En İyi Muhasebe Programı Hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Aslanyiğit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
merhaba
işyerimize online kullanabileceğimiz bir muhasebe programı aldık.firma cari bilgilerimizi girdiğimiz de muhasebe programı firmasında çalışanlar ya da bizim müşteri temsilcimiz bilgilerimizi görebiliyor mu?ben birkaç kayıt silmek istediğimde bize bilgi vermeniz gerekir dediler.siz bizim hesaplarımızı görebiliyor musunuz dediğimde izin alarak ancak sizin izin verdiğiniz firma bilgilerini dediler.ama ben bilgilerimizin görünmesini istemiyorum.her programda bu şekilde mi oluyor?

Merhaba handesez
Online programlar bir kaç şekilde çalışırlar. Özellikle web tabanlı programlar, verilerinizi bulut üzerinde internet sunucuları üzerinde tutarlar, dolayısıyla isterlerse sizin bilgilerinize erişebilirler, yani nasıl ki size bir kullanıcı adı ve şifre veriyorlar ve siz bu bilgilerle verilerinize erişiyorsunuz, size bu bilgileri veren yani size bu programı satan firma da isterse ulaşabilir, yasal açıdan ve etik açıdan bu yanlış olsa da teknik olarak bu mümkün. Çünkü sizin verileriniz satıcı firmanın sunucusu üzerinde bulunuyor, sizin kendi bilgisayarınızda değil.
Diğer bir online çalışma yöntemi ise sizin kendi ofisinizde kullanacağınız internete bağlı bir iyi bir bilgisayarı ana bilgisayar olarak organize etmeniz şeklinde olabilir. Bu yöntemde ise verileriniz tamamen size ait bilgisayar üzerinde bulunur ve sizin vereceğiniz erişim bilgileriyle erişilebilir, başkaları sizin izniniz dışında bu bilgisayara erişemezler. Verileriniz şirketinizin dışına çıkmaz. Bu tip programlar genellikle masaüstü uygulaması şeklinde çalışırlar ancak başka yöntemlerde olabilmektedir.
Her iki durumun da kendine göre avantaj ve dezavantajları var.
En son sorunuza dönersem "her programda bu şekilde mi oluyor?" cevap hayır olacak, nedenini zaten yukarıda anlattım.
İyi günler,

bilgis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, atiker yazılım hakkında bilgisi olan var mı?

YSFSNDL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, atiker yazılım hakkında bilgisi olan var mı?

Merhabalar,
Orman ürünleri sektöründe hizmet vermekte olan bir firmayız. Hem üretimimiz hem de toptan ticaretimiz var.
Yaklaşık olarak 2 yıldır Atiker Yazılım ürünlerini kullanıyoruz. Ticari, E-Belge, Üretim ve İnsan Kaynakları modülünü 20 kullanıcı seviyesinde aktif kullanıyoruz.
Daha önceki kullanmış olduğumuz yazılımla ilgili destek alma konusunda sıkıntılarımız vardı. Bir sorunumuz olduğunda geri dönüş yapmaları 1-2 günü bulabiliyordu. Bazen de olanı olduğu gibi kabullenmek zorunda kalıyorduk.
Atiker Yazılım'la şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadık. Yerli bir firma olması dolayısıyla çözüme ulaşmamız daha kolay oluyor.
Atiker Yazılım'a geçmemizin en önemli etkenlerinden biriside Müşterimizle ve tedarikçilerimizle olan bağlantılarımızın takibini yapmak istememizdi.
Daha önceki yazılım firması bu modül için bize çok fahiş bir fiyat çekti. Ayrıca bu modül ile ilgili bir sunum alamadık, bayinin bu modül hakkında bilgisi olmadığını sezinledik.
Bilgi işlem firmamızın yoğun tavsiyesi üzerine Atiker Yazılım'la görüştük. Bizim için bağlantı ve fiyat listelerinin kritik olduğunu söyledik. Bize bir demo yaptılar.
Şuan 40 tane fiyat listesi, 140 tane bağlantı ile sistemimiz tıkır tıkır işliyor. Daha önce fiyatlar, fabrikanın göndermiş olduğu fiyat listelerinden hesap makinesiyle hesaplanarak giriliyordu.
Ve bu işi 8 kişi yapıyordu. Şuan sipariş girişi yapan 3 kişi var. Atiker Yazılım'a çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yerli ve milli yazılımı destekliyoruz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlave olarak mobil desteği sayesinde (ios - android) istediğim yerde istediğim zaman bilgilerime ulaşabiliyorum

