En İyi 10 Player Programı

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Video oynatıcı programlar artık o gerekli ki, kendinize yeni bir işletim sistemiyle birlikte illaki bu yazılımlardan birini de kuruyorsunuz. Sizin için en iyi media player programları yarıştırdık.

Bundan sadece 10 yıl önce bilgisayardan film izlemek zahmetli ve tercih edilmeyen bir işti. Küçük bilgisayar ekranları ve zamanın filmlerinin kötü kalitesi nedeniyle, insanlar bilgisayardan film izlemek istemiyordu.
Ancak zamanla gelişen DivX teknolojisi ve ekranların giderek kaliteli hale gelmesi bu ön yargının yıkılmasını sağladı.
PlayStopPauseIcons_4521274613328.jpg
Şu anda dijital medya olarak edinebileceğiniz filmler, HD kalitesine bile ulaştı. Durum böyle olunca yeni bir sistem kurulduğu zaman ilk tercih edilen programlardan biri de medya player'lar oluyor. Sizin için piyasadaki en iyi 10 medya oynatıcı programı bir biriyle yarıştırdık.
İşte artıısı ve eksileriyle media player programlar.

:: Sizin favori medya oynatıcınız hangisi?*
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net
*

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
1.si VLC ona katılıyorum diğerlerine bişey diyemem.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Totem Ubuntu'da varsayılan olarak geliyor.

Ve VLC'nin 1. olduğunu tahmin etmiştim. Bu testler hangi sistemler üzerinde yapıldı? Yani sadece Windows baz alınmadı, değil mi?

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Totem Ubuntu'da varsayılan olarak geliyor.

Ve VLC'nin 1. olduğunu tahmin etmiştim. Bu testler hangi sistemler üzerinde yapıldı? Yani sadece Windows baz alınmadı, değil mi?

VLC'in performansına hala inanamıyorum ama böyle :D Bu programların 2-3 tanesi dışında hepsini daha önce kullanmıştım zaten. O yüzden programların gelişim tarihini de anlattım. Ofiste Linux kurulu makineler de var onlara da baktık. :clap:

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
VLC kodeğe ihtiyaç duymadan mı açıyor her videoyu? O konuda kafam karıştı şimdi. VLC'yi sevmiyorum ama bildiğim kadarıyla kodek paketi istiyor o da. Yani istemesi lazım. :D

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Nedense ben Pardus da vlc nin felaket berbat olduğuna şahit oldum. Bana göre en iyisi smplayer.

k4y4

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
VLC player'in en büyük eksiği türkçe altyazılarda 6-7 saniyede bir altyazıyı kalın ve büyük gösteriyor düzeliyor ama belirli aralıklarda yineliyor.
O yüzden KM player tercihim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
VLC kodeğe ihtiyaç duymadan mı açıyor her videoyu? O konuda kafam karıştı şimdi. VLC'yi sevmiyorum ama bildiğim kadarıyla kodek paketi istiyor o da. Yani istemesi lazım. :D

VLC Player'ın en güzel yanı da bu işte :) İşletim sisteminde codecler kurulu olmasa bile içinde gelen kendi codecleri ile bir çok video formatını oynatabiliyor :)

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Ya inadına mı "codec" diyorsunuz? Türkçesinden geçtim, kodek deyin bari.

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Bence en iyisi Smplayer. Vlc'nin altyazı desteği berbat.

origami__1988

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
VLC Player yüklemiştim ama görüntü kalitesi yerlerde sürünüyordu. O derece kötü idi. Hatta konu bile açmıştım bu neden böyle diye. Kimse de yanıt vermemişti. Belli ki o özellik VLC nin olağan bir özelliği. Ayarlarının hepsini inceledim ama değişen bir şey olmamıştı.

Şimdi de VLC yi liste başı görünce şaşırdım. ücretsiz olduğu için mi liste başı yoksa?

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
VLC Player yüklemiştim ama görüntü kalitesi yerlerde sürünüyordu. O derece kötü idi. Hatta konu bile açmıştım bu neden böyle diye. Kimse de yanıt vermemişti. Belli ki o özellik VLC nin olağan bir özelliği. Ayarlarının hepsini inceledim ama değişen bir şey olmamıştı.

Şimdi de VLC yi liste başı görünce şaşırdım. ücretsiz olduğu için mi liste başı yoksa?

Oradaki programların neredeyse hepsi ücretsiz. Benim favorim KM Player, ancak yazıda belirttiğim gibi VLC düşük sistemli bilgisayarlarda bile rahat çalışıyor. Performansı gayet iyi.

MeTHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben Gom kullanıyorum gayetde iyi sıkıtı yaşamıyorum
neden Vlc de ısrar ediyor herkes anlayabilmiş değilim ;)

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
:: Sizin favori medya oynatıcınız hangisi?

KM Player & GOM Player.Yetiyor hatta artıyor bile.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
ben bu makaleyi bi yerde okumuştum..ama nerde???

neyse:) benim favorim KMplayer...

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Format desteği ya da barındırdığı çözücüler sebebiyle VLC birinciliğe layık görülmüşse bir şey diyemem. Ancak görüntü kalitesi devreye girdiğinde, çok az kişinin bildiği SPlayer, popüler görüntü formatlarında listedeki hepsinden iyi netice veriyor. Özellikle DXVA'da harikalar yaratıyor. Biraz modlanırsa KMPlayer rakibi olabilir.
Ben bir sıralama yaparsam: SPlayer-KMPlayer-MPlayer(SMPlayer)-VLC-Gom gibi ilginç bir netice çıkar ortaya.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Format desteği ya da barındırdığı çözücüler sebebiyle VLC birinciliğe layık görülmüşse bir şey diyemem. Ancak görüntü kalitesi devreye girdiğinde, çok az kişinin bildiği SPlayer, popüler görüntü formatlarında listedeki hepsinden iyi netice veriyor. Özellikle DXVA'da harikalar yaratıyor. Biraz modlanırsa KMPlayer rakibi olabilir.
Ben bir sıralama yaparsam: SPlayer-KMPlayer-MPlayer(SMPlayer)-VLC-Gom gibi ilginç bir netice çıkar ortaya.

Düşük özellikli sistemlerde de performans kaybı yaşamadığı için VLC birinci seçilmiş.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
KM-PLAYER ,oynatıcıların kralıdır.Kurulum esnasında ayarlamaları tek tek yaparak daha yüksek çözünürlüğe ulaşmakta mümkün...Vlc playerı öne çıkaran bu yazı başlığı çok komik olmuş.Vlc player km nin yanından bile geçemez....

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Anladım. Zerre kadar ilgimi çekmeyecek bir kıstas yani.

Listede her programın niye o sırada bulunduğu yazıyor. Sizin ilginizi çekmeyebilir ancak bilgisayarı güçlü olmayan binlerce kullanıcı mevcut. Şimdi bu insanlara KM Player kurun desek takıla takıla film izleyecekler.

Benim kişisel tercihim KM ancak performans olarak VLC çok az sistem kaynağı istiyor.

Son mesajlar