Elektronik sigara kullananlar yardım eder misiniz

Bu konuyu okuyanlar

Kdjdvkdvmdf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Elektronik sigara almak istiyorum günde 1.5-2 paket sigara kullanıyorum,bakımı kolay mı,aylık maliyeti ne kadar olur ve marka ve model tavsiye eder misiniz

rudina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi böyle yanan patlayanları görünce insan ister istemez vay be diyor böylemi olmuş ama işin aslı farklı. bir elektronik mühendisi olarak bu konuyu size açıklamayı kendime görev addettim. elektronik sigaralar;
1-pil
2-rezistans+buna sarılı pamuk
3-gövde
4-elektronik kontrol devresi
parçalarından oluşur. birincisi içinde pil olan herşeyin patlama riski vardır bu riskler genelde 2 durumda gerçekleşir kısadevre(aşırı akım), aşırı şarj ve kalitesiz pil kullanılması bu risklerin yüzdelerini arttırır. buna ilave olarak elektronik sigaralar 3e ayrılır;
1-Kullan at tipi ; içinde pil ve kartuş olan 2-3 yıl önce daha popüler olan ve pek tad ve doyum olarak bişeye benzemeyen aletlerdir zaten piyasada yok desek yeridir
2- Mekanik modlar; bunlar 1-2-3 numaralı parçalardan oluşur elektronik kontrol devresi olmadığı için sadece gövde üzerindeki anahtarla pildeki tüm akım rezistansa iletilir pamuğa bulaşmış olan likit buharlaşır ve içilir. genel olarak kullanılmasında bir sakınca yoktur ancak atomizer yani rezistansın kısa devre olduğu durumlarda akımı kesecek herhangi bir devre olmadığından pil kısadevre olur bu sırada çok akım çekildiğinden ısınır ve patlama kaçınılmazdır birde şarj esnasında patlayabilir, her mekanik modda şarj özelliği zaten bulunmaz.
3- Elektronik ayarlı modlar; 1-2-3-4 numaralı parçalardan oluşur içindeki pil genelde üzerinde iken şarj olabildiği gibi bazı modellerde haricen şarj edilebilir. atomizer söküldüğü yada kısadevre olduğu durumlarda elektronik devre korumaya girerek pilden aşırı akım çekilmesini önler buda patlama olayını minimize eder diyelim elektronik mod bozuldu bu patlayacağı anlamına gelmez bozulan bir mod tetiğe basıldığında ateşleme yapamayacağı için kısadevre olan atomizer'a herhangi bir akım gitmez gidemez çünkü o akımın gitmesi için gerekli komutu içindeki mikroişlemci verir bozulduysa zaten veremez yani bunların tasarımları bu şekilde yapılır. ancak siz modu bypass olarak ayarlarsanız belki o zaman patlatmayı başarabilirsiniz bu durumdada atomizer kısadevre ise ancak kontrol kartındaki mosfetleri yakarsınız başka birşey olmaz. bu cihazların patlama riskleri cep telefonlarının patlama riski ile hemen hemen aynıdır. ekstra güvenlik önlemi olarak yüksek watt değerinde (tek pilli modeller için) 100w gibi bir değerde ardarda uzun uzun ciğer çekimi yapmayın cihazın ısındığını farkedersiniz zaten biraz bekleyin az soğuyunca tekrar için. gerçi ben pico kullanıyorum 75w lık bir cihaz ve kuzenim geçenlerde geldiğinde dönerek kullandık o pek hoşuna gittiği için baya körükledi resmen diyebilirim ki cihaz nerdeyse hiç durmadı buna rağmen ısınmasına rağmen patlamadı neden çünkü onu patlatacak sıcaklık sizin elinizi yakar zaten piller 60-70 derece ısılara ulaştıklarında patlama riskleri doğuyor bu ısılarda bizim çıplak elle uzun süre elleyebileceğimiz sıcaklıklar değil.. micron marka pil kullanmayın sony VTC-5 yada 6 alın kafanız rahat olsun.. bide ucuza kaçmayın bu işlerde sigaraya verdiğiniz parayı düşünün birşey alırken yada çok memnunsanız sigara içmeye devam edin çünkü ben şanpix de kullandım o da insanı mal ediyor 1 sene bıraktım sigarayı o ilaçla işe yaradığı da doğrudur ama biraz değişik etkileri var ilacı kullandığım süreçten beridir rüyaya dalarken açık biliçle dalıyorum ve düşme hissi yaşıyorum o kadar çok ki artık sıradan bir hal aldı ve çok bktan bi durum ben şahsen bunun ilacın kalıcı yan etkisi olduğunu düşünüyorum artı 1 sene sonra bile canınız sigara istedikten sonra ne anlamı var? en azından şuan düşük nikotinle kendimi avutuyorum buda bana yetiyor patlıyo matlıyo hikaye asıl patlayanlar haplananlar yani ben inşallah geçer ilerde :(

Son mesajlar