En İyi ADSL Sağlayıcısı (ANKET)

Hız ve Hizmet Olarak En İyi ADSL Sağlayıcısı Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    203

Bu konuyu okuyanlar

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
uydunet çünkü ne zaman telefon etsem anında müdahale ediyorlar, eve gelip gerekli ölçümleri yapıyorlar, ilk aboneliğim ttnet 64 K ile başladık, sonra birilerinin aklına uyup smileye geçtim ve 2 yılım dolmadan sözleşmeden vaz geçip bıraktım hakkımı aradım ve son kalan 9-10 aylık cezayı ödemedim, çünkü arıza durumunda haftalarca internetim kesik kalıyordu bu durumda da en iyisi TTNET onlarda anında müdahale ediyorlardı, diğerleri ise TTNET ten aldıkları için hiç bir şeyle ilgilenmiyorlar dı, şimdi uydunet kullanıyorum ne zaman bir sorun çıksa anında çıkıp geliyorlar.

NeOLaCaK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben ttnet nakil verdim ve 2 gün iinde işlem tamam dediler ama hafta oldu yok diğer firmalaı bilemem ama adamlarda ki vurdum duymazlık kadar berbat bişey yok ve malesef kca bir lkede nasıl oluyorda bunlar tekel oluyor anlamış değilim diğer firmalar onların alt yapısında ama bukadar da bekletirler mi adamı.

abrom99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Smile falan hikaye eski havaları yok artık.(d-smart ile birleştikten sonra bitti)Müşteri hizmetleri v.s tam bir felaket
Süperonline ise fiber olmadan hiçbirşey.Bulunduğun bölgede fiber yoksa gereksiz.<Ttnet daha hızlı> Fiber gelince geçebilirsin.
Turknette zaten ttnetten alıyor interneti.Değişik kampanyalar yapıyorlar.Ama hiç gerek yok.Kullanıcı sayısı az sanırım.
Uydunette güzel tarifeler var fakat onlarda kablolu tvyi mecbur kılıyorlar.O yüzden yarın bigün kapatıyım dersin bir ton masraf çıkarırlar zorlanırsın.Ona da gerek yok bence.
Dobingi söylemiyorum bile...
Peki neye gerek var dersen bence illa ttnet olmayacak dersen beğenmiyorsan Biri derim.Tamam onlarda ttnetten alıyorlar ama daha iyi hizmet sunuyorlar.Burada amacım reklam yapmak falan değil sadece bilgilendirme.

faiksafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Süper Online köyde çeker mi?

ADSL olarak kullanacağınızdan Telekomun altyapısını kullanır ve Saha Dolabına uzaklığınıza bağlı olarak alıcağınız hız ve bağlantı durumu değişkenlik gösterir.

Turkcell Superonline Fiber olan yerlerde en iyi hizmeti alabilirsiniz. ADSL bağlantısında Türk Telekomun altyapısı kullanıldığı için (sadece Superonline ADSL değil tüm ADSLler aynı) bölgede ki portunuza bağlı olarak alacağınız hız ve bağlantı durumu değişkenlik gösterir.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
2006 yılı Türk Telekom ile başladım.TTNET ile devam ediyorum,kolay kolayda değiştirmem menmununm çünkü, dile kolay 7 sene olmuş tabi öncesinde dial-up da var toplam 10-12 sene var anlıyacağınız.Benim hızdan ve internetden çok şükür bir sıkıntım yok olduğu zamanda sorunum giderildi.

Benim ücret konusunda sadece şikayetim olacak.Ücret ile ilgili olan kısımda ise devletin bu konuda bişeyler yapması lazım.Benzinde,elektrikde,telefonda,internetde,kablolu tv v.b hizmet ve ürünlerde vergi oranları yüksek bu konuda devletin çalışma yapması lazım aksi takdirde fiyatlar günden güne daha da artacak gibi..

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
yani burdaki ankete ttnetin girmemesi bile bence başarıdır.. eyvallah ama ben süperonline diyorum. ve yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum :clap:

kaptan_07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
D-smart'ın interneti alanların baya bi şikayeti varmış. fatura ödemeye başlamışlar ama internetleri bağlanmaış şeklinde bilgisi olan var mı?

