En Çok Hangi Antivirüse Güveniyorsunuz?

Hangisine güveniyorsunuz?

• Qihoo 360 Security

Kullanılan: 5 1.3%
  • Avast

Kullanılan: 29 7.4%
  • Avg

Kullanılan: 8 2.1%
  • Avira

Kullanılan: 12 3.1%
  • Bitdefender

Kullanılan: 16 4.1%
  • Comodo

Kullanılan: 10 2.6%
  • E-scan

Kullanılan: 0 0.0%
  • Eset

Kullanılan: 57 14.6%
  • F-Secure

Kullanılan: 3 0.8%
  • FortiClient

• G-Data

Kullanılan: 1 0.3%
  • Kaspersky

Kullanılan: 103 26.4%
  • Kingsoft

• McAfee

Kullanılan: 7 1.8%
  • Norton

Kullanılan: 24 6.2%
  • Outpost

• Panda

Kullanılan: 5 1.3%
  • Trend Micro

Kullanılan: 4 1.0%
  • Trustport

• Vipre

• Webroot

Kullanılan: 3 0.8%
  • Bullguard

• Emsisoft

Kullanılan: 4 1.0%
  • Ikarus

Kullanılan: 1 0.3%
  • Microsoft Security Essentials

Kullanılan: 9 2.3%
  • Adaware Antivirus

• Immunet Protect

• Dr Web

• Kendime Güveniyorum

Kullanılan: 68 17.4%
  • Hiçbirine Güvenmiyorum

Kullanılan: 37 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    390

Bu konuyu okuyanlar

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Sizce 360 Total Security güzel mi ücretsiz olarak?

Ben biraz kullandım bitdefender motoru kullanıyo varsayılan olarak iyi gibi geldi sistemi kasmıyo en azından benim sistemimi fakat nedendir bilmem kaldırıp kaspersky int sec. kurdum sonra bi ara kendini güncelledi herşeye şu pencere açılıyor şu çalışıyor eminmisin diye saçmalamaya başladı kaldırdım webroot kurdum webroot çok hafif ve iyi koruyor fakat onuda kaldırdım şimdi eset smart security 10 kurulu teknik anlamda hangisi ne kadar etkilidir bilmiyorum ama ne bileyim kararsızlıktan değilde sıkılıp aniden kaldırıp başka diyarlara yelken açıyorum....

MonkeyD.Luffy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende kaspersky kullanıyorım ama bazen belli güven sorunum yok değil bulamadığını düşünüyorum

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Ben biraz kullandım bitdefender motoru kullanıyo varsayılan olarak iyi gibi geldi sistemi kabaasmıyo en azından benim sistemimi fakat nedendir bilmem kaldırıp kaspersky int sec. kurdum sonra bi ara kendini güncelledi herşeye şu pencere açılıyor şu çalışıyor eminmisin diye saçmalamaya başladı kaldırdım webroot kurdum webroot çok hafif ve iyi koruyor fakat onuda kaldırdım şimdi eset smart security 10 kurulu teknik anlamda hangisi ne kadar etkilidir bilmiyorum ama ne bileyim kararsızlıktan değilde sıkılıp aniden kaldırıp başka diyarlara yelken açıyorum....
Ben de Bitdefender ile Trend Micro kullanıyorum ikisinden de çok memnunum ama aynı antivirüs firmalarını kullanmaktan bazen bende sıkıldığımı hissediyorum imkanım olsa piyayasada ki bütün antivirüsleri denemek istiyorum merak ediyorum nasıllar diye:):)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Allahsoft

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
ne çok (c)eset çi var o işe yaramaz avast daha iyi.

ÜrkütAta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tereddütsüz Kaspersky! Adamlar gerçekten işini harika yapıyor. Crack olayıyla haşır neşir olanara önerimdir.

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Eset'i bir donem bende kullandim ama bilgisayarım yol geçen hani gibiydi ne bir zararlı siteyi engelledi ne de flash bellekten bir virüsü yakaladı bilgisayarıma format atmaya bikmistim dogal olarak bende kaldırıp yerine Bitdefender'ı yükledim koruma konusunda dehşete duştüm flash belleklerden bulasacak bir çok virüsün geçmesine izin vermediği gibi internette de hiç bir zararlı sitenin açılmasına izin vermedi 3 yil oldu kullanalı bilgisayarıma format atmayı unuttum sonuç olarak diyorum ki Eset'e güvenen arkadaşlar çok da guvenmesinler.
--- Gönderi Güncellendi ---
Forever BitDefender

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Microsoft Security Essentials tabiki de.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Ücretsiz olarak Avira ya da Panda.
Ücretli olarak Bitdefender ya da Avira.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ücretsiz olan deneme versiyonlarını yetersiz buluyorum. full olanlardan avast kullanıyorum.şimdilik idare eder.

