En etkili dövüş sanatları hangileri?

Bu konuyu okuyanlar

Animeci4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kısacası nohut üstü pilav.
Ordaki bjj ne gerçek bjj ordaki kickboks ne gerçek kick boks

daha iyi anlatmak için şahit olduğum bir hikayemi anlatayim

benim hocam 10 seneye yakın gracie bara bjj (hala yapıyor) ondan öncede judo ve luta livre yapmış birisi

işte bir gün bir kaç öğrenci geldi işte hocam ben mma yaptım bjj biliyorum gelin güreşelim dedi.

işte çocuk mu diyim adammı diyim mma şortu eldiveni giydi benim hocamda gitti direk bjj kıyafeti giydi işte başladılar sonunda mma yapan arkadaş geldi hocam biz ne bjj ne strike öğrenmişiz dedi

mma i aşağılamıyorum yada küçük görmüyorum ama o sporu icra edenlere bak boksu ayrı hocadan ayrı antreman olarak alıyor. Güreşi ayrı hocadan ayrı antreman alarak yapıyor

bu adamlar sırf içinde diye tek tip antreman yapmıyor o profesyonelerin çoğuda daha önceden strike ve grappling alt tabanları olan kişiler
Yanılıyorsun gayet de gerçekler. Ben 1 yıldır MMA yapıyordum (geçen ay bıraktım) . Biz grapplingden ve bjjden turnuvalara çıkıyorduk. Ayni zamanda kickboxing de

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Yanılıyorsun gayet de gerçekler. Ben 1 yıldır MMA yapıyordum (geçen ay bıraktım) . Biz grapplingden ve bjjden turnuvalara çıkıyorduk. Ayni zamanda kickboxing de
bjj den turnuvaya çıktın ?
hemde 1 yıldır yapıp.

gerçek bjj dojosunda daha 1 yıla anca vücut alışmaya başlıyor ama sen direkt bjj turnuvasına çıktım diyorsun

o turnuva murnuva değildir keklemişler seni

bjj den mavi bir kuşak anlatmıştı şu anısını
Hocam turnuvaya girdik herkesi silip süpürdük.
Aferin oğlum nasıl aldınız ?
Hocam adamlar daha doğru düzgün hareket etmesini bilmiyordu
Oğlum daha doğru düzgün hareketleri icra edemeyen adamların çıktığı yerde sizin ne işiniz var ?

git benimde hocamın ve bir çok tanıdığımın bağlı olduğu gracie bara kulübünden yada ne bileyim checkmate den bir beyaz kuşakla bir mindere gir ne demek istediğimi anlarsın

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
191
Jeet June Do diye duymuştum. Bruce Lee'nin melez dövüş sanatı.

Bir de Krav Maga var. İsrailin orduda eğittiği dövüş sanatı diye biliyorum.

Animeci4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bjj den turnuvaya çıktın ?
hemde 1 yıldır yapıp.

gerçek bjj dojosunda daha 1 yıla anca vücut alışmaya başlıyor ama sen direkt bjj turnuvasına çıktım diyorsun

o turnuva murnuva değildir keklemişler seni

bjj den mavi bir kuşak anlatmıştı şu anısını
Hocam turnuvaya girdik herkesi silip süpürdük.
Aferin oğlum nasıl aldınız ?
Hocam adamlar daha doğru düzgün hareket etmesini bilmiyordu
Oğlum daha doğru düzgün hareketleri icra edemeyen adamların çıktığı yerde sizin ne işiniz var ?

git benimde hocamın ve bir çok tanıdığımın bağlı olduğu gracie bara kulübünden yada ne bileyim checkmate den bir beyaz kuşakla bir mindere gir ne demek istediğimi anlarsın
Ben çıkmadım zaten ama 2-3 yıldan 8 yıla kadar gelenler çıktı ve kazandılar da resmi bir turnuvaydı federasyon tarafından

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Ben çıkmadım zaten ama 2-3 yıldan 8 yıla kadar gelenler çıktı ve kazandılar da resmi bir turnuvaydı federasyon tarafından
daha denecek bi şey yok gerisi kör tartışma olur
mma da sana bjj veya düzgün stike öğrettiklerini düşünüyorsan git gracie bara kulüpte mavi kuşaklarla bir minderde dön uçurumu göreceksin

