En iyi Linux sürümü

Bu konuyu okuyanlar

Proof.Web

Doçent
Reaksiyon puanı
21
Hocam Bende Acemiyim Ama Bu Yola Mint ile Başladım ve Çok Memnun Kaldım Ama Mint'in Ubuntu'dan Pek Farkı Yok Sadece Ubuntu'nun Makyajli Hali : ))

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Pardusu kullanmıştım.Bence sistemi fazla zorluyor.Ben celeron işlemcili bilgisayar kullanıyorum,zorlaması normal ama yeni nesil bilgisayarlarda bile zorlama yapıyormuş.Onun dışında oyun ve program kurmak son derece kolay.Firefoxda hatalar vardı.Bütün bunlardan sonra yeniden windowsa döndüm.
Şimdi ubuntunun son sürümünğ araştırıyorum.Kullanıcılardan pek şikayet yok gibi. özgür yazılımı destekleyeceğiz de yazılımlar windowsa entegre geliyor.O yüzden pek özgür olamıyoruz,bir yanımız her zaman windowsa bağımlı olmak zorunda kalıyor.
Ubuntu değil bir türevini yüklemenizi tavsiye ederim.
Mint, Zorin vb. bir dağıtım tavsiyemdir.
Ya da KDE isterseniz KX Studio tavsiye ederim.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Teşekkürler.Aslında genel olarak kullanıcılar harddiski ikiye bölüyorlar,bir kısmına windows diğer kısmına linux kuruyorlar.Ancak benim hdd 30gb.böyle olunca tek seçim yapabiliyorum.Sadece linux kullansam bu sefer wireless kardı tanıtamıyorum,windows kullansam virüslerden kafamı kaldıramıyorum.
Ubuntuda edimax'IN pcmci card bus wireless aygıtını sisteme tanıtabilir miyim sorunsuzca?Pardusta tanıtamamış ve internetsiz kalmıştım.
Yani ubuntunun deposu pardustan geniş midir?

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Teşekkürler.Aslında genel olarak kullanıcılar harddiski ikiye bölüyorlar,bir kısmına windows diğer kısmına linux kuruyorlar.Ancak benim hdd 30gb.böyle olunca tek seçim yapabiliyorum.Sadece linux kullansam bu sefer wireless kardı tanıtamıyorum,windows kullansam virüslerden kafamı kaldıramıyorum.
Ubuntuda edimax'IN pcmci card bus wireless aygıtını sisteme tanıtabilir miyim sorunsuzca?Pardusta tanıtamamış ve internetsiz kalmıştım.
Yani ubuntunun deposu pardustan geniş midir?

Edimax'ın bütün ürünleri Linux uyumludur diye biliyorum.