En çok hangi marka akıllı telefon satılıyor?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
En çok hangi marka akıllı telefon satılıyor?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok satan akıllı telefonlar listesi oluşmaya başladı ve 2016 yılında en çok satış yapmayı başaran firma da açıklandı. Tüm detaylar haberimizde!

:: Hangi marka akıllı telefon kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Apple paraları götürmüş :D

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
LG, Sony ve HTC en çok satılan telefonlar listesine bir türlü giremiyor. Sebebini söyliyim bilen alıyor sadece de ondan :)

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
LG, Sony ve HTC en çok satılan telefonlar listesine bir türlü giremiyor. Sebebini söyliyim bilen alıyor sadece de ondan :)
Lg kronik sorunları yüzünden riskli bir marka.
Htc ise tasarım acısından ve pahalı olup fiyatını sürekli yüksek tutması nedeniyle bu aşamada kaldı.
Sony ise gerek ekran kasa oranı gerekse takoz gibi telefonla devam etmesi... Ayrıca yıllar boyunca değişmeyen tasarımının verdiği sıkıcılık. Birde millete lens falan satıp kendi kamerasının diğerlerine kıyasla geride olması.
Tabi bunlar benim görüşüm

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
LG hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım ama HTC ve Sony'nin tasarımlarını kişisel olarak çok beğeniyorum. Eski telefonlarında kamera konusunda geri kalıyorlardı ama şu an öyle değil bence. X serisiyle beraber üst seviye telefonları yakalamaya başladı kamerada. iPhone'unda ekran kasa oranı %65-70 civarlarında seyrediyor ama kimse eleştirmiyor. Sony istese çerçevesiz telefon bile yapar, sanal tuşu kaldırıp kapasitif tuşta koyar, kasayı da değiştirir ama bu sefer Samsung'tan farkı kalmaz. Zaten Sony yetkilileri de söylüyor o çerçevelerin amacı telefon düştüğünde ekranı korumaktır. Bunlar da benim görüşlerim telefon tercihimde 1. Sony 2. HTC 3. Lenovo gelir.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
LG hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım ama HTC ve Sony'nin tasarımlarını kişisel olarak çok beğeniyorum. Eski telefonlarında kamera konusunda geri kalıyorlardı ama şu an öyle değil bence. X serisiyle beraber üst seviye telefonları yakalamaya başladı kamerada. iPhone'unda ekran kasa oranı %65-70 civarlarında seyrediyor ama kimse eleştirmiyor. Sony istese çerçevesiz telefon bile yapar, sanal tuşu kaldırıp kapasitif tuşta koyar, kasayı da değiştirir ama bu sefer Samsung'tan farkı kalmaz. Zaten Sony yetkilileri de söylüyor o çerçevelerin amacı telefon düştüğünde ekranı korumaktır. Bunlar da benim görüşlerim telefon tercihimde 1. Sony 2. HTC 3. Lenovo gelir.
İphone zaten tasarım anlamında yıllardır çizgiyi bozmayan vasatlıkta devam ediyor. İşletim sistemi ve insanların üzerindeki algısı( toplumda hava atmak için kullanım oranı) bir hayli yüksek bir telefon. Ama onun dışında diğer telefonlara göre biraz daha uzun süre gidiyor olması ve de müşteri memnuniyeti onu bambaska bir yere getiriyor. Ama kısa süre içinde İos eski namını kaybetmeye yönelik ilerleyişler içinde. Bakıp görücez :)
Sony bence biraz saçmalıyor. Neden diye sorarsan yıllar boyunca aynı tasarımda devam edip ekranı korumak yerine daha mantıklı hamleler yapıp malzeme kalitesini yükseltip tasırımına bir üst kademe getirmesi lazımdı. Fakat yıllar önceki mantığı artık onu demode yapmakta. Kıçı kırık Lg bile kendini tasarım açısından adam etmeye baslıyor.
Htc ise düzgün tasarımı ile çok daha sağlam geliyor sonyden bana göre.
Bu arada benımde tercihim şu yöne olurdu madem siz belirttiniz :)
1) Samsung 2) Huawei 3) Lg
Bu arada 5 aydır Lg g5 kullanmaktayım. Ama bu benim objektif olmayacağım demek değil :)

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Zenfone 5
Zenfone 2
Samsung S6
Asus me 372 cg.
Şu an dördü evde aktif kullanılıyor.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
İphone zaten tasarım anlamında yıllardır çizgiyi bozmayan vasatlıkta devam ediyor. İşletim sistemi ve insanların üzerindeki algısı( toplumda hava atmak için kullanım oranı) bir hayli yüksek bir telefon. Ama onun dışında diğer telefonlara göre biraz daha uzun süre gidiyor olması ve de müşteri memnuniyeti onu bambaska bir yere getiriyor. Ama kısa süre içinde İos eski namını kaybetmeye yönelik ilerleyişler içinde. Bakıp görücez :)
Sony bence biraz saçmalıyor. Neden diye sorarsan yıllar boyunca aynı tasarımda devam edip ekranı korumak yerine daha mantıklı hamleler yapıp malzeme kalitesini yükseltip tasırımına bir üst kademe getirmesi lazımdı. Fakat yıllar önceki mantığı artık onu demode yapmakta. Kıçı kırık Lg bile kendini tasarım açısından adam etmeye baslıyor.
Htc ise düzgün tasarımı ile çok daha sağlam geliyor sonyden bana göre.
Bu arada benımde tercihim şu yöne olurdu madem siz belirttiniz :)
1) Samsung 2) Huawei 3) Lg
Bu arada 5 aydır Lg g5 kullanmaktayım. Ama bu benim objektif olmayacağım demek değil :)

Huawei son zamanlarda çok iyi işler çıkarttı. Kendi işlemcilerini çıkarmaları, Leica ile işbirliğine girmeleri çok iyi oldu. Adamlar birde gidip Saf Android kullanmadılar. Kendi arayüzlerini geliştirdiler. Bu da Huawei telefonlarına premium bir hava katıyor. Arayüzü biraz iPhone'ı andırsa da yine de çok güzel. Asusun kendi arayüzü var ZenUI. Sony'nin var. HTC'de HTC Sense var. Ben stok android telefon hiç kullanmadım o yüzden çok merak ediyorum. Çok hızlı olduğu söyleniyor. Arayüz olarak Sony, HTC ve Huawei'ninkini çok beğeniyorum. Son zamanlarda Motorolanın çıkardığı telefonlar çok dikkatimi çekmeye başladı. Stok Android kullanıyorlar ve bu moto modlarla değişik bir hava getirdiler telefon sektörüne. Tasarım çizgilerini de hiç bozmuyorlar. Bundan sonraki telefonum Motorola olabilir :) Kullandığım telefonların sırası şu şekilde : Sony Ericsoon K750i, iPhone 3GS, Xperia Z3 Compact, HTC Desire 820G+, Xperia XA Ultra ( şu an kullandığım. )

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Samsung eğer Note7 konusunda fiyasko yaşamasaydı düşünmek bile istemiyorum.:confused:
--- Gönderi Güncellendi ---
Lg kronik sıkıntı verdi Htc güzel tellere sahip ama fiyat ve reklam politikası onu eritiyor,Sony baydı hep aynı gidişat.:(
Not:Şahsi görüşümdür.:)

BYFECİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG G3 HİÇ BİR SORUNU YOK AMA HİÇ BİR MARKADA OLMAYAN BİR ÖZELLİK VAR QUİCK REMOTE.