En iyi klima budur

Bu konuyu okuyanlar

klimacı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyi klima hangisidir...

en yüksek enerji verimliliğine sahip ( 1 lira enerji harcayıp karşılığında 5 lira 6 lira.......vs ) ısıtan klimadır
en az sorun çıkartan gürültü düzeyi en düşük sessiz sedasız ısıtan ve soğutan klimadır...
periyodik yıllık bakım hariç en az servis ihtiyacı duyulan klimadır...
bu arada klimanın yıllık bakımlarıda çok önemlidir... klima bir makinedir nasıl ki kullandığınız arabanız yılda en az bir kere servise yada ustaya götürüyorsanız bu süre içinde aracınızın yağı suyu aküsü lastikleri rot balansı gerekli ayarları yapılıyorsa klimadada bunun yapılması gerekir şayet klimanızdan uzun süre verimli ve sorunsuz çalışması isteniyorsa ... yok istenmiyorsa 4- yada 5 yılda belki biraz daha uzun sürebilir klimayı değiştirmeniz gerekir...

müşterisini kandırmayan yanlış yönlendirmeyen elindeki malı satmaya çalışmayan klima hakkında doğru bilgi veren sizi klima almaya zorlamayan size başka markaları kötüleyip kendi malını övmeyen bayii den alınmış klima en iyi klimadır..

doğru ve dürüst servis hizmeti veren güvenilir işinin ehli montajını düzgün yapan estetiğe önem veren muhakkak surette vakum un önemini bilen ve klima dış ünitesine lastik takoz kullanan servis talebi yaptığınızda randevusuna vaktinde gelen en kısa sürede problemi çözme gayreti içinde olan tecrübeli ve bilgili işinde uzmanlaşmış ekibi kadrosu olan TSE li yetkisi belgesi olan servis aracı olan telefonlara muhakkak surette cevap veren güleryüzlü yıkıcı değil yapıcı problem değil çözüm üreten insanları kazıklamayı değil hakkını alan ama işinde hakkını veren montajını yaptığı müşterisine detaylı bilgi veren gerekli belgeleri onaylayan faturasını kesen servisin yaptığı montaj sonucu tedarik edilen klima en iyi klimadır...

klimayı yabancı ülkelerden ithal eden ana tedarikçi klimada herhangi bir üretim hatası yada montaj hatası olduğunda ürünün arkasında duran gerekli sağduyuya sahip müşterisini keriz yerine koymayan başından savmayan klimada değişim gerektiğinde gözünü kırpmadan ürünü birebir yada muadili veya bir üst modeli ile değiştirebilien gerektiğinde para iadesi yapan firmanın malı en iyi klimadır...

tabi bütün bunlar iyi güzelde müşterinin tavrıda çok önemli en iyi müşteride hakkını arayan gerekli başvuruları yapan sorunu çözüldüğü halde hala daha yaygara yapanda en kötü müşteridir :)

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
elinize sağlık sayın hocam.:)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hocam bu yazınız doğrultusunda marka - model tavsiyeniz nedir ?

klimacı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu yazınız doğrultusunda marka - model tavsiyeniz nedir ?

Mat35 arkadaşın verdiği link te lider markalardan bahsettim ...

fakat malesef klima işi bölgesel olarak veya firma bazında ayrışmaktadır...

mesela bazı markaların bazı bölgelerdeki servisleri on numara servis hizmeti verirken bazı bölgelerde müşteriyi hiç iplemeyerek kötü servis hizmeti vererek hem markanın imajını zedelemekte hemde kendisi müşteri kaybına uğramaktadır... sonuçta hem müşteri hem satıcı firma hem distribütör hem markayı üreten hem servis toplam bir kayıp söz konusudur...

yani bu zarardan sistem zincirindekilerin tümü sorumludur... üreticisinden tut distribütörüne toptancısından tut bayiisine servisine kadar herkez sorumludur... klima işi toplamda kaliteli bir hizmet verilirse meyvesini verir bu saydığım zincirdeki bir halkanın bile işini eksik yapması toplamda kaliteyi bozar..