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ttnet
laie_67.gif

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sakın iptal etme !

Konu 2011'in konusudur, arkadaş büyük ihtimalle kararını vermiştim;)))

Eski konu tekrardan hortladığına göre, bizde bu konuyla ilgili birkaç kelam edelim...
Kendi işyerimde doping internet kullanıyordum(Aldığım güne gerçekten lanet ettim)
Evimde ise TTNET'in standart sınırsız internetini kullanıyorum.
Gerçekten işyerimde kullandığım doping internetin hızından yaklaşık olarak hızından 10 kat daha hızlı diyebilirim...
Geçmişte TTNT de bazı sorunlar yaşadım ama, ne yalan söyleyeyim şeytan kulağına şuanda tık yok..
Çok hızlı diyebilirim...
Ayrıca sorunlu olan doping internetimin bağlı olduğu işyerimde internet hızını artırmak için neler yapmadık ki...
Komple bütün kabloları değiştirmekten tutun, günde üç dört kere müşteri hizmetlerini aramaya kadar bütün yolları denedik...
Fakat sonuç gene hüsran oldu...
Müşteri hizmetlerinin Allah'ı var, ilgileniyorlar...
Fakat ne yazık ki, benim sorunumu çözemedikleri için Müşteri Hizmetlerinin hızlı ve anında bağlanması hiçbirşey ifade etmiyor...
Bence diğer internet sağlayıcıları TTNET'in altyapısını kullandıkları içni, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar TTNT kadar iyi hizmet veremiyorlar, ya da TTNET verdirmiyor...
Benim ağzım Doping internetten bayağı yandığı için ben onu asla kapıya sokmam...
Bence TTNET'in altyapını hangi firma kullanmıyorsa onu tercih edebilirsin...
Ama TTNET'in altyapısını kullananları kesinlikle tercih etmemelisin....

ONURT54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüm samimiyetimle size katılıyorum şuanda 5 dk da bir bağlantım kopuyor hız 8mbp de 0.60 şaka gibi değilmi ama gerçek hiç kimseye hatta düşmanıma bile tavsiye etmem TTNET i:cursing:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bulunduğunuz yerde 3g desteği varsa türkcell sınırsız wınn derim akk 19 gb aşılınca 1.28mbp e düşüyor ama kablo derdi telefon derdi kopma derdi hızın düşmesi derdi flan yok kafan rahat olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bulunduğunuz yerde 3g desteği varsa türkcell sınırsız wınn derim akk 19 gb aşılınca 1.28mbp e düşüyor ama kablo derdi telefon derdi kopma derdi hızın düşmesi derdi flan yok kafan rahat olur

nazif35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu 2011'in konusudur, arkadaş büyük ihtimalle kararını vermiştim;)))

Eski konu tekrardan hortladığına göre, bizde bu konuyla ilgili birkaç kelam edelim...
Kendi işyerimde doping internet kullanıyordum(Aldığım güne gerçekten lanet ettim)
Evimde ise TTNET'in standart sınırsız internetini kullanıyorum.
Gerçekten işyerimde kullandığım doping internetin hızından yaklaşık olarak hızından 10 kat daha hızlı diyebilirim...
Geçmişte TTNT de bazı sorunlar yaşadım ama, ne yalan söyleyeyim şeytan kulağına şuanda tık yok..
Çok hızlı diyebilirim...
Ayrıca sorunlu olan doping internetimin bağlı olduğu işyerimde internet hızını artırmak için neler yapmadık ki...
Komple bütün kabloları değiştirmekten tutun, günde üç dört kere müşteri hizmetlerini aramaya kadar bütün yolları denedik...
Fakat sonuç gene hüsran oldu...
Müşteri hizmetlerinin Allah'ı var, ilgileniyorlar...
Fakat ne yazık ki, benim sorunumu çözemedikleri için Müşteri Hizmetlerinin hızlı ve anında bağlanması hiçbirşey ifade etmiyor...
Bence diğer internet sağlayıcıları TTNET'in altyapısını kullandıkları içni, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar TTNT kadar iyi hizmet veremiyorlar, ya da TTNET verdirmiyor...
Benim ağzım Doping internetten bayağı yandığı için ben onu asla kapıya sokmam...
Bence TTNET'in altyapını hangi firma kullanmıyorsa onu tercih edebilirsin...
Ama TTNET'in altyapısını kullananları kesinlikle tercih etmemelisin....

