En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,847

Bu konuyu okuyanlar

Hakan hurma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanım amacına göre en iyisi kendini belli eder zaten. Hepsi her konuda en iyisi değil.

frostfear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenovo kesinlikle en sağlamlarından , 5 yıldır kullanıyorum 2 defa fena şekilde düşürdüm birinde yamuldu birinde ekranı çıktı ekranı bastırdım oturdu ve sapasağlam çalışıyor kesinlikle kasaları çok iyi

ahmet.b

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaliteli ve teknik servis açısından sıkıntı çekmek istemiyorsan bence ASUS al.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Form'da ASUS'u işaretledim. Lakin bir açıklama yapmak isterim. Benim görüşüme göre en iyi laptop markaları;
1- Apple
2- Dell
3- "Asus"

Peki neden Asus'u işaretledim ? "Bütçe" Düşük bütçeliler için Dell yada Apple ürünleri çok pahalıya geliyor. Yeri geliyor bir XPS laptop bir Macbook fiyatını geçiyor.

Hadi 13" lik modelleri kıyaslayalım. Lütfen şu 3 linke de bakın ve bana fikrinizi söyleyin;

Macbook 13 Dizüstü Bilgisayar - Laptop Modelleri & Fiyatları - n11.com

Dell Xps 13 Dizüstü Bilgisayar - Laptop Modelleri & Fiyatları - n11.com

Asus Zenbook Dizüstü Bilgisayar - Laptop Modelleri & Fiyatları - n11.com

Özelliklere de dikkat edin. i5 mi, yoksa i7 mi veriyorlar. Tamam, sağlam bir ürün almalı ki seni uzun süre götürsün ama düşük ve orta bütçeli insanlar için (Ülkemizin %80'i) Apple ve Dell fazla pahalı. Asus daha iyi bir seçim olacaktır. Ama paran varsa Windows mu yoksa Mac OS'mu kullanacağına göre seçip kullanabilirsin. Şahsen ben donanımlarına göre sıraladım ve Apple hayranı olduğumu pek söyleyemem :) Donanımının sağlamlığı her yerde konuşuluyor, şu dakikadan sonra benim için önemli olan şey donanımın ne kadar sağlam ve güvenilir olduğudur.

tirex382

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Leptop Almak İstiyorum Bu Leptop Nasıl Sizce Şimdiden Teşekkürler
Açıklama Linki: L50-B-278 SAHİBİNDEN SIFIR AYARINDA LAPTOP - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 333286695

Marka
10/100 Ethernet
Var
Ağırlık- 2.2 kg
Bellek Hızı 1600 MHz
Bellek Yuvası 2
Bluetooth Özelliği Var
Boyutlar 380.0 x 259.9 x 23.5 mm
Ekran Boyutu 15,6 inç
Ekran Kartı Hafızası 2 GB
Ekran Kartı Tipi Harici Ekran Kartı
Ekran Kartı AMD Radeon R7 M260
Harddisk Kapasitesi 1 TB
HDD Hızı 5400 RPM
HDMI Var
İşlemci Cache 3 MB L3 Cache
İşlemci Hızı 2,2 GHz
İşlemci Tipi Intel Core i5
İşlemci 5200U
İşletim Sistemi Windows® 8.1
Kablosuz İletişim Var
Kart Okuyucu Var
Kimin Seçimi Eğlence, Günlük
Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
Model L50-B-278
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Paket İçeriği Notebook
Ram Tipi DDR3
Seri- Satellite
Sistem Belleği 8 GB
Turbo Boost ile İşlemci Hızı 2,7 GHz
USB (Adet) 2 x USB 3.0 - 1 x USB 2.0
Ürün Modeli Notebook

tirex382

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Leptop Almak İstiyorum Bu Leptop Nasıl Sizce Şimdiden Teşekkürler
Açıklama Linki: L50-B-278 SAHİBİNDEN SIFIR AYARINDA LAPTOP - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 333286695 Fiyat 1800 TL

Marka
10/100 Ethernet
Var
Ağırlık- 2.2 kg
Bellek Hızı 1600 MHz
Bellek Yuvası 2
Bluetooth Özelliği Var
Boyutlar 380.0 x 259.9 x 23.5 mm
Ekran Boyutu 15,6 inç
Ekran Kartı Hafızası 2 GB
Ekran Kartı Tipi Harici Ekran Kartı
Ekran Kartı AMD Radeon R7 M260
Harddisk Kapasitesi 1 TB
HDD Hızı 5400 RPM
HDMI Var
İşlemci Cache 3 MB L3 Cache
İşlemci Hızı 2,2 GHz
İşlemci Tipi Intel Core i5
İşlemci 5200U
İşletim Sistemi Windows® 8.1
Kablosuz İletişim Var
Kart Okuyucu Var
Kimin Seçimi Eğlence, Günlük
Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
Model L50-B-278
Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
Paket İçeriği Notebook
Ram Tipi DDR3
Seri- Satellite
Sistem Belleği 8 GB
Turbo Boost ile İşlemci Hızı 2,7 GHz
USB (Adet) 2 x USB 3.0 - 1 x USB 2.0
Ürün Modeli Notebook

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Toshiba a300 1 ec kullaniyorum. 2008de almistim, 8 yilini bitirdi. Halen tas gibi, tabi gunun teknolojik gereksinimlerine ayak uyduramiyor dolayisiyla sadece internet ve office icin kullaniliyor ama zaten su anda 800-1000 tl verip alacaginiz pcde de aynisini yapiyor olacaksiniz.

