En İyi Video Düzenleme Programları

Konusu 'SDN Haberleri/Makaleleri' forumundadır ve Alengirli tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. Alengirli

Alengirli Dekan

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

- En İyi Video Düzenleme Programları

Kendi bilgisayarınızda sanal bir film stüdyosu kurmak istiyorsanız, bu programlardan birine ihtiyacınız olacak.

Video düzenlemek zorlu, ancak bir o kadar da prestijli ve keyifli bir iştir. Siz de günümüzde kendi filminizi oluşturmak için bilgisayar başında vakit harcamaya hazırsanız, çekimler bittikten sonra ihtiyacınız olan, video düzenleme yazılımlarından biri olacaktır. Ancak baştan uyaralım: Bir seçenek hariç, video düzenleme yazılımları biraz tuzlu; diğer bir deyişle fiyatları hayli yüksek.
    Ancak bu işle profesyonel olarak ilgilenmeye başladıysanız ve "hangi yazılımı kullanmalıyım?" kısmında takıldıysanız, işte size birbirinden kaliteli 6 video düzenleme programı:

2. m1903

m1903 Profesör

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Windows Media Maker'ı (ben onu movie maker biliyordum,ki hala öyle biliyorum) şaka amaçlı koyduğunuzu düşünüyorum. Yanılıyorsam beni düzeltin.

3. __kadıköyRAP__

__kadıköyRAP__ Guru

Beğenileri:
    507
    Ödül Puanları:
    113
    ne paralar ama bee

4. hellowner

hellowner Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cyberlink Power Director ve Edius gibi değerli programları yazınıza eklememişsiniz.

5. YoungClever

YoungClever Profesör

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Mkv Rip için ise MeGUI'yi öneririm.. bele$tir kendisi ..

6. Alengirli

Alengirli Dekan

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Windows Movie Maker olarak düzelttim arkadaşlar. Şaka değil, hepsi hayatın acımasız gerçekleri.

Farklı alternatifler forumda hayat bulursa süper olur. Cyberlink ve Edius geldi mesela. Kullananlar fiyat bilgilerini de belirtsin (rapid linki yerine fiyat bilgisi bu seferlik :) )

7. Abdurahman

Abdurahman Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hocam valla aklımı okudun :D bende şimdi video programlarını araştırıyordum :D Pinnacle studio diye bi program buldum indiriyorm :D

8. mustifanci

mustifanci Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  9. zootechnist

zootechnist Doçent

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kino,Avidemux,Lives,ve profosyonel olarak Jahshaka ve cinelerra linux'ta kullandığım video düzenleme programları.Blender'da 3D nesneleri ve efektleri videoya eklemek için profosyonel bir seçenek.Hem de ücretsiz.

Windows içinse Sony Vegas'ı tek geçerim.Adobe gibi yüksek sistem isteği yok.Arayüzü ilk defa kullanan biri için bile anlaşılabilir.

10. PadyScah

PadyScah Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ulead, video düzenleme programları arasında tartısılmaz iyilerinden. Ancak bilgisayarı inanılmaz kastıgı icin, dogru durust kullanamadan sildim gitti.. :wub:
    Ancak Pinnacle da ona rakip olabilecek cinsten kaliteli bi program. Bende var ama Windows 7ye kuramadım. Bilgisayarı kasıp kasmadıgını merak ediyorum, kurduktan sonra bilgi verirsen, sevinirim.
    Fiyat hakında ise hic bir bilgim yok, malum internet kaynakları :cool:

11. Serkannd

Serkannd Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

evet bence de en iyisi bu

12. yengec

yengec Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok program kurdum kaldırdım dahada uğraşmıyorum

13. Abdurahman

Abdurahman Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    iniyor şu an .. haber veririm peki :lol:

Edit : Programı indirdim çalışmıyor :D başka program bakıyorm ağam :|

14. mamcak

mamcak Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bu memlekette bu fiyatlarla bu programları eşek yüküyle para kazanan (nasıl yapıyorlar onu da bilmiyorum inanın) mutlu azınlık haricinde kim lisanslı olarak satın alır kullanır, onlar da dahil tüm Türkiye'de yılda kaç kopya satar hiç anlamam. Ben yıllarca video dönüştürme ile uğraştım ve şu an sistemimde tamamıyla ücretsiz olan 3 araç var: toplu dönüştürme için Mediacoder, temel düzenleme işleri için Virtualdubmod ve onun benzeri fakat bazı noktalarda farklı yaklaşımları ile dikkat çeken avidemux. Linux ta ise gene avidemux (zaten açık kaynaklı ve linux kökenli bi yazılımdır kendisi) ve DeVeDe her işimi yapmama yetiyordu. Programlar ilk menüde biraz kazma görünüyorsa da saydıklarımın hepsi paralı şeyleri aratmayacak kadar iyidir ve eğer iş mesleki (profesyonel) değilse son kullanıcı için fazlasıyla yeterlidir. ben kefilim.

Son bi şey: Movie Maker a kesinlikle bulaşmayın elinizi verirseniz kolunuzu alamazsınız :)

15. ByKaMiKaZe

ByKaMiKaZe Profesör

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Ulead VideoStudio 11 kullanıyorum kişisel işlerimi görüyorum ve memnunum.
    sanırım yeni versiyonu VideoStudio X2
    30 günlük denemede sürümünü >>burdan<< indirebilirsiniz
    full sürüm $69.99 USD

16. cinorhan

cinorhan Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  17. waperion

waperion Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende pinanncle video studio 14 HD var vede çok güzel müthiş efektler var...Tavsiye ederim...Kasma gibi bi sorun yok...Herhangi bir arıza durumunda kapatılsa bile açıldığında yaptığınız film olduğu gibi duruyor...

18. joker045

joker045 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgi paylaşımı için

19. Krazky

Krazky Profesör

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Cyberlink Powerdirector 9, Sony Vegas Pro 10, Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Collection bu programlardan hangisini kullanmamı önerirsiniz? Camtasia Studio 7 ve Windows Live Movie Maker 2011 artık yetersiz gelmeye başladı. Eklentisi bol ve kullanımı kolay olan, özellikle yukarıda belirttiğim programlardan hangisini önerirsiniz?

20. ajan0744

ajan0744 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ulead Stuio 10 Da az kasma vardır. Diğer verdiyonları ram destekli oldugundan dolayı zorlar. 10 da ise işlemciyede önem verilerek yarı yarıya yakın bir değerde paylaştırılmıştır. Ulead 10

İNDİRME LİNKİ:
    http://ciciurl.com/tp1o5m

Sayfayı Paylaş