En hızlı web browser hangisi sizce ?

Bu konuyu okuyanlar

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
netscape-logo-900x330.png

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
hangi taratıcı daha hızdır sizce? tarayıcı önerir misiniz?
Mozilla Firefox. Bu soruya önceden Chromium derdim ama artık Google'ın son yaptıklarından sonra onu bir daha kullanmam. Zaten Mozilla Firefox kullanıcıya baya bir avantaj sağlıyor, üstelik bir özgür yazılım ürünü olduğu için şu anda Fedora 33(WorkStation) yüklü bilgisayarımda keyifle kullanıyorum.

Reaksiyon puanı
63
Mozilla Firefox. Bu soruya önceden Chromium derdim ama artık Google'ın son yaptıklarından sonra onu bir daha kullanmam. Zaten Firefox kullanıcıya baya bir avantaj sağlıyor, üstelik bir özgür yazılım ürünü olduğu için şu anda Fedora 33(WorkStation) yüklü bilgisayarımda keyifle kullanıyorum.
fedora 33 workstation bir mozilla firafox sürümü değimi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masaüstü için mi yoksa akıllı telefon için mi?
laptop bilgisayar

Reaksiyon puanı
63
Mozilla Firefox. Bu soruya önceden Chromium derdim ama artık Google'ın son yaptıklarından sonra onu bir daha kullanmam. Zaten Mozilla Firefox kullanıcıya baya bir avantaj sağlıyor, üstelik bir özgür yazılım ürünü olduğu için şu anda Fedora 33(WorkStation) yüklü bilgisayarımda keyifle kullanıyorum.
google ne yaptı bu konuyu çok duydum ama hiçbir bilgim yok google ne yaptı ?

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
google ne yaptı bu konuyu çok duydum ama hiçbir bilgim yok google ne yaptı ?
Chromium'daki çok fazla özelliği kesti ve bazı API erişimlerini kapattı. Bunu yapma sebebi ise Chromium temelli tarayıcıların(Örnek olarak Microsoft Edge, Opera vb.) piyasada çok fazla yer edinmesi ve Google Chrome'un pazar payını düşürmeleridir. Detaylar için:

Reaksiyon puanı
63
Chromium'daki çok fazla özelliği kesti ve bazı API erişimlerini kapattı. Bunu yapma sebebi ise Chromium temelli tarayıcıların(Örnek olarak Microsoft Edge, Opera vb.) piyasada çok fazla yer edinmesi ve Google Chrome'un pazar payını düşürmeleridir. Detaylar için:
bu arada fedora 33 ü indirmeye başladım daha önce bir çok tarayıcı kullandım ama bunu hiç duymadım deneyeyim bakalım

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
bu arada fedora 33 ü indirmeye başladım daha önce bir çok tarayıcı kullandım ama bunu hiç duymadım deneyeyim bakalım
Fedora 33 bir internet tarayıcısı değil bir işletim sistemidir. Fedora'nın tarayıcı olduğunu nereden çıkardınız? :D

Zeos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hangi taratıcı daha hızdır sizce? tarayıcı önerir misiniz?
Opera kullanabilirsin, Opera'da tarayıcının kullanması gereken ramı interneti ve CPU'yu sınırlayabiliyorsun kendisine özel reklam engelleyiciside var sınırlayıcıları açmadan kullanırsan kasma yaşamassın

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
Opera kullanabilirsin, Opera'da tarayıcının kullanması gereken ramı interneti ve CPU'yu sınırlayabiliyorsun kendisine özel reklam engelleyiciside var sınırlayıcıları açmadan kullanırsan kasma yaşamassın
Opera'nın Reklam Engelleyicisi Berbat kullanıyorum hayla reklam görüyorum ozaman sen ne işe yarıyon ki kesinlikle en kötüsü Opera kullanmayın demiyorum sadece Reklam Engelleyicisini kullanmayın AdGuard kullanın çok daha iyi.

Reaksiyon puanı
63
Normaldir duymamış olmanız. İndirmeden önce bir sorgulayın, 2-3 GB tarayıcı mı olur diye :D
bende diyorum bu kadar büyük dosyalı bir tarayıcı olurmu diye ilk defa bilgisayar kullandığım için bilgisayar hakkında pek birşey bilmiyorum ondan zaten burada soruyorum

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Opera'nın Reklam Engelleyicisi Berbat kullanıyorum hayla reklam görüyorum ozaman sen ne işe yarıyon ki kesinlikle en kötüsü Opera kullanmayın demiyorum sadece Reklam Engelleyicisini kullanmayın AdGuard kullanın çok daha iyi.
Sende sorun var o zaman 2 ayrı bilgisayarda kullanıyorum 1 tane bile reklam görmedim.

scutoid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
63
Mozilla oldukça yavaş bir tarayıcı. Şu anki en hızlı tarayıcı, benim de kullandığım Microsoft Edge'dir. Reklamları görmemek için reklam engelleyiciye sahip bir tarayıcıya ihtiyaç yok. Adguard neredeyse her tarayıcıda var.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Mozilla oldukça yavaş bir tarayıcı. Şu anki en hızlı tarayıcı, benim de kullandığım Microsoft Edge'dir. Reklamları görmemek için reklam engelleyiciye sahip bir tarayıcıya ihtiyaç yok. Adguard neredeyse her tarayıcıda var.
Edge de gayet hızlı ama Firefox yavaş değil.
Ayrıca, AdGuard yerine uBlock Origin'i tavsiye ederim.