Elrohir18 Spor Günlüğü

Bu konuyu okuyanlar

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Herkeze merhabalar;

Uzun bir aradan sonra yine SDN de olmak çok güzel :) bizim gibi bir çok programcı, mühendis ve mimar'ın sorunu olan masa başı çalışma spor yapamama durumumuz yüzünden düzensiz beslenme ve sporsuz yaşam ile yükselen yağ ve kilo oranlarımız var ben buna dur demek için diyetisyen gözetiminde 1800 cal. bir diyet ve Insanity Max Interval Sports Training & Insane Abs programı(evde video ile) ve fizyoterapistimin önerdiği hareketleri(boyun, scapulata ve sırt ağrıları için) ve ek olarak antrenör eşliğinde haftanın 4 günü salon da çalışarak yarından itibaren başlayacağım vucüt ölçülerini ve kiloları haftalık olarak güncelleyeceğim :) bakalım ne akdar başarılı olucaz. Geçmişte spor deneyimim olduğu için böyle bir programla çalışıyorum deneyimi olmayanlar lütfen daha hafif programlar denesin :) . Başlamadan yorum yapacak bazı arkadaşlar için 7 ayda 2 ameliyat ve 1 trafik kazası geçirince kilo alıyor insan:)

Boy: 182 cm
Kilo: 112.1 kg

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu durumlarda en önemli şey "motivasyon"dur.Motivasyon ise tamamen beyinde gerçekleşen psikolojik bir etkendir.Bu spor dönemi içersinde her zaman olumlu düşünüp enerjini pozitif tutmalısın.Mesela her zaman karşılaşılan ve benimde yıllardır başıma gelen olay ilk 1-2 ay çok motivasyonlu ve aktif bir şekilde sporunu diyetini yaparsın ancak 3.ay geldiğinde bi anda spordan bi soğuma, uzaklaşma hissetmeye başlar insan.Bunun en büyük sebebide motivasyondur.Hep olumlu ve pozitif düşünmek motivasyonu yüksek tutar ancak bazen buda yeterli olmayabiliyor.Biyolojik olarak vücudumuz ve beynimiz spordan soğuyor ve uzaklaşmak istiyor.Bunu önlemenin yoluda vitamin ve mineral takviyeleridir.Mesela Optimum Nutriton markasının "Opti Men" adında bi besin takviyesi vardır.Ben denemedim ama psikolojik fiziksel olarak enerji veren ve motivasyonu yükselten bi besin takviyesiymiş.Onun haricinde Universal ın Animal Pack adından takviyeleri var ancak o çok ağır ve profesyonel sporcular için.Supradyn ve farklı vitamin takviyeleride öneriliyor bu konuda.Girdiğin programda başarılar dilerim.

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu durumlarda en önemli şey "motivasyon"dur.Motivasyon ise tamamen beyinde gerçekleşen psikolojik bir etkendir.Bu spor dönemi içersinde her zaman olumlu düşünüp enerjini pozitif tutmalısın.Mesela her zaman karşılaşılan ve benimde yıllardır başıma gelen olay ilk 1-2 ay çok motivasyonlu ve aktif bir şekilde sporunu diyetini yaparsın ancak 3.ay geldiğinde bi anda spordan bi soğuma, uzaklaşma hissetmeye başlar insan.Bunun en büyük sebebide motivasyondur.Hep olumlu ve pozitif düşünmek motivasyonu yüksek tutar ancak bazen buda yeterli olmayabiliyor.Biyolojik olarak vücudumuz ve beynimiz spordan soğuyor ve uzaklaşmak istiyor.Bunu önlemenin yoluda vitamin ve mineral takviyeleridir.Mesela Optimum Nutriton markasının "Opti Men" adında bi besin takviyesi vardır.Ben denemedim ama psikolojik fiziksel olarak enerji veren ve motivasyonu yükselten bi besin takviyesiymiş.Onun haricinde Universal ın Animal Pack adından takviyeleri var ancak o çok ağır ve profesyonel sporcular için.Supradyn ve farklı vitamin takviyeleride öneriliyor bu konuda.Girdiğin programda başarılar dilerim.

Psikoloji konusu doğrudur zaten 6 7 aydır fizyoterapist yüzünden spor yapıyorum 13 14 kilo kadar verdim :) fakat bu kadar ilerlemişken daha fazlasını verip daha iyi zinde ve sağlıklı bir vucüda sahip olmayayım ki? Besin takviyelerini şahsen pek kullanmayı düşünmüyorum düzenli bir şekilde yemek yiyemeyen insanlar için olduğu kanısındayım :)