Son düzenleme:

bilgis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Atiker yazılımın ERP olarak bu seviyede kullanılıyor olmasına sevindim. biz bayilik düşündüğümüz için atiker yazılım hakkında bilgi almak istemiştik. başka üyelerin de varsa yapacakları katılımlarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.

fkardelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim bilgisayar firmam var ve daha önce çok meşhur (burada isim vermiyorum ama en büyüklerden) bir kaç firmayla farklı zamanlarda bayi olarak çalıştım. Maalesef sizi hiç önemsemezler ve işleri bittiğinde de atarlar. Müşterilerle üretici arasında sıkışıp kalırsınız. Bir süre önce ben bir müşterim aracılığıyla Aymet firmasıyla tanıştım ve onların ürünlerini müşterim adına denedim, gerçekten beğendim.Sonrasında firmayla çalışmaya başladık, oldukça ilgili bir firma,ilk defa bir yazılım üreticisi firma bizimle bu kadar ilgilendi,gerek bizim isteklerimizi gerek müşterimin isteklerini dikkate aldı,isteklerimizden yapabildiklerini hemen yaptılar yapamadıkları içinse gerçekten çok ilgilendiler ve iş programlarına aldılar. Ben Aymet firmasından ve müşterim de ön muhasebe ürünlerinden çok memnun kaldı.Şimdi başka müşterilerime de Aymet'in ürünlerini satıyorum,problemsiz para kazanmanın huzurunu yaşıyorum.

Merih Gencal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Alicoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Bizde işletmemiz için yapmış olduğumuz uzun araştırmalar sonucu aşağıdaki sonuçları çıkardık.

En iyi muhasebe programı, ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayan (kapsamlı), hatalı işlem yapmayan (oturmuş,olgunlaşmış),ihtiyaç olduğunda rahatlıkla destek alınabilen (7/24 destek)), günümüz fidye virüslerine karşı korunaklı ve bütçemize uygun olmalıydı.

Bu bağlamda piyasayı incelediğimde, satılan tüm masaüstü programları LOGO (lks,go,tiger), NETSİS, MİKRO, ETA, ZİRVE VB. ürünler veritabanlarını ve datayı kendi bilgisayarımıza kurduğundan virüslere ve özellikle fidye virüsüne karşı tüm sorumluluğunu bize vermektedir. Gerekli önlemler alınmaması durumunda (ki çok yüksek maliyetli önlemler) ve Olası bir saldırıda tüm bilgilerimizi kaybedebiliriz. Bu önlemleri almak için Anti virüs, güvenlik duvarı, sunucu vb. bir sürü maliyet oluşmaktadır. Kaldı ki bu çözümlerin yüksek lisans maliyeti de bulunmaktadır. Aynı yerde yer alan komşu firmalarımıza yapılan saldırılarda bilgilerini kurtaramadılar. tüm muhasebe bilgilerini yeniden girmek zorunda kaldılar ve bir sürü kayıp verdiler. Bu vesile ile alacağımız programın dataları çok iyi korunaklı olması gerekiyordu.

2. olarak piyasada ücretsiz olarak kullandırılan programları araştırdığımızda ise, Verilerimizi kullanarak, arkasında mutlaka farklı bir gelir modeli olduğunu gördük. Yeryüzünde hiç bir firma gelir modeli olmadan bir iş yapmaz. eğer ki hayır kurumu değilse :) mutlaka amacı kar elde etmektir. Bunun için bilgilerimizden kar elde edilmesini istemediğimizden free veya ücretsiz olan hiç bir programı kullanmadık kullanmanızı da önermem.

