En İyi Forumun Technopat Sosyal Olması Gerçeği

Bu konuyu okuyanlar

TeknoCanavar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Shiftdelete, Donanım Hber falan forumlarda epey bir gezindim. Gerek Türkçe kurallarına uyma olsun, gerek teknik bilgi olsun anladım ki Türkiye'deki hiçbir forum (ShiftDelete dahil) Technopat Sosyal'in eline su dökemez. Hiçbir cevap profesyonelce ve çözüm sunar şekilde değil. Yahu abicim Technopat Sosyal'e gir 5 dakikada çözüm elinde. Diğer forumlar gereksiz. Sizleri Technopat Sosyal'e davet ediyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben de Technopat sosyalde takılıyorum arada sırada. Oranın iyi adamları gerçekten iyi ama kötü adamları da gerçekten aşırı kötü. Ortam çoğunlukla bana göre soğuk. Kötü adamlar dediğim öyle rezil adamlar var ki. Adam iPhone 7'nin ekranını en iyi ekran ilan edecek kadar fanboy. Falan filan böyle örnekler çoğaltılır. Technopat ciddi bir iş yeri gibi SDN yardımlaşma topluluğu gibi bir şey.
Sürekli bir Windows 10 seviciliği 7 kullanıyorum kesinlikle benim donanımımla 10'dan daha akıcı. Zaten bu dediğimi de fark eden bir kaç kişi var. Anlamsız bir güncelleme ve Windows 10 seviciliği var tabi herkesin görüşüne saygı duymak lazım ama diretiyorlarda diretiyorlar.
Yok Technopat daha iyi yok şurası daha iyi yok öyle bir dünya. Ciddi bir ortam isteyenler Technopatta gider ben o kadar ciddi ortamda uzun süre kalamam. Ben seviyeli tartışmadan nefret eden bir adamım mesela. Samimiyet salıvermişlik olsun biraz da.

Türkçe konusunda ise katılıyorum. Burada öyle insanlar var ki Türkçeleri rezalet ötesi.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Shiftdelete, Donanım Hber falan forumlarda epey bir gezindim. Gerek Türkçe kurallarına uyma olsun, gerek teknik bilgi olsun anladım ki Türkiye'deki hiçbir forum (ShiftDelete dahil) Technopat Sosyal'in eline su dökemez. Hiçbir cevap profesyonelce ve çözüm sunar şekilde değil. Yahu abicim Technopat Sosyal'e gir 5 dakikada çözüm elinde. Diğer forumlar gereksiz. Sizleri Technopat Sosyal'e davet ediyorum.
Güzel kardeşim. Ben ki o kadar okurum ederim. Bir yazımda virgül koymadim diye ban yedim.
Yetmedi, evdeki diğer laptoptan üyelik açayım dedim. Çünkü işim acildi. Sonuç ne ? Iynı ıp izirindin giriş yipildiği için 100 yıl bin yidiniz
Başlarım yapacağınız işe yapacağınız siteye. Gelip bide burda reklam yapma

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
5 dakikada cevap elinde mi? Açtığın konunun onaylanması 20 dakika sürüyor zaten. Ayrıca ban yemekten forumda soru sorulmuyor. Ne kadar dikkat etsem de bir şey buluyor adamlar. Bu forumda bile yazım kuralları dikkate alınmıyorken elimden geldiğince düzgün yazmaya çalışıyorum.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Bende simdi uye olup rezillik cikaricam bakalim kac yil ban yiyicem asiri merak ediyorum

edit: CAPTCHA'yı çok zor soruyolar :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya abi ben 13 tane uyarı aldım 12 tanesi yazım yanlışı yediğim her ceza 1 günlüktü siz ne yapıyorsunuz da 1 sene yiyorsunuz?

Linyux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ya abi ben 13 tane uyarı aldım 12 tanesi yazım yanlışı yediğim her ceza 1 günlüktü siz ne yapıyorsunuz da 1 sene yiyorsunuz?

Adamın biri 2 sene önce başlığı r7 265 vs gtx 750 ti yazan bir konu açmıştı ancak metinde r7 240 mı gtx 750 ti mi yazıyordu.Bende karıştırdı galiba diyerek metine göre cevap verip gtx 750 ti dedim ve o mikail fidan denilen manyak moderatör beni mayıs 2015 te mayıs 2016 ya kadar banladı.Ondan sonra banım çoktan açılmasına rağmen birdaha o foruma girmedim

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
İki forum arasındaki kalite farkını şu şekilde açıklamak istiyorum.

Technopat Sosyal'de 10 dakika boyunca konularda gezersen mutlaka faydalı bir bilgi edinmiş oluyorsun. Çünkü boş mesaj sayısı çok çok az. Boş yapanlarında hemen başını kesiyorlar zaten.

Ancak SDN Forum öyle değil maalesef. 10 dakika gezdiğinde "yalnızca" telefon konusunda üç beş fanboyun atışmalarını okuyorsun. İmla hataları da cabası..