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
Hangisi güçlü karara vardınız mı,yoksa seçmelere mi gideceksiniz,bakın dalga geçmiyorum,aslında bu tartışma bitmez,döner durur,en iyisi çalışın,kendinizi geliştirin,başka sistem,stil her ne ise araştırın,salonlar eğitim ,tatbikat yeridir,sokaklar,sokaklarda,uyuşmuş bedenler,zihinler,acıyı hissetmeyen Zombiler,bir kişi iken aynı anda sokak ta toplanan gruplar ,birleşen gruplar,sizler benden daha iyi biliyorsunuz,tecrübeniz benden fazladır.
bu tartışmalara gerek yok,öğrenin ,kendinizi geliştirin.

böyle birileriyle karşılaştığınızı düşünün

thetensiya

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ben 2016 ve 2017 Wushu 2. ve 3. süyüm bence savunma ve yakın dövüş sanatlarından en iyisi bu. Bu arada yukarda elimin tersi yazan o arkadaş harcanıyor burada :D

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Jeet Kune Do - Bruce Lee üzerine tanımam daha da iyisi yok

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Dövüşmek yalnızca aptalların işidir. Eğer dövüşmek istiyorsanız sitillere inanmayın. Yalnızca su olun yani dövüş sanatlarını ayırt etmeden elinizden geldiğince bütün dövüş sanatlarını profesyonel şekilde öğrenmeye çalışsın ancak bu şekilde olur.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
Yahu arkadaşlar hala Çözemedinizmi hangisi ,hangisine üstün olduğunu:)
Bu konuşmalar bana hep bu cümleyi çağrıştırır.

Benim bubam ,senin bubanı döğer,snıff snıff

Son kararı sokaklar verir.Üstün olan teknik gözükse de,aslında insandır.Tekniği öğrenmiş ama kullanmayı bilecek yapı,kafa yoksa zor.
Tamam salonlarda,kafeste ölümüne mücadele denir,ha ölen olur mu olur.
Olacak da elbet ,maalesef bu kaçınılmazdır,bazen istisnalar oluyor.
Peki sokaklarda,diyelim yabancı mahalleden 2 3 kişiyi dövdünüz,ee o mahallede yolunuzun üstü,adamlarda sizi biliyor ne olduğunuzu öğrendiler,FİLİM çevirmiyorlar elbet,sizde van damme,bruce lee filan değilsiniz,adamlarda eşek değil ya ,kimi sopayla,kimi bıçakla gelir,millete eğlence lazım tabirinden ,fantazi kuruyorsun derseniz,okey fantezi olsun.
Onu bunu bilmem,en iyi politika ,mümkün mertebe ,uzak durun,kendinizi koruyun,ama önce aklınızı kullanın.

Bu yazı uzaarr daa ,uzaaar,gene benden sonra başkaları gelip, yazacak buraya,veya başka yere,şu sistem,yok bu sistem:):):)

BU VİDEOYU HEP İBRET ,DERS ALMAK İÇİN İZLERİM.DUYGULARIM YERİNE MANTIĞIMA ÖNCELİK VERİRİM.
Şevkinizi kırmam istemem,meydan sizindir,sohbete devam edin,bakmayın bana,ben ara sıra ,böyle boş boş ,bol keseden yazar,saçmalarım işte........... :) :) :) :)

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,060
FARKINDA DEĞİLMİSİNİZ HALA !!!!!!!?????
en etkili dövüş sanatı siz kendinizsiniz

korkaksanız,çekingenseniz,tembelseniz,uf canım yandı derseniz,beceriksizseniz vs vs vs
sonrada en kral sistem,stil olsa da,öğrenseniz de ne işe yarar.

cesur ,atak,çalışkan,idealist,kararlı olmalısınız,teknik bilmek güzeldir,güzeldirde amması var işte
önce kendinizden başlayın,
söyleyin ,kendinize sorun peki siz NE KADAR ETKİLİSİNİZ.
bu filim belki anlamanızı sağlar