyordu. (=

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Onların düşüncesi 3k ürüne sen 3.2k diyorsun ve 3k satmaya niyetleniyorsun. Bu tür kötü esnaflardan dolayı halkın zihniyeti her zaman son ne olura gidiyor.
öyle bile olsa, malın fiyatını aşağı yukarı biliyorsan dersin ki "2700 olur mu". ama o da yok. adam direkt son fiyat soruyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Piyasayı öldüren tek bir site oda sahibinden.com "artış var mı?" "ne artizi abla" :)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
İnternetin çok faydası var ama millet olarak zararını görüyoruz. 40 bin edecek aracım için sahibinden de bulunan aynı ilanları incelediğimde 100bin fiyat veresim geliyor :) Herkes bu kafada normal olarak fiyatların hepside alışılmışın üstünde.

Karşılıklı pazarlık yapılır, nihayetinde herkesin razı olacağı bir fiyatta anlaşma sağlanabilirse satış olur.
Siz fiyat vermişsiniz, karşı tarafta kendi verebileceği fiyatı söylemiş anlaşabilmek için. Kendi dediğiniz şey bu. Pazarlık dendiği de doğrudur.