En İyi Çeviri Siteleri

Konusu 'SDN Haberleri/Makaleleri' forumundadır ve The Dark Knight tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. The Dark Knight

The Dark Knight Profesör

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0

- En İyi Çeviri Siteleri

İngilzice bilmediğiniz için internet'in nimetlerinden faydalanamıyor musunuz? Farklı dildeki siteleri de mi okumak istiyorsunuz? İşte en iyi çeviri siteleri..

İnternetin anadilinin İngilizce olması bu dile hakim olmayan kullanıcıların sonsuz bilgi denizinden yeterince faydalanamamasına neden oluyor.
    Merak etmeyin, sanal dünya bu sorunu yine kendisi çözüyor. Sizin için en iyi yabancı sözlük sitelerini bir araya getirdik.

10 Numara:Sayfa çevirici

Aradığınız yerel bir konu varsa İngilizce olmayan siteler bazen fazlasıyla işinize yarayabiliyor. Ancak bu sitelerin dilini anlamak yeni bir sorun yaratıyor. Freetranslation.com bu konuda işinize yarayacak en iyi sitelerden biri.
    Koskoca bir sayfayı bu çevirici site sayesinde farklı dillere dönüştürebiliyorsunuz. Ancak tüm güzel özelliklerine rağmen sayfaları Türkçeye çevirememesi sitenin en büyük eksisi.

:: Bu sitelerden hangisi çeviri için daha çok işinize yaradı? Sizin kullandığınız başka adresler var mı?
    Yazan: Cem Süer
    SDN - http://shiftdelete.net

2. yumluanarsist

yumluanarsist Rektör

Beğenileri:
    257
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanmıyorum, dil biliyorum. :p

Google Translate rezil bir servis ya. BTK'ye e-posta attım, o servisi engelleyin dedim. :D

3. Black Wolf

Black Wolf Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Evet. Sesli Sözlük; Vazgeçilmezimiz.

4. vegaturk

vegaturk Profesör

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    0
    Sesli sözlük ile google translate arasında herhangi bir fark bulamadım ikiside cümleleri iyi çeviremiyor..

5. Miroğlu

Miroğlu Dekan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Google translate gerçekten diğer dilleri tam anlamıyla türkçeye çeviremiyor hiç iyi değil bundan sonra diğerlerini deniyecem...

6. By-Chost

By-Chost Asistan

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    :glare: çeviri dersime ordan çalıştım :scared: kaç saat dnsleri çorba ettim öyle girdim :w00t:
    Demekki sözünü dinliyolar BTK de :dil:

7. mr_rain

mr_rain Guru

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    83
    Pek lazım olmuyor.

8. zuvay nidya

zuvay nidya Doçent

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    I never had speak had problem with English

---------- saat 16:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:45 eklenmişti ----------

bu sitelerin hic biri iyi cümle ceviremiyor....

9. SwateR

SwateR Dekan

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    63
    Hep bu üçlüyü kullanırım.Eğer cümle çevirisi yapacaksam üçünede ayrı ayrı tercüme ettiririm.Ordan ortak bir tercüme çıkartırım.Özellikle Google Translate cümle çevirilerinde felaket.

Eğer kelime çevirisi yapacaksam Google Translate yetiyor.

10. Persona Grata

Persona Grata Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    48
    Dil bildiğim için kullanma ihtiyacı hissetmiyorum. Bu tarz sitelerin yaptıkları çeviriler de oldukça yetersiz.

11. orionuke

orionuke Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çeviri için internet yetmez. Makine çevirisinin mutlak doğruyu bulması imkansızdır.

12. SaykoArt

SaykoArt Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Düzgün türkçe çeviri yapan site ne duydum ne gördüm..lazımda oluyo yani iletişim çağındayız güya.. çözemediler şu işi gitti...acaba diğer dillerin çeviri sistemleride mi böyle..genel bir sorun mu nedir acaba..Ama çok gerekli bir hizmet diye düşünüyorum..

13. tyler78

tyler78 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Asıl çevirmenlerin kullandığı Tureng'i de eklemeliydiniz bence listeye. Zargan da iyidir. İng-ing olarak ise Urbandictionary harikadır.

14. mdkbet

mdkbet Profesör

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    geçenlerde yerden yere vurduğunuz saçma sapan çeviri yapıyor dediğiniz google'ın 5. sıada olmasıda çok enteresan olmuş :)

eterno bunu beğendi.
  15. heanavsiorçopi5

heanavsiorçopi5 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yazıkki shiftdelete`nin açtığı konuda bir hata var: bildiğim kadarı ile seslisözlük`ün cümle çeviri üzerine bir çalışması yok ve seslisözlük googletranslate`i kullandığını biliyorum.

bence listede Babylon - Translation sitesi olmaması büyük eksiklik
    bu site Türkçe dahil 20`den fazla dili çeviriyor mükemmel çeviri yapmasada bence çok iyi bir alternatif

http://translation.babylon.com/

son olarak arkadaşlar bence google translate`i geliştirmek bizimde elimizde bunun için google merkeze şikayetimizi bildirmeliyiz bu yüzden bilen bir arkadaştan rica ediyorum acaba google Amerika`ya google translate ile ilgili şikayetimi nasıl bildirebilirim?

google translate Amerika diye özellikle belirtiyorum çünkü google Türkiye ekibi google translate hizmetinde Türkçe dili desteğindeki yetersizliğinin farkında ama bu konuda hiç birşey yapmıyorlar ve bence google Amerika yani merkez bu durumdan habersiz çünkü google translate`te bir tek Türkçe dili uzun zamandır çok yetersiz ve çeviride bir çok zaman saçmalıyor yada bütünüyle alakasız çevirler yaptığı oluyor hatta bazen orjinal metin bütünüyle alakasız kendi kafasından senaryo yazdığı bile oluyor :) googletranslate`in Türkçe dışında bütün dilleri mükemmele yakın çevirmesi ve bir tek Türkçeyi yamuk yumuk çevirmesi bence google Türkiye ekibinin yetersizliğinin bir kanıtı!

16. emubaltaci

emubaltaci Rektör Onursal Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    tureng.com u kullanıyorum ben

17. heanavsiorçopi5

heanavsiorçopi5 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tureng sitesi cümle çevirisi yapmıyor ki.

18. hellboy61

hellboy61 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.sozlukcevir.net/ sitesinden yararlanabilirsiniz, Türkçe ve İngilizce kelimelerin sözlük anlamları da site de mevcuttur.

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

yazdıgım sözcük hep yanlış olarak çıkıyor yetersiz...! ooo

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

cümle çevirisi yapan güzel bir site yok mu

Sayfayı Paylaş