Emin Evim hakkında bir bilgi almak istiyorum?

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Arkadaşlar aranız da daha önce Emin Evim ile araç sahini olan var mı acaba bilgilenmek istiyorum bu konu hakkında. Bazıları hiç bulaşmayın tarzında yakarışlar da bulunmuş ama sizce ne kadar doğru? Alan varsa benim ile iletişime geçebilir mi? Yada çevrenizde alıp pişman olan var mı veya çok memnun kalan.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar aranız da daha önce Emin Evim ile araç sahini olan var mı acaba bilgilenmek istiyorum bu konu hakkında. Bazıları hiç bulaşmayın tarzında yakarışlar da bulunmuş ama sizce ne kadar doğru? Alan varsa benim ile iletişime geçebilir mi? Yada çevrenizde alıp pişman olan var mı veya çok memnun kalan.

Pek hatırlamıyorum aslında ama kura falan çekiyorlarmış birde belli bir miktar paran olması lazımmış.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Sisteme giriş için totalde ihtiyac duyduğun para üzerinden bir komisyon ödüyorsun sanırım. Ana paranın yarısını ödediğinde tüm parayı araç bulduğunda sana veriyorlar. Ama ödeyememe vs gibi drumlar karşısında araç elden gidebilir hak onlarda falan gibi birşeydi. Ev sistemi kafama yatmamıştı. Yani eve giriyorsun, ödüyorsun, sallıyorum belirli bir yüzde var. %10,20,30,40 gibi düşün. Evin total parasının %10unu ödediysen %10u ödeyen diğer kişilerle kuraya giriyorsun. Çıkarsa ev sahibisin. Tabi bitesiye kadar takside devam. Ama tabi %10 değil limit daha fazla :)

Biz 30 mu ne istedik bin500 masraf istediler. Faizden döndürmüyorlarsa 1500lerle o kadar çalışan klima kira çıkmaz. Kira da olsa bilmiyorum battım dese gittin :)

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Tam olarak almak istediğin bilgi ne? Zira çok genel bir soru senin ki

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Tam olarak almak istediğin bilgi ne? Zira çok genel bir soru senin ki
Haklısınız. Sistemin işleyişi hakkında bilgi almak istiyorum aslında. Benim şuanda 5 Bin TL Birikim var henüz çok az bir miktar. Bu 5 bin TL yi emin evime giriş için kullanıp bir araba sahibi olunca taksitle ödeyebilirmiyim. Araç almak icin kredi işine bulaşmak istemiyorum. Taksit taksit Birikim yapıyorum. Bunun yerine emin evim ile araç sahibi olup oraya taksitle ödeme imkanım var mi acaba? İllaki ora da dosya masrafı tarzında ekstralar alacaklar ama kredinden daha iyi gibi sanki

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Acil ihtiyaç değilse araba, kredi ödeme koşulları yoracaksa sizi hiç bulaşmayın madem. Krediyi zar zor karşılıyorsanız, birde bu arabanın kaskosu sigortası vs girecek işe. Faiz de işleyecek bir yandan. En güzeli her yıl sigorta faiz cart curt yerine biriktirin parayı öyle alın.

AlpErTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Haklısınız. Sistemin işleyişi hakkında bilgi almak istiyorum aslında. Benim şuanda 5 Bin TL Birikim var henüz çok az bir miktar. Bu 5 bin TL yi emin evime giriş için kullanıp bir araba sahibi olunca taksitle ödeyebilirmiyim. Araç almak icin kredi işine bulaşmak istemiyorum. Taksit taksit Birikim yapıyorum. Bunun yerine emin evim ile araç sahibi olup oraya taksitle ödeme imkanım var mi acaba? İllaki ora da dosya masrafı tarzında ekstralar alacaklar ama kredinden daha iyi gibi sanki
Szayel arkadaşın dediği gibi bence de bulaşma. İhtiyaç değilse araba çok masraflı bir şey. Eminevimde ise ödediğin komisyon ile bankaya ödeyeceğin komisyon hemen hemen aynı noktaya geliyor. Zira ev satışında komisyon veriyor ve sıra sana gelene kadar geçecek 1 sene boyunca kirada oturmaya devam edip cebinden para çıkmaya devam edecek. bankadan kredi çektiğini düşün, evi aldın mı içine girip bilmem kaç lira kira ödemekten de kurtulacaksın. yani çok iyi hesaplaman gerekiyor. ben hesapladım ev sırası bana gelene kadar ödeyeceğim kirayı da dahil edince banka daha karlı oldu :) bu tamamen benim fikrim ve benim hesaplama yöntemim. karar ve cep senin tabiki

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Hepinize teşekkür ediyorum sizlerin yazdıkları ve kendi araştırmalarım neticesinde bulaşmama kararı aldım.