En Hızlı Tarayıcı Hangisi ?

En Hızlı Tarayıcı Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    443

Bu konuyu okuyanlar

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
HTML 2'yi açın hızı görün. Chrome'da açtım Firefox'ta ve diğerlerinde de açılabliyor. Mart ayında Chip dergisini okuyun, ya da Internet'de araştırın. Chrome için:
Chrome kullanıyorsanız HTTP/2'ye geçerek Facebook, twitter ve kimi diğer Internet sitelerinde ciddi bir hızlandırma sağlamanız mümkün. Bunun için
1. Chrome'da chrome://flags/ adresine gidin.
2. Karşınıza çıkacak ekranda Enable SPDY/4 seçeneğini bulun ve Enable edin.
3. Chrome'u değişiklikten sonra tekrar başlatmanız için bir uyarı gelecek, uyarıyı Evet diyerek geçin.
Olayın teknik açıklamasını bu ayki Chip dergisinde çok güzel yapmışlar ama işin teknik yanı bir yana, Internet hızınızdan bağımsız olarak bu değişiklik gerçekten Facebook, twitter gibi yüklü sayfaların ekranınıza geliş süresini hızlandırıyor. Dergide Firefox için de yapılacak adımlar yeralıyor Internet Explorer'da da son sürümlerde muhtemelen bu mümkün ama nasıl yapıldığını araştırmadım.
Sözün kısası Chrome kullanıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Chrome, eklenti seçeneği daha fazla olduğu için Firefox kullanıyorum.

colezium

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle chrome şuanda denemek için opera indirdim 1 ay önce firefox kullanıyordum aralarında en hızlısı chrome google hesabıylada gmail olsun hongouts u olsun hepsini optimize ediyor favoriler v.s.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Ram canavarı bu Chrome.

Ama onun haricinde gerçekten hızlı.

Onun haricinde Firefox'un yeri ayrı bende.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bence chrome diğerlerine kullandım firefoxda kullandım fakat chrome temiz

reiis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Chrome bana hantal geldi maxhthon guzel ama yer imlerini safari ile sync yapamadim icloud desteklemiyor
firefox chrome dan daha seri suan firefox kullaniyorum

Yeri imlerini sync yapabilseydim maxthondan vazgecmezdim

bugra_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Chrome
Test etmisler en iyi chrom cikmis

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Hız falan bilmiyorum da İE 6 dan beri Firefox kullanıyorum bir kaç defa krom kullandım sarmadi tekrar Firefox kullanıyorum .

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
En hızlı değilde en iyiler dersek Mozilla/firefox , İnternet Explorer , Google Chrome

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
HTML 2'yi açın hızı görün. Chrome'da açtım Firefox'ta ve diğerlerinde de açılabliyor. Mart ayında Chip dergisini okuyun, ya da Internet'de araştırın. Chrome için:
Chrome kullanıyorsanız HTTP/2'ye geçerek Facebook, twitter ve kimi diğer Internet sitelerinde ciddi bir hızlandırma sağlamanız mümkün. Bunun için
1. Chrome'da chrome://flags/ adresine gidin.
2. Karşınıza çıkacak ekranda Enable SPDY/4 seçeneğini bulun ve Enable edin.
3. Chrome'u değişiklikten sonra tekrar başlatmanız için bir uyarı gelecek, uyarıyı Evet diyerek geçin.
Olayın teknik açıklamasını bu ayki Chip dergisinde çok güzel yapmışlar ama işin teknik yanı bir yana, Internet hızınızdan bağımsız olarak bu değişiklik gerçekten Facebook, twitter gibi yüklü sayfaların ekranınıza geliş süresini hızlandırıyor. Dergide Firefox için de yapılacak adımlar yeralıyor Internet Explorer'da da son sürümlerde muhtemelen bu mümkün ama nasıl yapıldığını araştırmadım.
Sözün kısası Chrome kullanıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız.

Çok ciddi fark etti herkesin zorunlu olarak yapması gerek birşey :D Teşekkürler dostum.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Opera kullanıyorum Mozilla sürekli çöken bir sistem Google Chrome hızlı ama açamadığı sayfaları Opera açıyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bilgisayarı bildim bileli chrome kullanırım, hem hoş arayüzü var hemde çok hızlı. Bir sürü yer imi var yani saymakla bitmez, diğer tarayıcılarda bütün yer imlerimi ekleyince kasılıyordu tarayıcı, özellikle mozilla. O zamandan şimdiye belki düzelmiştir mozilla ama kenarda duruyor kullanmıyorum hiç.

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Chromede videolar tam ekranda kasiyor firefox plugin contaıner ve flash player çok kasiyo çok yavaş bence opera hepsinden iyi

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Ben facebook'tayken videolara çıklayınca takılıp açıyor arasıra donuyor neden acaba ?

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yandex Browser...
Senelerdir şu Firefox'u çok hızlı, çok iyi bilmem ne diyenleri anlamadım. Eklenti için yıllardır tarayıcıyı kapatıp açmadan yükleyemeyen bir uygulama nasıl bu kadar beğeniliyor bilmiyorum. Bütün işi yapan eklentiler zaten. Onlar da şişiriyor sistemi.
Artık tarayıcılar giderek sadeleşmeye çalışırken Firefox hala senelerdir aynı çizgide gidiyor.
Her sürümde indiriyorum, değişen birşey olmadığını görüp kaldırıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet ben de çoğunlukla chrome kullanıyorum ama bazen fena sinir ediyor beni chrome ve firefox kullanmaya itiyor. Biraz da mecburiyetten chrome kullanıyorum açıkçası. kayıtlı şifreleri aktarabilsem firefoxa hiç durmayacağım ama yapamadım kaldım chrome la baş başa. Özellikle idm çok sorun çıkarıyor chrome da ve tabii bazen açılmayan sayfalar. Sürekli error verir oldu chrome. Hızı bir yana bana göre şu an en iyisi firefox ama işte takıldık kaldık chrome a bırakamıyoruz bir türlü.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bu Chrome tıpkı Windows gibi. İlk denediğimde çok hoşuma gitmişti, ve gayet güzel ve hızlı çalışıyordu. Kullandıkça yavaşlamaya ve kasmaya başladı. HTML5 yaygınlaşmaya başladığından beri, bazı sayfalar, bazı tarayıcılarda daha iyi çalışmaya başladı. diğerlerinde ise "yeteeeeeeeeeeeeeeeeer" dedirtebiliyorlar. Opera'yı tam kaldırmyı düşünüyordum, ara sıra ziyaret ettiğim bir sayfa, yenilendikten sonra, Firefox ve Chrome'da bozuk çıkmaya başladı. Artık "yeteeeeeeeeeeer" diyerek içimden, ara sıra Opera'yı kullanmaya devam edeceğim. Midori'yede her sayfada giriş izni vermiyorlar. Veya mobil sayfaya aktarıyorlar. Eski Firefox ve İE sürümerinde yapıldığı gibi. Favorilerim şu an bu üç tarayıcı.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şu anda yapıt olarak en iyi inşaa Google Chrome bence.
Fakat 2-3 hafta Yandex Browser Alpha versiyon kurdum hani yeni olanlardan. Çok güzeldi fakat alışamadım, hız bakımından da fena değildi.
Telefonda kesinlikle Opera'yı tercih ederim. Tamam Chrome gibi kapsamlı arayüz yok fakat cidden hızlı. Siteye giriş çıkışlar çok fark ediyor.