Emekliye Ayrılacak Android Sürümleri

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Gingy.jpg

Yeni Android sürümleri yaygınlaşmaya başladıkça eski sürümlerin kullanım oranı bir hayli azaldığı bilinen bir gerçek. Google, çok eski olan bu sürümleri emekliye ayırarak yeni versiyonlara odaklanmak amacıyla hangi sürümlerin fişini çekeceği belli oldu.

Google'ın yaptığı açıklamaya göre 2017’nin başlarında Android 2.3 Gingerbread ve Android 3.0 Honeycomb desteği sona eriyor. Gingerbread, Android’in en başarılı sürümlerinden biriydi. Hatta Android 4.0’a gelindiğinde bile giriş seviyesinde Gingerbread’li cihazlar piyasadaki varlığı ciddi boyutlardaydı. Honeycomb’un uzun soluklu sürüm olamaması nedeniyle yerini kısa zamanda yerini Android 4.0 Ice Cream Sandwich‘e bıraktı. Desteğin kesilmesinin ardından geliştiricilere isterse yine bu sürümler için uygulama geliştirebilme olanağını sunabilme imkanı olsa bile resmi API desteği olmaması yeni sürümlerin piyasadaki canlılığı adına google'ın ne denli odaklandığını gözler önüne seriyor.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Hala kullanan insanlar var o ne olacak.?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Yahu milletin bin bir emek ile aldığı telefonlara desteği kesiyorlar deli olma ya.:(

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
İçiniz rahat olsun hocam çünki zaten o telefonlar yeni uygulamaları kaldırcak durumda deyil.Zaten destekte oldukça azdı.Çoğu scripti desteklemediği için genelde çoğu uygulama çıkarılmıyordu o sürümlere

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Emekli derken? sanki tüm güncel sürümler yayınlanıyorda eskileri emekli edecekler!

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Zaten düşük seviye telefonlara yüksek google play storeyi otomatik kurdurup telefonları felç ettirdiler hala ne desteğinden bahsediyor google şaka gibi.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Ciddiyim,ben beğeniyordum :) Amcamın Toshiba satellite laptopunda yüklüydü ve hoş duruyordu.

Hoş duruşunu beğendiysen buna bişey diyemem. Ama vista nın fiyasko olduğu bariz açık.
Win8 in gelişi de vistaya nostalji olsun diye geldi. Apar topar 8.1 ve akabinde win10 ile adam yerine koyabiliceğimiz (98 hariç) bir işletim sistemi oldu.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Hoş duruşunu beğendiysen buna bişey diyemem. Ama vista nın fiyasko olduğu bariz açık.
Win8 in gelişi de vistaya nostalji olsun diye geldi. Apar topar 8.1 ve akabinde win10 ile adam yerine koyabiliceğimiz (98 hariç) bir işletim sistemi oldu.
Duruşunu beğeniyordum zaten hocam.Yani bir ara kullanmak isterim vista yüklü bir pc.

Son mesajlar