En Hızlı Güncelleme Sunan Telefon Markası? ( Android)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar çok yakında yedi yıllık cihazımı yenileyeceğim. Android platformunda hangi marka cihazlarına android sürümünü daha erken sunmakta. Daha doğrusu bana en erken cihazına android sürümünü güncelleyen markayı söyler misiniz?

Google'ın kendi telefonları pixel olur nexsus olur birde android one diye bir sistem bar onlarda iyi güncelleme alıyor diyorlar ama telefonda olsa pc de olsa 3 güncellemeden sonra emekliye ayır beni dedirir

Google'ın kendi telefonları pixel olur nexsus olur birde android one diye bir sistem bar onlarda iyi güncelleme alıyor diyorlar ama telefonda olsa pc de olsa 3 güncellemeden sonra emekliye ayır beni dedirir
Ne yapalım bizde apple deriz o zaman fakat SONY cihazlarıda erken almakta diyorlar.

Arkadaşlar çok yakında yedi yıllık cihazımı yenileyeceğim. Android platformunda hangi marka cihazlarına android sürümünü daha erken sunmakta. Daha doğrusu bana en erken cihazına android sürümünü güncelleyen markayı söyler misiniz?
tabiki üreticisi google ve diğer android one cihazlar.kendi arayüzü kullananlar olarak sony galiba

Android tarafında önceleri Sony iyiydi ama şu an her telefonuna güncelleme vermiyor. Sony Xa Android 8 verilecek cihazlar arasında yer almıyor. Onun için Giriş ve Orta seviyelerde Nokia'yı tercih ederim. Ama bi amiral gemisi alacak olsam Sony'i düşünürüm.

Android tarafından bir bilgim yok ama güncelleme istiyorsan uzun süreli iOS tan fazla güncelleme veren telefon yok istemediğin kadar güncelleme gönderiyorlar bıkıyorsun artık güncellemeden :)

Stok Android veya stok androide yakın arayüzlü telefonlar ( Nokia, Motorola vb.) güncelleme konusunda daha iyi oluyorlar genelde çok fazla özelleştirme olmadığı için kolay oluyor gelmesi. Onun dışında General Mobile gibi Android One programına dahil olan telefonlar var onlar aslında hepsinden önce alıyor ama bu sene gecikti güncelleme. Eğer kendi arayüzüne sahip bir telefon olsun özelleştirilmiş diyorsan o konuda da Sony güncelleme konusunda gereğini yerine getiren nadir firmalardan. Bir arkadaş yazmış XA ya Android 8 vermeyecek diye ama Sony ile alakalı bir durum değil o. Büyük sistem güncellemelerinde işlemcinin içerisinde çipsette güncellenmesi gerekeceği için MediaTek izin vermediği sürece yeni sürüm veremezsiniz. Mesela Z2'ye de normalde Sony Android 7 vermek istedi ama Qualcomm izin vermedi diye biliyorum.

eronis

Dekan
Onursal Üye
Kaçırdığınız bir nokta var. En son sürümü en erken almanın bedeli vardır. Burada bedeli kararlılık. O güncelleme geldiğinde ne kadar test edilmiş olacak ? Huawei telefon markası iyidir misal, kaliteli yazılım sunuyor. Bug'larla dolu bir yazılım alıp ikide bir güncelleme gelmesini yada daha kötüsü hiç güncelleme gelmemesini istiyorsan bu arayışına devam et :D

stat counter