3. En iyi seçeneğin Bulut tabanlı, online bir program olması idi. Kaliteli bir firmadan alınan bulut - online muhasebe çözümü, datalarını güvenli veri merkezlerinde saklar. Bu veri merkezleri üst güvenlik sistemleri ile korunaklı içinde her türlü antivirüs ve güvenlik duvarının yer aldığı düzenli yedeklemenin yapıldığı yerlerdir. Burada dikkat edilmesi gereken ikinci önemli şey seçeceğiniz bulut tabanlı muhasebe programının kapsamlı olması yani ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılaması ve yanlnış muhasebe yapmamasıdır. Mutlaka almadan önce denemelisiniz. desteğine bakmalısınız öyle karar vermelisiniz. Biz yapmış olduğumuz incelemelerde SDRSoft firmasının SDRCore (www.sdrcore.com) ürününü tercih ettik. 6 aydır memnuniyetle kullanıyoruz. Adamlar 20 yıldır muhasebe işleri ile uğraşan deneyimli bir firma. Ürünü 30 gün ücretsiz deneyebiliyorsunuz. olası sorunda mail atmanız yeterli hemen dönüş sağlıyorlar. Ürün kapsamlı ve pratik. Sürekli geliştirilerek yeni versiyonlar sağlıyorlar. Ayda 50 tl gibi bir fiyata sınırsız kullanıcı ile kullanmaktayız herkese de tavsiye ederim.

Aslanyiğit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Daha önce handesez 'e cevap verdiğimde de söylediğim gibi, her çalışma türünün kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır.
Yani Bulut tabanlı program her anlamda mutlak iyidir denilemez, yada tam tersi de doğru değil. Amaçlara ve bütçeye göre hareket etmek en doğrusu olsa gerek.
Hatta bazı firmalar her iki türlü çalışma avantajını da sunuyorlar, yani isterseniz bulut tabanlı sistem üzerinden, isterseniz de kendi bilgisayarınız (veya sunucunuz) üzerinden çalışabilme seçeneği sunuyorlar. Dolayısıyla daha avantajlı bir durum oluşabiliyor.

Pevetkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
En iyi muhasebe programını belirlemek için pek çok muhasebe programını elden geçirmek lazım. Sadece bir tanesini kullanıp en iyisi bu demek zaten mantıklı değil.
Burada yorum yazan hiç kimseye ithamda bulunmuyorum yanlış anlamayın lütfen. Sadece konuya dahil olmak istiyorum.

Bulut tabanlı sistemlerin dezavantajları tabii ki var ama en azından orta ölçekli bir şirket için bulut tabanın avantajı dezavantajını çok daha fazla geçiyor. Yani pek çok bilgisayardan aynı anda simultane çalışabilmek müthiş bir şey. Bilgisayar tabanlı olanlarda eşitleme işlemlerini beklemek, aynı anda işlem yapmayı zorlaştırıyor. Ayrıcada zaman zaman program kasabiliyor. O yüzden bulut tabanlı tercihim. Hem güncelleme derdi de olmuyor. Ayrıca muhasebe programı şirketi kendisi sunucu hizmeti veriyorsa işlem tamamdır. Sunucu masrafı da yok demektir.

Onun dışında muhasebe programının yapacağı işlemler tamamen size kalmış. Yani bir sürü işe yaramaz fonksiyonu açıkçası ben istemem. Onun haricinde her insanoğlunun istediği gibi az hareketle çok iş halletmek isterim. O yüzden muhasebe programının benim yapacağım işi biliyor olması ve önceden hazırlıklı olması gerekir. Bunun içinde her sektöre özel modülü olan bir program lazım.

Tamam destek falan önemli. Açıkçası pek desteğe ihtiyacım olmadı. Ama destek sisteminin de iyi olması lazım. O yüzden destek konusunda iyi mi diye anlaşırken teyit alın en azından.