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Anti-virüs kullanmıyorum, kullanmak isteyenlere de mani olmuyorum. :)

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
2003ten beri bilgisayar kullanıyorum.Şuan da 2 tane bilgisayarım var toplam da 5 bilgisayar elimden geçti, ama bir kere olsun virüs programı kullanmadım ve bir kere olsun virüs bulaşmadı.

Pardon 2 sene önce masaüstüme bir tane virüs buluşta.Çince yazılar falan geliyordu.PC kitleniyor, acayip bir şey oluyordu.Anlayacağınız 14 senelik PC hayatımda 5 bilgisayarla 1 kere virüs yedim.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
2005 ten beri avg kullanan biriyim ve güvenirim.
Aktif olarak son 3 yıldır pc yi 3-5 defadan fazla açmışlığım yoktur.

Ayrı bir parantez açmak gerekirse son 2 yıl içerisinde gördüğüm duyduğum okuduğum yazılı ve görsel tüm açıklamar ışığında ve kendi çapımda değerlendirmelerim sonucu tüm antivirüs programlarınının birer tuzak olduğu görüşündeyim.

Antivirüsler kocaman bir ağ yolu olup işi bilene milyon tane pc ve bu pc ler aracılığıyla siber saldırı için kullanılabilicek en uygun zemin demektir. Şahsım olarak böyle yorumluyorum ki iyi bir kullanıcı asla antivirüs kullanmaz diyerek görüşümü sonlandırayım.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
2005 ten beri avg kullanan biriyim ve güvenirim.
Aktif olarak son 3 yıldır pc yi 3-5 defadan fazla açmışlığım yoktur.

Ayrı bir parantez açmak gerekirse son 2 yıl içerisinde gördüğüm duyduğum okuduğum yazılı ve görsel tüm açıklamar ışığında ve kendi çapımda değerlendirmelerim sonucu tüm antivirüs programlarınının birer tuzak olduğu görüşündeyim.

Antivirüsler kocaman bir ağ yolu olup işi bilene milyon tane pc ve bu pc ler aracılığıyla siber saldırı için kullanılabilicek en uygun zemin demektir. Şahsım olarak böyle yorumluyorum ki iyi bir kullanıcı asla antivirüs kullanmaz diyerek görüşümü sonlandırayım.
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama böyle bilinçsizce konuşan insanları gördükçe de mecbur yazmak zorunda kalıyorum. Sözüm size değil yanlış anlaşılmasın ama ısrarla av kullanılmamalı deniyor windows kendi başına bakar diyorlar benim sözüm özellikle onlara.

Ona bakacak olursak da iyi bir kullanıcı asla windows ve onun asalak türevlerini (şu korsan versiyonların görselleştirme yapıldığı hali) kullanmaz. Ama sıkıntı da bu ya hepimiz kullanıyoruz. Ben hala alışkanlıklarımdan vazgeçemiyorum. O zaman bu uğursuzluk batağından kendimizi nasıl en az zararla kurtarabileceğimize bakmalıyız.

Korsan windows kullanıyorsanız bunları okumanıza gerek yok size güzel bir bulut tabanlı veri yedeklemesi önerebilirim çünkü ilerideki bahsettiğim çok uzak bir ilerisi değil WannaCrypt tarzı uygulamalar öncelik olarak sizi hedef alacaklar. Ve Microsoft haklı olarak bunlar benim güvencem altında değildi ki diyecek. Bulut yazılımı kullanmayı ihmal etmeyin.

ASC ve Glary utilites tarzı optimizasyon yazılımlarından uzak durulmalı. Gerek yok çöple doldurmanız bile bilgisayarı bunların yapacağı yazılımdaki kalıcı (formatı saymıyoruz) tahribattan iyidir.

P2P ve diğer multimedya indirme yazılımları üstün ve ezici geçerliliğini uzun süre önce kaybetmiş olsa da yine de bunlardan da uzakta kalmakta fayda var.

