En İyi Orta Seviye X470 Anakart Hangisi?

Xenor1337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar, yeni bilgisayarım için amazondan anakart bakıyordum ama kararsız kaldım. Soru başlıktaki gibidir. Gözüme ilk çarpanlar ; X470 Gaming 5, Prime X470-Pro, X470-F Strix ve ASRock X470 Gaming K4 oldu. Bunlardan hangisini tercih etmem gerekir? Nedenleriyle açıklarsanız sevinirim.

İşlemci : Ryzen 7 2700X

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,123
Bütçeniz yeterse MSI X470 Gaming M7 veya Asus ROG CrossHair VII Hero modelini öneririm açıkçası. Anakart olarak ben daha çok MSI ve Asus yanlısıyım.

Xenor1337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bütçeniz yeterse MSI X470 Gaming M7 veya Asus ROG CrossHair VII Hero modelini öneririm açıkçası. Anakart olarak ben daha çok MSI ve Asus yanlısıyım.
Neden peki? Gigabyte veyahutta ASRock'ta size itici gelen nedir? BIOS arayüzü veya yazılımsal problemler mi? Bütçemi zorlarım hatta alabilirim. Ama MSI servisi olan ServisPoint'ten çekinmiyor değilim. Asus'ta biraz fazla pahalı.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,123
Neden peki? Gigabyte veyahutta ASRock'ta size itici gelen nedir? BIOS arayüzü veya yazılımsal problemler mi? Bütçemi zorlarım hatta alabilirim. Ama MSI servisi olan ServisPoint'ten çekinmiyor değilim. Asus'ta biraz fazla pahalı.
Gigabyte iyi bir marka ama anakart kısmında nedense güvenemiyorum. Çok yüksek paralara sistem toplayan arkadaşlar burada bazı sorunlar ile alakalı konular açıyor ve açıkçası sorunlar da biraz garip olabiliyor. Ne hikmetse anakartların çoğu da Gigabyte çıkıyor. Ayrıca BIOS güncelleme ve BIOS arayüzü içinde çok sevmiyorm Gigabyte'ı. Asrock iyi marka ama MSI veya Asus gibi üreticilere kıyasla daha küçük. Yazılımsal açıdan da en önde olan iki marka MSI ve Asus. Servispoint evet mükemmel diyemeyeceğimiz bir servis. Memnun kalanda var sürünen de ama bu durum diğer markalar içinde geçerli diyebilirim. Yinede bu kadar yüksek fiyatlı ürünlerde sıkıntı çıkaracaklarını sanmam. Birazda şans faktörü var tabi takdir edersiniz ki :)

Xenor1337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi kafam karışmadı değil :). Bir şarta bağlı olarak elime ekstradan 1000 TL geçme durumu var. Bu miktar elime geçerse tekrardan düşünebilirim. Bütçemi arttıramazsam %80 ihtimalle Gaming 5 alacağım. İşler biraz karıştı :D. Eğer fiyatı uygun olursa Asus alırım normalde de, benim de öncelikli tercihim Asus. Aksi takdirde yine Gaming 7 ve M7 arasında gedip geleceğim. Bir düşünmem lazım :). Siz bütçe yeterse Asus, yetmezse MSI önereceksiniz :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,123
Şimdi kafam karışmadı değil :). Bir şarta bağlı olarak elime ekstradan 1000 TL geçme durumu var. Bu miktar elime geçerse tekrardan düşünebilirim. Bütçemi arttıramazsam %80 ihtimalle Gaming 5 alacağım. İşler biraz karıştı :D. Eğer fiyatı uygun olursa Asus alırım normalde de, benim de öncelikli tercihim Asus. Aksi takdirde yine Gaming 7 ve M7 arasında gedip geleceğim. Bir düşünmem lazım :). Siz bütçe yeterse Asus, yetmezse MSI önereceksiniz :D
M7 modeli de üst düzey bunu söyleyebilirim. MSI'ın en üst seviye anakartlarındandır o yüzden onuda gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Yine en sonra durumda sizin bütçenize ve durumunuza kalıyor :D

Xenor1337

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
M7 modeli de üst düzey bunu söyleyebilirim. MSI'ın en üst seviye anakartlarındandır o yüzden onuda gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Yine en sonra durumda sizin bütçenize ve durumunuza kalıyor :D
Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim. Bütçem olursa M7 olmazsa Gaming 5 alacağım. Konu kapanabilir.