Toshiba derim. Keske dizustu pc pazarindan cikmak zorunda kalmasaydi

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Asus 404 oy ile başı çekiyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Toshiba a300 1 ec kullaniyorum. 2008de almistim, 8 yilini bitirdi. Halen tas gibi, tabi gunun teknolojik gereksinimlerine ayak uyduramiyor dolayisiyla sadece internet ve office icin kullaniliyor ama zaten su anda 800-1000 tl verip alacaginiz pcde de aynisini yapiyor olacaksiniz.

Toshiba derim. Keske dizustu pc pazarindan cikmak zorunda kalmasaydi
Toshiba tasarımdan kaybetti kanımca. Asus ve Apple'ın o zamanki modelleri dahil tasarımlarını kıyasla, Toshiba ile bu cihazları tasarım olarak kıyaslamak biraz alttaki ikisini kıyaslamak gibi oluyor :)

MARK1.jpg

iron-man-suit.jpg

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Ben casperin Yen'i model laptoplarını beğeniyorum artık eskisi gibi değiller o sürekli duydugumuz casper pişmanlıktır gibi sözleri ortadan kaldıracak cinste ürünler çıkarıyorlar [emoji3]

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben casperin Yen'i model laptoplarını beğeniyorum artık eskisi gibi değiller o sürekli duydugumuz casper pişmanlıktır gibi sözleri ortadan kaldıracak cinste ürünler çıkarıyorlar [emoji3]
Valla benim şu zamana kadar bir Asus ürünü servise göndermem dahi gerekmedi. Ben bağlı kaldığım markadan memnunum ve şu dakikadan sonra iyi ürünler çıkarmaya başladıysalar da geç kaldılar. Ben artık bir Asus kullanıcısıyım çünkü.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Valla lenovo 100s aldim, daha almamla aletin guc dugmesine basmama ragmen calismamasi sorunu basgosterdi, servise gonderdim, pili de sorunluymuş. Anakarti,pili degistirip fani temizlemisler. Gerci bu fansiz bir model ya herhalde otomatik yaziliyor.

Servisten geldi, bu seferde windows guncellemesini tamamlayamiyor. Bilinmeyen hata algilandi,bellek read olmadi vs vs bir suru sacma sapan hata... yine gidecek servise....

Asus almistim, daha 3 ay gecmeden harddiski yandi, sistem durduk yerde cokuyor, chrome giris bile 10dk buluyordu. Servise gitti, hdd degismis, 1-2 ay iyi gitti simdi yine yavas. Chrome tikliyorum, bakkala,pazara gidip islerimi gorup geliyorum, alet hala vekleme simgesinde duruyor. Firmat attim duzelmedi. Yine servise gidecek....

Casper csd 4210d almistim, o super cikti. Hdd Mekanik olmasina ragmen gayet hizli, guncellemeleri arka planda kendi kendine hallediyor falan. Sesi de pek yok. Yukarida saydiklarim gibi sacama sapan davranislari yok... bundan sonra casperdan baskasina para vermem aga...

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

almadan önce çok düşündüm. Ancak gördüm ki bir markanın ya ekran kartı iyi, işlemcisi bana uymuyor ya da işlemcisi uygun ama ekran kartı iyi değil. Birkaç sitede araştırma yaptım ve buldum ancak farklı bir sitede notebook dizayn edilebileceğini gördüm. Fiyatları dılardakilere göre süper uygun. Her konuda destekleri de var. İsim ve fiyat vermek istemedim yanlış anlaşılmaması açısından.

www.mysn.de

Ben bu linkten aldım, daha doğrusu toplattım. Çok memnunum. Hiç bir sorunum da yok.

Saygılarımla.

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
En iyisini yazmamışsın, ekonomi dostu ve kalite istersen Lenovo al . Yok param çok daha iyi dersen MSI al . gerçi aşağı yukarı hepsi aynı şimdi en kartoloş bilgisayara 300 liralık bir tane ram 128 gb lik bir tane ssd tak uçak oluyor ;)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kesinlikle acer. Bana sağlamlık için yapılmamış 3 kere yere ortalama 1buçuk metreden düşen ve sağlam kalan laptop verin bu iş tamamdır.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Notebook almadan önce Asus, Toshiba, Dell gibi markalara baktım. Birinin işlemcisi güçsüzken ekran kartı iyi, diğerinin ekrankartı zayıfken işlemcisi idare eder, bir diğerinin ekranı küçükken bilmem ne.. Bunun gibi bir sürü uyumsuzluklar içerisinde başka araştırmalara yöneldim. Almak istediğim Notebook yaklaşık 5120 YTL gibi bir fiyattı.. Ancak baktım ki biraz daha mantıklı hareket edip geçici ve sürekli arıza ile uğraştıran bir bilgisayar yerine kendim toplatabileceğim ancak biraz pahalı bir firma buldum ve sigortalı..! Hiç birisine güvenmiyorum. Workstation makina aldım. Pahalı oldu, ama oldu. Gözüm arkada değil. Ne istediysem o oldu. Ben seçtim parçalarını, kasası ve ekranı dahil. Sonuç : mutluyum ve rahat çalışıyorum.

Saygılarımla

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Casper almayı düşünüyorum şu aralar sizce iyi midir gerçekten dedikleri gibi eskiye göre kendilerini toparladılar mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sakın gaspet gazulet casper alma hayatının hatasını yaparsın...

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17
en iyi f/p ürünü şuan onda sanırsam 2300 bandında ama marka farkı o kadar fark ettiriyor mu gerçekten?