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Shiftdelete, Donanım Hber falan forumlarda epey bir gezindim.
Perşembe günü üye olmuşsun (3 gün önce) ve 3 mesajın var ? İyi bari, günde 1 mesaj yazmışsın. Çok bile gezmişsin sen :D
Hiçbir cevap profesyonelce ve çözüm sunar şekilde değil.
O profesyonelce cevaplara bir örnek vereyim mi ? Geçmişte Technopat sosyalda site incelemeleri bölümüne "3 yada daha fazla USB bağladığımda bilgisayarım donup kalıyor" isminde bir konu açtım. Bir laptop idi cihaz. Gücün yetmemesi yada ayrı bir durum olabilir mi ? Düzeltilebilir mi ? Bunu sordum.
1- Başlık konu ile alakasızmış. "Çoklu USB Tanımama Sorunu" şeklinde düzelttiler, buna 1 hafta ban yedim ama 1. sorun şu ki benim USB çoklayıcım yok ve tanımama sorunum hiç yok.
Rain-Yildiz-Usb-Coklayici_UeY.jpg

2- Aynı konuda türkçe kurallarına uymamışım, bu yüzden 1 hafta da ondan ban yedim (2 hafta) ama yöneticiler daha yukarıda yazdığım başlığa dikkat ettiysen Türkçedeki büyük, küçük harf kullanımından bir haberler. Biz mükemmeliz demiyoruz ama ben buraya üye olarak geldiğimde en azından bana yardımcı olacak adamlar vardı yada birine yardımcı olmaya çalışırken bana engel olacak bir yönetim yoktu.

Yahu abicim Technopat Sosyal'e gir 5 dakikada çözüm elinde.
Benim 5 dakikada alabildiğim tek şey ban oldu :D

Son düzenleme:

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Fazla kuralcı olmak iyi değil , insanlık hali herkes bir şeyleri yanlış yapabilir. En ufak bir hatada insanları uzaklaştırmaları hiç hoş değil. Sen önce uyar karşıdakini 2-3 defa , küçük bir süre mesaj atmasını engelle , kişi zaten kurallara uymamaya devam ediyorsa tek tuşla üyeliğini engelleyip mesajlarını silebiliyorsunuz. O forumu kullanan herkes tdk çalışanı değil , robot değil. Ama onların bu davranışlarının ana nedeni çok bilmişlik.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İki forum arasındaki kalite farkını şu şekilde açıklamak istiyorum.

Technopat Sosyal'de 10 dakika boyunca konularda gezersen mutlaka faydalı bir bilgi edinmiş oluyorsun. Çünkü boş mesaj sayısı çok çok az. Boş yapanlarında hemen başını kesiyorlar zaten.

Ancak SDN Forum öyle değil maalesef. 10 dakika gezdiğinde "yalnızca" telefon konusunda üç beş fanboyun atışmalarını okuyorsun. İmla hataları da cabası..
Keşke telefondan başka konu açan olsa da biz de o konulara bir şey yazsak.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Onu biz de yapabiliriz ama o zaman da samimiyet kalmıyor işte. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Forumun içinde muhabbet, arkadaşlık yoksa o forumda ben şahsen takılmak istemem.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama onların bu davranışlarının ana nedeni çok bilmişlik.
Recep Baltaş’ı Sevmiyorum! – /home/mgokay
Bu arkadaşlara sorun bunu :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Abi adamlar tam yağlı vs yarım yağlı süt diye konu açıyorlar öyle fantastik konular düşünüp açan olsa bizim forumda muhabbeti döndürecek adam çok.
Bizim forumda haber sitelerinden kopyala yapıştır içerik var bir de telefon konusu.
Yazım konusu da çok sıkıntılı.
Bana yetki verin diyorum sadece tek yetki ben mesajları düzenlerim gerçekten çok göze batıyor. Bazılarına af edersiniz küfür edesim geliyor.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Moderatörler aktifliğe göre seçildikçe pek değişen bişey olacağını zannetmiyorum. Bilgili adamı elde tutmak gerek..

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Abi adamlar tam yağlı vs yarım yağlı süt diye konu açıyorlar öyle fantastik konular düşünüp açan olsa bizim forumda muhabbeti döndürecek adam çok.
Bizim forumda haber sitelerinden kopyala yapıştır içerik var bir de telefon konusu.
Bana yetki verin diyorum sadece tek yetki ben mesajları düzenlerim gerçekten çok göze batıyor. Bazılarına af edersiniz küfür edesim geliyor.
Yakında bu sorunun çözüme kavuşacak.Artık Sinema, film, dizi muhabbetleri dönmeye başlayacak buralarda.Fakat 1 ay geçsin zaman olarak rahatlayayım ;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Moderatörler aktifliğe göre seçildikçe pek değişen bişey olacağını zannetmiyorum. Bilgili adamı elde tutmak gerek..
Yahu benim 11k mesajım var forumda en çok beğeni alan kişiyim moderatör başvurusu yaptım reddettiler.:D Aktiflige göre aldıklarını sanmıyorum. :D

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
İsimini telaffuz etmek istemediğim forum mu sosyal mi ne halt ise, orada Kitap-Defter-Kalem ve giysi gibi ihtiyaçları olan bir kardeşimiz için yardım konusu açtım ve sonuç ?
Bir nokta yüzünden 2020 yılına kadar ban.
Kısacası, işe yarayan bir yer değil.:mad:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Ekşi ile inci arasındaki fark gibi ancak biri daha samimi (bence) ve rahat diğerinde ise sürüsüne yayılmış i

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Züppe dolu orası her türlü ban yiyorsun . Zaten en iyi iki forum sitesi Donanım Haber ile Shiftdelete forumdur burda evet aktif üye sayısı az ama zamanla artıyor

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Yahu güldürmeyin beni. Her "höt" diyen kaliteli ise işimiz var. Bu adamları içeriden tanıyorum, tek dertleri iki kuruştan fazla reklam yapmaktan başka bir şey değil. Beyni yıkanmış gibi hareket ediyor bütün üyeler ve hepsi niteliksiz bebelerden fazlası değil. Eğer kaliteli ise, özgün fikirlerinizi söylemeye kalkışın. Windows 10'u ciddi argümanlarla kötüleyin mesela, Sapphire'ın kaliteli bir firma olduğunu hatırlatın. Ban manyağı etmezlerse ben de Emre değilim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca ekşici misin bu başlık ne yahu?