Emenike'den gerçekler! İfadesi!..

Bu konuyu okuyanlar

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
emen22s_3BN8M.jpg
Futbolda şike davasının sanığı Spartak Moskovalı futbolcu Emmanuel Emenike, hakim karşısına çıktı. Fenerbahçe ile yapacağı Şampiyonlar Ligi Play-Off turu rövanş maçı için Türkiye'ye gelen Emenike, saat 10.45'te Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na giriş yaptı.

3 SAAT ADLİYEDE BEKLEDİ

Yaklaşık 3 saat adliyede bekleyen Emenike, adliyenin terasındaki kafede yemek yedi. Birçok hayranı ile fotoğraf çektiren Emenike'nin İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşması saat 14.00 sıralarında başladı. Kimlik tespiti yapılan Emenike, aylık gelirinin 100 bir Euro olduğunu ifade etti. İddianamedeki suçlamaların hatırlatıldığı Emenike, tercüman aracılığıyla ifade verdi.

"MAÇTAN ÖNCE TRANSFER TEKLİFİ GELMEDİ"

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin, "Karabük - Fenerbahçe öncesi resmi veya gayri resmi bir transfer teklifi geldi mi" sorusuna Emenike, "Hayır böyle bir teklif gelmedi" diye yanıt verdi. Emenike, mahkeme başkanının, "Fenerbahçe'ye transferinden önce bu kulüpten herhangi bir avans, kapora gibi bir para aldın mı" sorusuna da, "Hayır böyle bir para almadım" diye cevap verdi.

"KARİYERİME ZARAR VERMEMEK İÇİN İĞNE İLE OYNAMADIM"

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin, "Kulüp doktorunun 'maçta oynayabilirdi' yönünde bir beyanı var. Buna rağmen neden oynamadın" sorusuna ise Emenike, şöyle yanıt verdi:

"Sakattım. Hastanedeki doktor oynayamayacağımı söyledi. Kulüp doktorum ise 'iğne ile oynayabilir' dedi. Ben iğne vurularak hiç oynamadım. Nijerya Milli Takım Teknik Direktörüme de sordum. O da 'İğne ile oynama, kariyerine zarar verirsin' dedi. Ben de iğne ile oynayıp kariyerime zarar vermemek için oynamadım."

"ANKARAGÜCÜ MAÇINDA SAKATLANDIM"

Menajeri Erdem Konyar ile Sami Dinç arasında maçtan önce yapılan konuşmalar ile ilgili bir bilgisinin olmadığını belirten Emenike, "Ben Ankaragücü maçında sakatlandım. Fenerbahçe maçında da sakatlığım devam ediyordu" dedi. Emenike, menajeri Erdem Konyar'ın herhangi birinden para alıp almadığı konusunda da bilgisinin olmadığını söyledi.

"MAÇTA OYNAMAMDAN DOLAYI YAPILAN SPEKÜLASYONDAN HABERİM YOK"

Mahkeme başkanının, "Fenerbahçe maçında oynamadı. Lig sonunda Fenerbahçe'ye transfer oldu. Bu konuda spekülasyonlar ortaya çıktı. Buna ne diyorsun" sorusuna, Nijeryalı futbolcu Emenike, "Bana yurtdışından da birçok kulüpten transfer teklifi vardı zaten. Fenerbahçe'ye transfer olacağımı o zaman bilmiyordum. Karabük-Fenerbahçe maçından sonra da Nijerya'ya gittim zaten. Bu tür dedikoduları duymadım. Maçta oynamamamdan dolayı yapılan spekülasyonlardan haberim yoktu" diye ifade verdi.

Kaynak

ADRENALİN-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
emenikenin para sayarken görüntüleri: :D

[video=youtube;KaHVdJn20Uk]http://www.youtube.com/watch?v=KaHVdJn20Uk[/video]

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Herkes yalancı bir siz doğrusunuz.Ne kadar basit birinin yalancı doğrucu olduğunu anlamak.
Kendi fikrimi söyledim seni ilgilendirmiyor ...Hakaret yok birsey yok...Zamaninda konuşulan seyleri tekrarım yazalım ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İbrahim AKIN ve Emenike hiç yalan(!.....) söylemezler eminim öyledir.
Bunlara kargalar bile güler.....