Öncelikle alıntı yaptığım Son_Mohikan arkadaşım evinin bulunduğu bölgedeki altyapı ile işyerinin bulunduğu bölgedeki altyapı aynı kalitede değildir sen ev ile iş bağlantılarını değiştir yani evine Doping işyerine de TTnet bağlat ve sonra tekrar gel konuya bakalım fikrin ne yönde olacak sanırım anlamak isteyen ne dediğimi anlayacaktır.

Herkes birşeyler söylemiş bizde yanlış bilinenleri bir nebze düzeltelim ve kendi fikrimizi ve bilgimizi paylaşalım dedik.
Öncelikle Konuda geçen TTnet altyapısı diye birşey yoktur TÜRKİYE servis sağlayıcısı Türktelekom"dur yani altyapı Türktelekom altyapısıdır.
TTnet diğer servis sağlayıcılarına hizmet verdirmiyordur diye bir cümle veya düşünce olamaz çünkü kendisi de Türktelekom altyapısını kullanmaktadır.
Süperonline ve Uydunet Türkiye genelinde bağzı bölgelerde kendi altyapılarını kurmuşlardır ve kendi altyapıları üzerinden hizmet verirler.(Süperonline kendi altyapısı bulunmayan bölgelerde Türktelekom Altyapısını kullanarak hizmet verir)
Türktelekom altyapısını kullanan Tüm firmalar aynı altyapıyı kullandıkları için genel anlamda aynı hız ve bağlantı kalitesini sunarlar ancak her bir firmada müşteriye yaklaşım ve sorunları çözmedeki geçen zaman farklılık göstermektedir.

Sonuç olarak:

1.Süperonline eğer bulunduğunuz bölgede fiber altyapısı var ise düşünmeyin derim ve fiber altyapı olan bölgede tek favorimdir hız bakımından mükemmel ancak kendi altyapıları olmayan bölgede tercihim değildir!
İş yerimde alt yapıları var ve 2 yıldır kullanmaktayım hızlı ve ucuz.

2.Doping gerek müşteri hizmetleri gerekse kalite bakımından Süperonline fiber altyapısı olmayan her yerde tercih edeceğim tek servis sağlayıcıdır.
Evimde 3 yıldır kullanmaktayım ve tek sorun yaşamadım.

3.Uydunet bulunduğunuz bölgede altyapısı varsa ucuz olduğu için tercih edilebilir.Kendim kullanmadığım için pek yorum yapamayacağım ama çevremde kullanan arkadaşım çok ve ucuzluk bakımından iyi.

4.TTnet Genel anlamda en büyük olan servis sağlayıcıdır bunun getirdiği sorumlukta büyüktür ve onun için şikayetler fazladır çünkü bu kadar geniş kitleye hitap eden bir kurum olarak bir çok açıkları bulunmaktadır.
Mantık olarak büyük olduklarını sadece bizlerin dile getirmesini bilmeleri gerek ne zaman ben büyüğüm düşüncesinden kurtulurlar ve her müşteriye özel müşterileri gibi davranıp öyle hizmet sunarlar ise o zaman daha iyi olacaklar kanısındayım ama maalesef TTnet buna pek ihtiyaç duymuyor!
Yaklaşım hataları ve bazı aksaklıklar yüzünden 3 yıldır TTnet kullanmıyorum ve rahatım zaten onlar içinde şimdilik pek bir önemim yok ama böyle devam ederlerse 10 yıl sonra ne durumda olurlar onu kimse bilemez.

5. Ve diğer servis sağlayıcılar onlar hakkında pek bir paylaşım yapamayacağım zaten forumda bir iki arkadaş reklamlarını yapmış sizler forum dışında birçok yerde verdikleri hizmetin seviyesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.