En iyi web tarayıcıları

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Yönetici
Super Moderator
Katılım
21 Eki 2016
Mesajlar
9,395
Beğeniler
3,169
Puanları
113
Konum
İstanbul
#1
En Düşük RAM Kullanımı: GreenBrowser

images (2).jpg


Chrome sistem kaynaklarını/işlemciyi rahatça tüketmesiyle tanınıyor, bu yüzden kazanan Chrome değil. GreenBrowser ise güce aç rakipleri karşısında güç tüketimi çok daha az olan, iyi bir web tarayıcısı.

GreenBrowser

En İyi Pil Ömrü: Microsoft Edge

download (3).png


Pil ömrü ilginç bir alan, çünkü bu konuda herkesin farklı bir "iyi" tanımı var. Pil verimliliği konusunda listenin en başında şu an Microsoft Edge bulunuyor. Tarayıcı testlerde Chrome, Opera ve Firefox'u geçmeyi başarıyor.

Microsoft Edge

En Hızlı Web Tarayıcısı: Slimjet

download (14).jpg


Web tarayıcılarının en çok aranan özelliklerinden bir tanesi, hızı. Hız, yüklü eklenti sayısı, sistem özellikleri ve çok daha fazla faktöre bağlı olarak değişebiliyor. Chrome çok güçlü bir web tarayıcısı olsa da bazen sayfaları yavaş yükleyebiliyor.

Slimjet ise hız alanında tüm tarayıcıları geçmeyi başarıyor. Chromium tabanlı tarayıcı, entegre reklam engelleme ve izleme engelleme özelliklerine sahip. Slimjet'in kaynak tüketimi de diğer tarayıcılara göre daha hafif.

Slimjet

En iyi Güvenlik: Chrome

download (13).jpg


Tor gizliliğe odaklanırken Chrome'un böyle bir derdi yok. En son Pwn2Own hack'leme etkinliğinde güvenliği delinmeyen tek web tarayıcısı, Chrome olmuştu. 2016'daki etkinlikte ise tarayıcı sadece bir kez hack'lendi.

Bununla birlikte Chrome'un kendine has olumsuz yanları bulunuyor. Google'ın tüm verilerinizi toplamaya çok hevesli olması gibi. Bunu çözen eklentiler ise yeni güvenlik açıklarına neden olabiliyorlar.

Chrome

En iyi Gizlilik: Tor

download (15).jpg


Sadece HTTPS bağlantılarını kullanan, eklentileri engelleyen ve özel bir bağlantı sistemi kullanan Tor, kullanıcı gizliliğini ön plana çıkarıyor.

Tor

En İyi Sekme Yönetimi: Vivaldi

download (16).jpg


Web tarayıcınızda onlarca sekme açıyorsanız, bu sekmeleri yönetmenin zor bir iş olduğunu bilirsiniz. Dahası bu kadar sekme, sisteminizi yavaşlatacaktır. Vivaldi, sekme yönetimini kolaylaştıracak ilginç işlevler sunuyor. Örneğin birden fazla sekmeyi geniş ekranda aynı anda, tek pencerede görüntüleyebiliyorsunuz.

Vivaldi

Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
 
Katılım
25 Mar 2017
Mesajlar
558
Beğeniler
215
Puanları
43
Konum
Bursa/İzmir
#3
Maxthon gördüğüm tarayıcılar içerisinde en efektif kullanıma sahip tarayıcı. Tek geri özelliği ilk açılışın yavaş oluşu.. Bunun sebebi de bulut teknolojisi ve Maxthon hesabımı açıyor olması.
 

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Katılım
3 Ağu 2012
Mesajlar
1,292
Beğeniler
739
Puanları
113
Konum
İstanbul
#6
Toru engellendiler diye biliyorum ama vardır bir yöntemi :) ben sıklıkla chrome ve javascript ağırlıklı platformlarda vivaldi kullanıyorum.
 
stat counter