Elementary OS sistemimi karşılar mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

64 bit için link yanlış olmuş. Telefondan yazınca böyle hatalar oluyor.

Doğru link:
Index of /cdimage/weekly-builds/amd64/iso-dvd

Bu arada yazdığım Amazon yazısı bile kırmızı reklam olmuş. Ubuntu kullanmayın işte... Sizin yaptığınız aramaları Amazon'a gönderiyor. Bu sayede Amazon da sizin aramalarınıza göre reklam gösteriyor. Debian özgürdür aynı zamanda. Yani bilgisayar kullanımınız bir şirkete, bir bilgisayara gönderilmez. Özgürsünüzdür.
DVD-1, DVD-2, DVD-3 farkları ne biliyor musun?

tuxuf

Üyecik
DVD-1, DVD-2, DVD-3 farkları ne biliyor musun?
DVD-1 kurulum için yeterlidir. Diğer .iso dosyaları içinde ekstra yazılımlar bulundurur. İnternet bağlantısı sıkıntısı olacak olanlar onları indirip kurulum sonrası ek yazılımlara direkt sahip olabilir. Ben yazılımları kendim seçip indirmek için DVD-1'i tercih ediyorum.

DVD-1 kurulum için yeterlidir. Diğer .iso dosyaları içinde ekstra yazılımlar bulundurur. İnternet bağlantısı sıkıntısı olacak olanlar onları indirip kurulum sonrası ek yazılımlara direkt sahip olabilir. Ben yazılımları kendim seçip indirmek için DVD-1'i tercih ediyorum.
İndiriyorum bakalım. Deneyeceğim, teşekkürler :)

tuxuf

Üyecik
İndiriyorum bakalım. Deneyeceğim, teşekkürler :)
Dikkat edin, bağımlılık yapar. :D
Bir sorunuz olursa Linux Mint TR Forum'u ve burası gayet aktif ve hızlı cevaplar veriliyor. Debian TR Forum daha az aktif olmasının yanında muhabbet etmek için girilebilir. :)

Kurulumu yaparken (eğer Android cihazınız varsa ve kablosuz ağ sürücünüz problem çıkarttıysa) telefonunuzdan WiFi'ye bağlanıp, USB kablosu ile Ethernet gibi kullanıp; güncellemeleri kurulum esnasında indirip kurabilirsiniz. Kurarken Graphical Install'ı tercih edin. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. :)

Son düzenleme:
Bir sorunuz olursa Linux Mint TR Forum'u ve burası gayet aktif ve hızlı cevaplar veriliyor. Debian TR Forum daha az aktif olmasının yanında muhabbet etmek için girilebilir. :)

Kurulumu yaparken (eğer Android cihazınız varsa ve kablosuz ağ sürücünüz problem çıkarttıysa) telefonunuzdan WiFi'ye bağlanıp, USB kablosu ile Ethernet gibi kullanıp; güncellemeleri kurulum esnasında indirip kurabilirsiniz. Kurarken Graphical Install'ı tercih edin. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. :)
Debian testing kurulum sırasında hep sorun çıkartıyor, alıştım buna :D
Zamanında kali linux yüklerken de ağ kurulumu sırasında sorun çıkartıyordu. Ağa bağlanmadan kurulumu yapıyorum.

ben debin testingi yükledim fakat arada kasmalar yaşıyorum ve arkaplanı değiştiremiyorum kapanıyor

Intel ekran kartın varsa aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. Xfce candır. Gerisi heyecandır.
Gerçekten, Xfce dışında her DE beni heyecanlandırmıştır. Özellikle de KDE çökecek mi diye düşünürken yaşadığım heyecan paha biçilmez. :)
yüklemeden önce sorayım dedim debian testingin debiandan farkı nedir
birde debiandan başka önerileriniz var mıdır

Son düzenleme:

tuxuf

Üyecik
yüklemeden önce sorayım dedim debian testingin debiandan farkı nedir
birde debiandan başka önerileriniz var mıdır
Debian Testing, Debian Stable'dan daha güncel ve yeni olduğu için tercih edilir. Debian Stable inanılmaz derecede kararlıdır ama uygulamaları eskidir. Debian Testing daha yenidir ve Stable sürümü kadar olmasa da kararlı çalışır. Debian her ne kadar buna Testing dese de kararlıdır.

Sana önereceğimiz çoğu dağıtım zaten Debian tabanlı olacak. Sana önerebileceğimiz Debian tabanlı olmayan en kullanıcı dostu dağıtım Manjaro gibi. Sen belki kullanabilirsin ama kullanımı bana zor geldi açıkçası. Debian eğer sisteminde yüklüyse silme, sana zor gelen ne oldu? Sıkıntılarınla ilgili daha ayrıntılı bilgi verir ve senden istediğimiz çıktıları söylersen sana daha iyi yardımcı olabiliriz.

Debian Testing, Debian Stable'dan daha güncel ve yeni olduğu için tercih edilir. Debian Stable inanılmaz derecede kararlıdır ama uygulamaları eskidir. Debian Testing daha yenidir ve Stable sürümü kadar olmasa da kararlı çalışır. Debian her ne kadar buna Testing dese de kararlıdır.

Sana önereceğimiz çoğu dağıtım zaten Debian tabanlı olacak. Sana önerebileceğimiz Debian tabanlı olmayan en kullanıcı dostu dağıtım Manjaro gibi. Sen belki kullanabilirsin ama kullanımı bana zor geldi açıkçası. Debian eğer sisteminde yüklüyse silme, sana zor gelen ne oldu? Sıkıntılarınla ilgili daha ayrıntılı bilgi verir ve senden istediğimiz çıktıları söylersen sana daha iyi yardımcı olabiliriz.
aslında pek bir sıkıntım yok ekranı özelleştirilebilir değil
--- Gönderi Güncellendi ---
debian tabanlı olabilir fakat kullanışlı ve özelleştirilebilir olmalı

tuxuf

Üyecik
aslında pek bir sıkıntım yok ekranı özelleştirilebilir değil
--- Gönderi Güncellendi ---
debian tabanlı olabilir fakat kullanışlı ve özelleştirilebilir olmalı
Özelleştirilebilir olması kurduğun dağıtımla alâkalı değil, kurduğun masaüstü ortamı ile alâkalı bir durum.
Şu an sisteminde hangi dağıtım kurulu?
Hangi masaüstü ortamını kullanıyorsun?

stat counter