Elektrikten dolayi monitorum bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

henyanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sabah 5 sularında trafo patladi sanirsam ve mahalledeki cogu kişinin elektronik aleti yandi buz dolabı olsun modem falan olsun.benimde modem ve monitör bu olaydan hasar gördü tam olayın gerçekleştiği saatte uyaniktim uzatma kablosu kullanıyorum resmen ateş çıktı desem yeridir monitör kapalı olduğu halde açılmadı artık bundan sonra PC sağlam modemde yandi.monitörün gucu kapalıydı sadece fıs takılaydı.nasıl oldu anlamadım ama artık o olaydan sonra ne ses ne bi hareketlilik var ışık ne kapsamda yanmıyor modem sorun degil ama kullandığım.monitör Dell 2214hb fullhd 21.5 inç monitör malum ogrenciyim. Hayatta daha alamam bu monitörü yapmanın bi yolu yokmu yardımcı olursanız sevinirim.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Garantisi hala devam ediyorsa servise ver muhtemelen onlarda kullanıcı hatası der. Bir miktar ücret karşılığında onarabilirler

henyanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garantisi bitmiş yapabilecegim baska birsey yokmu ya :(

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Öncelikle geçmiş olsun monitör tamiri yapan vatandaşlar var tabi nasıl bir maliyet çıkartırlar bilmem isterseniz bir götürün baksınlar ve size bir tavsiye vereyim kendinize birtane UPS alın ülkemizde elektrik olayı sakat UPS şart birdaha böle bir olay başınıza gelirse en azından UPS ye bağlı cihazlara bir zarar gelmez..

mustafaozt67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazınızın muhtemelen besleme katında ana sigortasını ve arkasındaki köprü diyotlarını aşırı gerilimden dolayı patlatmıştır. Muhtemelen anakartına zarar vermemiştir elektronikten anlayan az çok kişi bu cihazın tamiri hertürlü yapabilir hadi tamamen beslemeyi komple uçurdu diyelim monitör florasanlı ise herhangi bir 12v 5v çıkışlı bir besleme her türlü cihaza uydurulabilir. Yani bu işlere eli yatkın birine göstermeni tavsiye ederim. Biz besleme onarımlarını ortalama olarak 20 ile 70 arası yapıyoruz besleme değişimleri de 50 ile 150 tl arası değişiyor. Adam akıllı bir tamirci arkadaşa götürürsen monitörünü kurtarabilirsin.

Son düzenleyen moderatör:

troferz

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle geçmiş olsun monitör tamiri yapan vatandaşlar var tabi nasıl bir maliyet çıkartırlar bilmem isterseniz bir götürün baksınlar ve size bir tavsiye vereyim kendinize birtane UPS alın ülkemizde elektrik olayı sakat UPS şart birdaha böle bir olay başınıza gelirse en azından UPS ye bağlı cihazlara bir zarar gelmez..
Tuncmatik kullanirsak trafo patlamasi vb. Durumlarda zarar gorurmu elektrikli cihazlar

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Tuncmatik kullanirsak trafo patlamasi vb. Durumlarda zarar gorurmu elektrikli cihazlar

Hayır görmez tabi cihazın kaliteli olması gerek ben 1000v online ups kullanıyorum bölgede 2 defa trafo patladı herhangi bir hasara uğramadım.

Son mesajlar