Antivirüs seçiminde ne olursa olsun free versiyonundan uzak durulmalı (Eset'ten Ve Comodo'dan direkt uzak durulmalı) kullananları uyarmalı gidip 6 aylık 4 aylık yasal deneme sürümlerini indirmelisiniz. Sharewareonsale bu konuda bir numaradır. Şu ana kadar antivirus için 5 kuruş vermedim ve her zaman yasal kullanma yanlısı oldum bu tür yazılımlarda. Bilgisayarıma tonlarca virüs girdi ve sağlam bir güvenlik yazılımı sayesinde hepsinin ardından alnı ak çıkardım bilgisayarımı.

Diyeceksiniz ki PUP yazılımlar (potentionally unwanted program ve artık eskisi kadar yaygın olmasa da Rogue Antivirus yazılımları antivirüslerin tam olarak hedeflediği yazılımlar değil. Doğrudur genellikle iş üstünde yakalanır bu virüsler fakat eğer Malwarebytes veya Emsisoft Anti Malware kullandığınız zaman da büyük ihtimal bu iki problem sizin canınızı fazla sıkamayacak.

Şimdi son olarak gelelim en sıkıntı konu olan Double Agent yazılımına. Antivirüs'ünüzü size karşı kullanıyor. Ve muhteşem bir şekilde sisteminizi alaşağı ediyor. Mcafee ve Norton bu açıkta ilk raddede etkilendi. Avast, AVG, Eset, Bitdefender ve Bitdefender motoru taşıyan güvenlik yazılımları (Fsecure, Quick Heal, Qihoo, Bullguard, ASC, Surfright, G data...) bu aşırı ciddi kritik açığı fark etti. Şu an bu tür yazılımları durdurmak için kaydedilmiş nesnel bir adım görmememiz ile birlikte bu tür saldırılar geleceğimizin nasıl işleyeceğini de gözler önüne sunuyor.

Peki sizce Windows tabanlı bir yazılımın bizi 100% koruyacağına hala inanmakta mısınız?

Çare en çok beğeneceğiniz Linux dağıtımında. Artı kapalı kutu şeklinde kullanacağınız windows'da.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
şu windowsa para kazandırma işinden hiç hazzetmiyorum. güvenilir ve milli program sitelerinden indirilen windows sürümleri en az kapalı kutu windowslar kadar güvenli bence. sonuçta microsoft bence ve çoğu uzmana göre de bile bile açıklar bırakıyor. ya linux kullanılacak veya freedos alıp windowsa para kaptırılmayacak. mümkün olduğunca milli ve özgün ürünler, hizmetler kullanmalıyız. ha şimdi elimiz mahkum ise o zaman da mücadele edip en az zararla kendimizi geliştirene kadar hackleyerek kullanmakta bi sakınca yok. keşke şu pardus işi güzel bir seyir izlese ama şimdi önceliği kurumsal olarak geliştirmede görüyorlar. hakkımızda hayırlısı.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama böyle bilinçsizce konuşan insanları gördükçe de mecbur yazmak zorunda kalıyorum. Sözüm size değil yanlış anlaşılmasın ama ısrarla av kullanılmamalı deniyor windows kendi başına bakar diyorlar benim sözüm özellikle onlara.

Sözünüz bana değilse alıntı yaparak bir tez yapmanız doğru değil.
Kırılmadım, gücenmedim, sinirlenmedim inanın. Fakat
bir dahaki sefere alıntı yaparken daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
Zira kim tezinize göre aksi konuşuyorsa o konuşmayı alıntılamanız daha sağlıklı olacaktı.

İyi forumlar.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Sözünüz bana değilse alıntı yaparak bir tez yapmanız doğru değil.
Kırılmadım, gücenmedim, sinirlenmedim inanın. Fakat
bir dahaki sefere alıntı yaparken daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
Zira kim tezinize göre aksi konuşuyorsa o konuşmayı alıntılamanız daha sağlıklı olacaktı.

İyi forumlar.
Ben son cümleniz için alıntı yaptım geri kalanında size özgü bir söz bulundurmadığımı orada da belirttim kırıldıysanız affola ama son kapanış cümlenizde antivirüs gereksiz dediğiniz kısımdan yazdım ayrıca sizden önce de birkaç kişinin yazması sonucu yazdım bu yazıyı.

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
4 5 senedir antivürüs kullanmıyorum