şu an ülke genelinde tam manası ile en iyi hizmeti veren bir marka malesef yok toplam kaliteyi yakalamış sadece klima sektöründe değil tüm sektörlerde böyle bir müşteri memnuniyeti yok iletişim sektöründen tut gıda sektörüne kadar hizmet sektöründen tut ulaşım sektörüne kadar vs...vs tüm sektörlerde aksamalar var ama bu aksamaları en aza indirgemiş firmaların ürünleri her zaman alıcı bulmakta üründe sorun çıksa dahi ürünün arkasında duran bayi servis distribütör ve üretici her halukarda bu işten kazançlı çıkmaktadır...

markayı marka yapan müşteridir istersen dünyanın en kaliteli malını üret satış servis ağı yoksa balon köpüğü gibi sönüp gider ..

tek bir marka yazmak istemiyorum bölgesel olarak etik olmayacak çünkü en kaliteli markaların bile eksikleri var bu yüzden bölgenizdeki servis bayii ağını araştırın saydığım kriterlere uyacak servis ve bayii ağı yaygın olanları tercijh edin derim

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
klimacı, hocama katılıyorum.

kalitenin dünya yüzünde birçok tanımı var. son 10-15 yıldırda sadece ülkemizde değil dünyadada budurumlar çok değişti.

dünyadaki anlayış 10-15 yıl evvel sıfır hataya erişmekten geçerken şimdilerde onlardada durumlar bozulmuştur. maalesef teknoloji ilerledikçe her yer çöplüğe döndü.

birçok yeni ürün piyasaya verilmekte ama 70li 80li hatta 90lı yılların sağlamlığı kusursuzluğu bulunmamaktadır. çünkü o yıllarda her cihaz piyasaya verilmeden önce denenir ve öyle piyasaya çıkardı.

bu tarihleri verdim bu yıllara yaşım yettiği için. daha önceki yıllarda unutulmamalı. ordumuzda hala benzinli amerikan araçları bulunmaktadır sanırım. 40lı yıllara ait dodge ve willys jeepler vardı benim zamanımda sene 1987-1989 askerlik tarihim. hayret ederdim o araçlara. sanırm halada hizmet ediyorlardır. hala çevermizde 55-56 chevrolet otoları vs görebilmekteyiz. opel vs çeşitli markalrla birlikte. presscold ve norge marka buzdolaplarımız vardı eskitemedik içi küçük diye satmıştık. kenmoore fırınımız vardı. yıllarca kullandık. dah bir çok ürün sayabiliriz.

dünyada hala biraz özen olsada maalesef ülkemiz dünyanın kalitesiz ürünlerini eritmek için bulunmaz bir çöplüktür.

tüketici yasaları tüketici dernekleri felan hepsi göstermeliktir. siz bir tüketici derneğine bir yanlışlarını tatlı dille dahi söyleyin bakalım sizden kötüsü olabilrimi.

çok affedin kimse kızmasın siyaset yapıyor demesin ama tam bir pandipanya cumhuriyetiyiz. göstermelik kanunlarla gemi yürümez. siyasilerimiz ama sağ ama sol birbirlerini yeselerde gerçek değişmez. az evvel bir haber dinledim minibüsten cephaneleik çıktı diyor. birbirleryle yolcu kapma yarışında kavga ederken yakalanmışlar. normaldir bir minibüs şöförünün günlük yevmiyesi 2001 yılında bir arkadaşımdan hatırlıyorum 120 tl idi bunu atabildiğ fazla servislerle sağlıyordu.. şimdi kimbilir kaç liradır. hala aynı kapasite ile çalışan hatlarda. eğitim durmlarımız malum bu adamı o koltuğa oturtursan. metre yapıldığı halde hala bunları kaldırmazsan olacağı bu. şimdi dha beter azalan yolcuyu kapıp eski kazançlarına ulaşmaya çalışacaklar minibüsün devirmediklerine şükretmeli.. çok uzattım klima firmalarımızda aynen bu saydığım durumlara uyuyor maalesef.

