En iyi yerli telefon hangisi

Bu konuyu okuyanlar

Boş insan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yerli cihazlar içerisinde de (Casper Via A3 plus, Vestel Venüs Z20 ve General Mobile GM9 pro) en iyisi hangisi özellikle yazılım güncellemesi ve kamera açısından.

Karanlık Lord

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Yazilim guncellemesi ve gm 9 pro
Diger ozellikler casper via a3 plus

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Yerli cihazlar içerisinde de (Casper Via A3 plus, Vestel Venüs Z20 ve General Mobile GM9 pro) en iyisi hangisi özellikle yazılım güncellemesi ve kamera açısından.
Gm9 pro tercih edilebilir. :)

LyfeX

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ben tercihimi casperdan yana kullanırdım

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
GM 9 Pro net video ve fotoğraf performansı çok iyi seviyede..

Boş insan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En azından yerli menşeli. Herseyini kendi tasarlayan ve üreten bir marka yok zaten.

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Milli ile yerliyi karıştırmamak lazım. :)
o zaman sorumu değiştirerek tekrar soruyorum yerli ama milli olmayan ürünü almamızın ülkemize veya şahsımıza ne gibi ne derece yararları var neden milli olmayan ama yerli olan ürünleri tercih edelim?:)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
o zaman sorumu değiştirerek tekrar soruyorum yerli ama milli olmayan ürünü almamızın ülkemize veya şahsımızı ne gibi ne derece yararları var neden milli olmayan ama yerli olan ürünleri tercih edelim?:)
Milli cihazın parçalarının tamamı bir ülkede üretilip satılmasına denir. Yerli malzemeleri dışarıdan bir yerde bir araya toplayıp kontrollerini uyarladıktan sonra paketleyip satılmasına denmekte. Yerli ürünlerimizde maalesef ki hepsi orta segment cihazları olduğu ve fiyatları rakiplere kıyasla daha üst segment cihazlar var olduğu için önerilerde 2. planda tutmak zorunda kalıyoruz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam donanımsal anlamda hangisi daha az sorun çıkartıyorsa onu seçin ben bunun cevabını bilmiyorum pek gm çok şikayet aldı ama aralarından en çok satanda gm

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Yerli cihazların Fiyat/Performans-Servis/Garanti-ikinci el de aşırı değer kaybı Donanım/Tasarım olarak diğer cihazlarından kötü olmasından dolayı rakiplerinin çok gerisinde olduğunu düşünüyorum Bu yüzden yerli cihaz almanızı önermiyorum ayrıca bu cihazlar yerli ve milli olsaydı sırf ülke çıkarları için alına bilir önerile bilirdi fakat sadece yerli olmasının alına bilirlik veya önerile bilirlik açısından yeterli bir kriter olduğunu düşünmüyorum.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Yerli cihazların Fiyat/Performans-Servis/Garanti-ikinci el de aşırı değer kaybı Donanım/Tasarım olarak diğer cihazlarından kötü olmasından dolayı rakiplerinin çok gerisinde olduğunu düşünüyorum Bu yüzden yerli cihaz almanızı önermiyorum ayrıca bu cihazlar yerli ve milli olsaydı sırf ülke çıkarları için alına bilir önerile bilirdi fakat sadece yerli olmasının alına bilirlik veya önerile bilirlik açısından yeterli bir kriter olduğunu düşünmüyorum.
Bulundukları fiyat bandında saydıklarının hepsinde gayet iyi iş çıkarıyorlar herkes senin gibi böyle düşünürse işleri zor zaten

Qu4ntum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yerli telefonlar gerçekten yerli mi?

Dünyada tamamen yerli üretim diye bir şey yok Iphone bile başka ülkelere parça alıyor,ürettiriyor. Maliyet diye bir şey var her firma kendi ürünü için fabrika kurması .çok maliyetli telefon üreticileri bu parçaları başka firmalara yaptırıyor. Misal işlemci imal etmek için yatırım yapman gerekli 10 milyar dolar misal her firma üretim yapsa bu paranın altından kalkamaz belli başla 1-2 firma bütün telefon üreticilerine temin ediyor. Önemli olan marka burada isterse %100 dışardan ithal etsin çünkü imal ettiği maldan fazla marka payı ekleniyor. Vestel %50lerde yerli üretim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
O paralara daha iyiler var

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
İphon Amerika'da tasarlanıyor ve tamamı (100%) Çin de taşeron şirketler tarafından üretiliyor. Bu durumda yerlisi de, ithali de Çin'den geliyor.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
İphon Amerika'da tasarlanıyor ve tamamı (100%) Çin de taşeron şirketler tarafından üretiliyor. Bu durumda yerlisi de, ithali de Çin'den geliyor.
Fabrika açmak gibi riske girmedikleri için ucuza gelsin diye başkalarına ürettirdiği doğrudur.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
En iyi yerli telefon iphone 7 plus'tır.;)

Boş insan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün biraz araştırma yaptım. İşlemci olarak snapdragın yani GM 9 PRO daha iyi

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Casper firmasının ürünlerinde yanlış güncelleme yayınlanması, yazılımsal sorunlar gibi bir çok onu yaşadım o yüzden güvenmiyorum. General mobile firması ile hakem heyetlik oldum güvenmiyorum. Vestel firmasının teknik servisi onarım yaptı ve general mobile gibi yaptığı 6 ay sonra bozulmadı ama teknik servis kaltiesini beğenmedim. Reeder firmasını kullanmadım onuda baktığımda yerli firmaların durumlarını tam olarak görmüş olacağım. Tercih edilesi hiç bir yanları yok.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Casper firmasının ürünlerinde yanlış güncelleme yayınlanması, yazılımsal sorunlar gibi bir çok onu yaşadım o yüzden güvenmiyorum. General mobile firması ile hakem heyetlik oldum güvenmiyorum. Vestel firmasının teknik servisi onarım yaptı ve general mobile gibi yaptığı 6 ay sonra bozulmadı ama teknik servis kaltiesini beğenmedim. Reeder firmasını kullanmadım onuda baktığımda yerli firmaların durumlarını tam olarak görmüş olacağım. Tercih edilesi hiç bir yanları yok.

Kardeş dur reeder'ı deneme feci kötü alıpta memnun olan yok diğer yerli markalar bile bundan iyi

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kardeş dur reeder'ı deneme feci kötü alıpta memnun olan yok diğer yerli markalar bile bundan iyi
Zaten mediatek işlemci yüzünden yaklaşmıyordum. Tolga gidip geldiğinde zaten bu konu yüzünden ayrıldığını dile getirmişti.