En çok siber saldırıya uğrayan ülke Türkiye oldu

Bu konuyu okuyanlar

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Türk Telekom, Google'a erişim sorunun ardından siber saldırı altında olduklarını belirtmiş ve saldırıların Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapıldığını açıklamıştı.

Ve bu saldırılardan sonra, siber saldırı haritasını gösteren Parsecure Map'te Türkiye, en fazla saldırıya uğrayan ülke olarak görüldü. Türkiye'ye en fazla ABD, Hollanda ve Rusya'dan saldırı geldiği kaydedildi.

Son düzenleyen moderatör:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O saldırılar bize artık vız gelir.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Seneler önce F-PROT'un raporunda okumuştum. Çok tehlikeli yeni bir virüs rapor edilmiş, ama bir tek Türkiye'yi hedef aldığı için fazla önemli değilmiş. Virüsün adı "FlashPlayer güncelleme virüsü"

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Seneler önce F-PROT'un raporunda okumuştum. Çok tehlikeli yeni bir virüs rapor edilmiş, ama bir tek Türkiye'yi hedef aldığı için fazla önemli değilmiş. Virüsün adı "FlashPlayer güncelleme virüsü"
Hadi bende o virüs ile bir anımı anlatayım, bir DMG dosyasının içinde geldi ve bende sürükleyerek Finder'daki uygulamaların içerisine attım (olay Wine'ı kurmaya çalışmak, buradan link kısaltma sitelerine selam olsun), açınca cihazı yeniden başlatmamı istedi ve açtığımda güncelleme ekranı çıktı, kendini yeniden başlattı ve Utilities Window'u ilk orada görmüştüm, annem Time Machine'den kendi bilgisayarının geri yüklemesini benim bilgisayara kurdu (yıl 2014-2015 falan herhalde, daha sonrası olamaz çünkü sonrasında teknoloji özürlülüğüm bitiyor).