Görünenler arasında dia yazılım kullanıyoruz. Muhasebe programı olarak iyi gidiyor. Sadece muhasebe değil yani. Zaten isim olarak da Kurumsal Yönetim Sistemi diyorlar. bir şirketin ihtiyacı olan bütün yönetimsel modülleri falan var. Biz diğer tarafı hiç kurcalamadık. Ama muhasebe tarafı iyi baya. Diğer taraflarını da aktif etmeyi planlıyoruz. Bakalım oralar nasılmış

mavi_genc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Ticari Asistan Ön Muhasebe Programını Öneririm. 30 günlük deneme sürümünü Alın. Test Edin. Ne kadar Kullanışlı bir program oldugunu göreceksiniz.

Satış Sayfası:
Ticari Asistan Ön Muhasebe Programı

Ekran Görüntüleri:

ticari-asistan.jpg

satisekran%C4%B1.png

MehmeTugay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim size tavsiye edeceğim hem fiyat hem performans olarak ve tüm kobi ve orta ölçekli işletmeler için en iyi muhasebe programı Hesapcini 'dir.
Hesapcini ile fatura takibi, gelir-gider takibi, stok ve depo yönetimi, sipariş yönetimi, kasa ve banka, çek-senet takibi, raporlama, müşteri ve tedarikçi tabiki ve e-Fatura – e-Arşiv bilgilerinizin yönetimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Hesapcini firmanızın iş yükünüzü hafifletirken sizin de tek bir yerden işletmeniz ile ilgili her detayı takip etmenizi ve karlılığınızı artırmanızı sağlar.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
en verimli ve en sağlıklısı luca her şeyin resmi şekilde kullanabilirsin ufak tefek program arıyor isen daraplus+ önerebilirim

elifnazli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ön muhasebe konusunda detaylı bir program ararken Aymet programını buldum, bir süre inceledikten sonra aldık, kullanıyoruz oldukça memnun kaldık. Aslında önceden Logo kullanıyorduk o da gayet iyiydi ama güncelleme ücretleri bizi biraz yormuştu.

vlkyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
vsoft excel muhasebe programı excel tabanlı kolayca işini görür.

denizz-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fornext Yazılımın üretmiş olduğu ön muhasebe programları arasında aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyorum. Küçük bir firmanız varsa fornext yazılımın tamamen ücretsiz ön muhasebe programı olan Free ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. Üretim yapan bir firmaysanız Sharp seçeneği yeterli olabilir. Web siteleri, el terminalleri, tablet ve telefonda farklı uygulamalar ile entegre edilebilir bir muhasebe programı arıyorsanız master ya da red master ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılar. Bu muhasebe programlarının ihtiyaçlarınızı ne kadar karşılayacağını Ön Muhasebe Programları | Fornext Yazılım den indireceğiniz demolar aracılığıyla görebilirsiniz. Demo kurarken destek ekibi ile de tanışmanızı tavsiye ederim. Sonuçta programı uzun süre kullanacaksanız iletişimde olacağınız insanların size ne kadar yardımcı olabileceğini görmek açısından iyi bir adım olur.
Muhasebe programı satın almaya karar vermeden önce fornext ön muhasebe programlarını mutlaka incelemelisiniz.

MehmeTugay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hesapcini yeni arayüzü efsane olmuş. Kesinlikle tavsiye ederim ücretsiz 30 gün deneme veriyorlar zaten en kötü bir test edin aradaki farkı kendiniz görün mause klavye kullanmayı bilen herkes muhasebesini kendi tutabilecek kadar kolaylaştırmışlar.

onursavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dia Muhasebe programı daha kullanışlı, apple iMac, macbook gibi macOS işletim sistemlerinde de çalıştırılabiliyor. mac kullananlar için ERP, Restaurant, Servis Yönetimi, Teklif Yönetimlerini, Şubelerini, Müşteri İş ilişkileri (CRM), ve ticari muhasebe işlemlerini de sorunsuzca yürütebilirler.

Ferhanooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi adıma Logo kullanırken maliyetlerden, her yıl dünyanın ödemesini yapmaktan bıkıp, bu arada bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bulut tabanlı sistemleri araştırmaya başlayıp, tesadüfen DİA ile tanıştım. Adını daha önce hiç duymadığım için epey şüpheyle yaklaşmıştım ama beni çok şaşırttı. İnanılmaz detaylı, her ihtiyaca karşılık veren bir sistem. Bu kadar detaya rağmen de çok kolay ara yüzleri var. Eğer çok basit olsun detaylı bir şeye ihtiyacım yok demiyorsanız DİA uygun maliyetlerle beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Ücretsiz demo'suna Demo ve Teklif Talep Formu - DİA Yazılım den ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:

misc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle Yerli Üretim doğru tercih. Çünkü bizim ülkemiz ticareti ve değişkenliği çok seviyor. Doğru bir yazılım tercihi işletmeleri ileriye taşır.

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Arkadaşlar bir Mermer Fabrikasında kullanılmak üzere muhasebe programı lazım en iyi olanı sizce hangisi?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar acil lazım fabrika için lazım

cevap yazacaktım bende ama soruyu 2013 yılında sormuşsunuz

yeni bizde p................. proğramı kullanıyoruz gizledim reklama girer diye

lerol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Online muhasebe programları, arasından iyi bir firmanın sitemini almışsanız güncelleme, veri hırsızlığı yada problem teşkil edebilecek bir çok durumdan zarar görmeden kurtulabiliyorsunuz. Bilgisayarınız çalındı ama verileriniz bulutta tutulduğu için bilgileriniz gitmiyor, virüs derdi de yok. Artık günümüzde heşey online bence online muhasebe programları arasında Uyumsoft Eko cari kullanıyorum.

misc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
web tabanlı ve online ön muhasebe programı ile alakalı 2 tane .com uzantılı domainim var..
önümüzdeki belki 20 yılın en çok rekabetin yaşanacağı bu alanda değerlendiriecebilecek domainler. isteyen olursa teklife açığım

el_domingo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Standart sipariş,satış ve muhasebe e-fatura ile birlikte stok yonetimi ve barkod modulu olan esnek ve UYGUN maliyetli bir erp arayısındayım.

Mustafacakir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Faturaport diye bir uygulama var arayüzü falan çok sade ve kullanışlı şiddetle tavs,ye ederim çok iyi bir ön muhasebe uygulaması göz atmanızda fayda var

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Servet dökmeye gerek varmı muhasebe programı kullanmak için bence yok. ortalıkta elini sallasan muhasebe programına değecek kadar çok. hepsi birbirinin kopyası hepsi karmaşık hepsi parayı alana kadar. milyarlar havalarda uçuşuyor. bu işini hakkınya yapan 3.5 firma hariç gerisi sadece sizi içeriye alana kadar.
Kardeşim muhasebe başlı başına zaten önemli ve karışık bir konu , birde bunu karman çorman programlarla yapmak eziyetten başka bişey değil paranızla rezil olursunuz sadece. program dediğin basit arayüze sahip olacak ve yetkililere bel bağlamadan herşeyini kendin halleebileceğin basitlikte olmalı. ben kendim Comport ERP yazılımını kullanıyorum yurt dışında ve aşırı basit aşırı kolay adamların kendi sitesinde herşey için çekilmiş eğitim filmleri var. kör cahil bile olsan 1 haftada programı tamamen kullanabilecek kıvama gelirsin. ben bir iş veren olarak kendim kullanıyorum kıbrıs da da ne kadar çalıştığım insan varsa hepsinede önerdim. milyarlar dökerek kendinizi rezil etmeyin arkadaşlar . kolayca yapacağınız işleri eziyet haline getirmeyin. ben memnunum hemde çok memnunum comport yazılımdan A dan Z ye her işimi görüyor tekrar söylüyorum aklınızı kullanın arkadaşlar.