benim içlerinde en beğendiklerim mallarının ardında durmaya çalışan mitsubishi elecetric ve alarko toshibadır. birde mbriollcroa diye bir marka var damlar yakında en sağlamı söz edeyimde kızmasın:lol:

bir örnek verisek daha evvele aynı örneği verdim daikin gerçekten klimanın en babasıdır. ama oda dinya genelinde ururusara emura stylish gibi baba serileri haricinde modaya uydu ve abuk subuk ürünler üretmeye başladı. şuan kalitesi kesinlikle kendisini hiç bozmayan mitsubishi electric i tutmamaktadır. bu iki firmayı yazdım çünkü literatürde daikinin rakibi ME dir. kimse yanlış anlamasın ustamızın ve mat arkadaşımızın ve diğer arkadaşların demiş olduğu japon menşeili markalar kötü demiyorum. herpsinin birbirlerinden farklı özellikleri ve üstünlükleri vardır.

ustamızın dediği gibi bu markalar istanbul ankara izmir gibi şehirlerimizde kaliteli servis sunarken başka bir bölgede oldukça eğitimsizi servislerlede anlaşabilmektedirler. servis elemanına baksanzı sigortası bile yoktur. adam patronunumu şikayet edecek etse bridaha iş bulamaz çünkü oralrda iş şartları daha kısıtlı. devlet buraları ayırıp esnafı desteklemiyor kazansanda kazanmasanda bu parayı ödeyeceksin diyor. iyi sen o adama gem vurmaya çalış bakalım nekadar doğru.. şartlarımız bu olduğu sürece budurmlardan kaçınmamız mümkün değil. o açıdan ancak kendimiz dikkat ederek buralrı okuyarak bilgi edinip. karar kıldığımızda hemen firmayı arayıp şu ürünüzü satın alıyorum. ban düzgün servis gönderin demekten başka çaremiz yok. biz bu durumu başka bir forumda komiktir ama montaj videosuna izin istemey kadar götürdük.

en iyi markayı alsanızda klimanız avakum yapılmazsa o klima çöp olur normalde kalite bir klima 15-20 yıl kullanılırken. vakum yapılmayan klimaın ömrünü kimse hesap edemez. bir bakmıisın1 yıl bie bakmışsın 5 yıl şansınız varsa içine pislik gitmemişse hadi diyelim 8-10 yıl. klimalrda mantık buzdolaplarına çok yakındır. bir arçelik buzdolabı bile 25-30 yıl el değmeden kullananlarımız çoktur. ama o buzdolabının motorunun değiştiğini düşünün. vakum onada gereklidir. motor arızası olan buzdolapları hep çöpe çıkmıştır çünkü hiçbir servis vakum olayını daha 5-6 yıla kadar bilsede öenmesmiyordu. çok uzattım herkeze selamlar.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zibro 7526 3 D inverter COP 5,23,4 yıl full garanti,piyasaya göre çok cazip fiyat,ses mi ,sankim yok.-15,+50 aralığında.Daha iyisi nedir acaba. F/P:dil::thumbup:

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zibro 7526 3 D inverter COP 5,23,4 yıl full garanti,piyasaya göre çok cazip fiyat,ses mi ,sankim yok.-15,+50 aralığında.Daha iyisi nedir acaba. F/P:dil::thumbup:

reklam yok döverim ha..:mrgreen: vestel buzzz serileri tropikal kompresörlü nehaberr +55C soğutuyor.. senin çakma zibro klimanamı kaldık:dil:

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Allah vestelden, arçelikten, DD den bu milleti korusun amin.

eskort

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
:dil::devil2:Yakında 60-65 te yapar onlar.Ama 65 te emekli olurlar galiba artık....

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:dil::devil2:Yakında 60-65 te yapar onlar.Ama 65 te emekli olurlar galiba artık....
aslında insan dalga geçerken üzülüyor. ama milleti bu şekilde kadnırmaya çalıştıklarındada hiç acımıyor. adam olsunlar onları alalım.:hammer:

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
IMG00026-20110527-1624.jpg

evet en iyi klima budur. o bir goodman.

IMG00026-20110527-1624.jpg

evet en iyi klima budur. o bir goodman.

yoksa bumuydu ya
klima-montajlama-resim.jpg
haksızlık olmasın:)