elementary os kuruluyor fakat açılmıyor ACİL YARDIM LÜTFEN !!

Bu konuyu okuyanlar

hidcifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. elementary os ageçeyim dedim kurdum bilgisayarıma gayet düzgün kuruldu fakat yeniden başlattığımda sistem açılmıyor. elementary os a dair hiç bişey çıkmıyor. Fakat tekrar kurmayı denediğimde daha önce kurduğum yerde kurulu olduğu görülüyor. yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
boot ayarlarını yaparken bir hata yapıyor olabilirsin. Sistemi dual boot olarak mı kuruyorsun? Windows un yanına filan?

hidcifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başta öyle denedim fakat kurulmadı daha sonra windowsu tamamen sildim hatta harddiski tamamen silip öyle kurdum yine aynı sonuç.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bende başka GRUB ile alakalı diye düşündüm , emin misiniz? Kurulumu yaparken elle yapın ve GRUB'u harddiske kurun.

hidcifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GRUP derken tam olarak ne oluyo bu. yani ben açıkçası yeni başladım dediğiniz şey tam olarak ne demek istediniz ?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
GRUB Linux'un ön yükleyicisi. GRUB'un kurulumunda bir sorun oluşmuşsa şuradaki talimatlar ile onara bilirsin. Grub önyükleyicisini onarmak (yeniden kurmak) - Ubuntu Türkiye Wiki Elemantray'ı live olarak çalıştırıp 4. Yöntem, 1. Kısmı yap. Eğer sorun GRUB'un yüklenmesi veya arızalı olmasıysa bu işlemden sonra hallolması lazım.

hidcifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam umarım düzelir. Çok saolun