empati sıkıntımmı var ?

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
tam anlamam psikolojik kavramlardan kısacası

birisiyle konuşuyorum sıkıntılarını anlatıyor bende ifade yok bi şey hissetmeden onu destekleyecek şeyler söylüyorum yada sadece dinliyorum
hatta bazı konularda çaktırmadan gaz verdiğim oluyor

sonra eve geçince veya yalnız yürürken adamın anlattıklarından dolayı kahkaha patlaması yaşayacak noktaya geliyorum

bi keresinde sormuşlardı bende anlatırken birden gülme geldi, insanların acısıyla niye dalga geçiyorsun demişlerdi bende ona gülmedim diyerek geçiştirmiştim
yalan söyleme konusunda da sıkıntım yok gerek görürsem söylüyorum

acı toleransından dolayımı bilmiyorum, canım acıyınca falan fazla sesim çıkmıyor, küçükken çokça yuvarlandım yüksek bir merdivenden düştüm, koşarken (ilk okulda) kafa kafaya çarpıştım 2 dişim kırıldı bende ifade yok hatta kanı silip sınava girdim,
ağlamayı geçtim yokmuş gibi devam ettim

etrafımda benimle yaşıt bir tanıdığım vardı, ayağı kaydı yere düştü hüngür hüngür ağladı, bende yine ifade yok

bu bunun gibi bir çok örnek var hepsini burada veremem

Son düzenleme:

batubey6006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer bu bir sorun ise bende de aynısı var galiba. Çünkü ben arkadaşımın diz kapağının olduğu deriyi parçalanmış biçimde gördüm içimde hiçbir şey olmadı. Arkadaşlar benim tepkisiz oluşuma şaşırmıştı.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
o kadar kişi girmiş 2 cevap var sadece

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
İnsanda merhamet sevgisi yoksa iyi lik yapsa neye yarar.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
İnsanda merhamet sevgisi yoksa iyi lik yapsa neye yarar.
allah din cennet cehennemede bağlayacakmısın konuyu ?

zahmet etme

konudaki soru belli beni yargılamak veya çıkarım tahminde bulunmak sana düşen bir konu değil

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
allah din cennet cehennemede bağlayacakmısın konuyu ?

zahmet etme

konudaki soru belli beni yargılamak veya çıkarım tahminde bulunmak sana düşen bir konu değil
Sakin ol kardeşim , merhamet konusundan bahsettim benim düşüncem böyle alındıysan kusura bakma , yada bak ya sende sorun çünkü.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Meryem Can da düşen çocuklara gülüyor normal...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Ekstra olarakta

Ateşi çok severdim küçükken her tuvalete girişim de ateş yakardım

Yine küçükken kuru otlari yakmayı severdim
Bi keresinde oturduğum apartmanı yakıyordum

Şuan pek yakmiyorum pasiflesti ateşe olan ilgim

Kan şiddet gibi şeylerle ayrı.bir çekicilik buluyorum, bana mesela şiddet kan içeren videolar filmler izlet igrenmem

Hatta metrodaydim insanlar toplanmış biryerde baygın yatan kafası yarılmış adama çığlık atıyor bende duygu anlamında tık yok

Mucahitt

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ekstra olarakta

Ateşi çok severdim küçükken her tuvalete girişim de ateş yakardım

Yine küçükken kuru otlari yakmayı severdim
Bi keresinde oturduğum apartmanı yakıyordum

Şuan pek yakmiyorum pasiflesti ateşe olan ilgim

Kan şiddet gibi şeylerle ayrı.bir çekicilik buluyorum, bana mesela şiddet kan içeren videolar filmler izlet igrenmem

Hatta metrodaydim insanlar toplanmış biryerde baygın yatan kafası yarılmış adama çığlık atıyor bende duygu anlamında tık yok
Sende galiba psikolojik bir sorun var kardeşim en iyisi görün. şiddete ilgisi olan ilk defa görüyorum.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
neleri sevip sevmeyeceğimizi belirleyemediğimiz gibi nelerden iğrenip iğrenmeyeceğimizi nelerden korkup korkmayacağımızı da belirlemiyoruz. eskiden kanlı ameliyat videosu göstersen bana etkilenmem zevkle izlerdim simdi elim kanayınca midem bulanıyor ve bayılıyorum .D bence bir şeyleri akıl edip etmemekle de alakalı en azından benim için. eskiden empati yapmazdım. aslında bu empati de değil. içselleştirmekle alakalı. mesela bazen bir haber bülteninde bir çocuğun arabanın altında kaldığı öldüğü haberi geliyor bu duruma neden üzülürüm. benim gibi candan kandan biri öldü hyatı mahvoldu ailesi ne haldedir acı çekti hem de ufaktı. ama fazla üzülmemek için düşünmem üzerine gitmem eğer ilerlersem Allah cümlemizden saklasın kendime ya da çocuğuma böyle bir şey olsa diye düşünsem o acıyı hissetmeye calıssam empati yapsam cok cok daha üzüleceğim. bu konu erkeklerde biraz daha farklı erkekler pek ağamaz üzülmez genel görünümleri sogukkanlıdır yaradılıs boyle. ama seninki bence de bir tık fazla ve anormallik boyutuna geçmiş herkesten farklı oldugun icin değişiksin

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
neleri sevip sevmeyeceğimizi belirleyemediğimiz gibi nelerden iğrenip iğrenmeyeceğimizi nelerden korkup korkmayacağımızı da belirlemiyoruz. eskiden kanlı ameliyat videosu göstersen bana etkilenmem zevkle izlerdim simdi elim kanayınca midem bulanıyor ve bayılıyorum .D bence bir şeyleri akıl edip etmemekle de alakalı en azından benim için. eskiden empati yapmazdım. aslında bu empati de değil. içselleştirmekle alakalı. mesela bazen bir haber bülteninde bir çocuğun arabanın altında kaldığı öldüğü haberi geliyor bu duruma neden üzülürüm. benim gibi candan kandan biri öldü hyatı mahvoldu ailesi ne haldedir acı çekti hem de ufaktı. ama fazla üzülmemek için düşünmem üzerine gitmem eğer ilerlersem Allah cümlemizden saklasın kendime ya da çocuğuma böyle bir şey olsa diye düşünsem o acıyı hissetmeye calıssam empati yapsam cok cok daha üzüleceğim. bu konu erkeklerde biraz daha farklı erkekler pek ağamaz üzülmez genel görünümleri sogukkanlıdır yaradılıs boyle. ama seninki bence de bir tık fazla ve anormallik boyutuna geçmiş herkesten farklı oldugun icin değişiksin
ilginç

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
sen mi ben mi yazdıklarım mı :D

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
yazdıklarımın hepsi mantıklı anormal olan bir tarafı yok hayal ürünü değil saçma değil :) anlamadın belki de bilmiyorum