Elektrikli bisiklet yapmak

Bu konuyu okuyanlar

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar hepimiz yazın yazlıkçıların şu meşhur 3 tekerlekli arkasında kocaman sepetiolan bisikletler.... Ben onlara elektrik motoru takmayı düşünüyorum. Sizce nasıl yaparım parçaları nerden alırım istanbuldan ve ne kadara patlar. Şimdiden teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yok mu cevap arkadaşlar.

Yahu o kadarda yazdık.

Mdn

Asistan
Reaksiyon puanı
1

ben aynı şeyi 1 ay önce düşünüyordum şarjlı aküden (kuru akü'den güç alarak yapcaktım ortalama 75 80 liraya,fakat şuan ona verecek bütcem olmadıgı ıcın yapamıyorum,kardeş motor olarak e-scooter motoru bulabılırsen al güçlüsünden ucar gidersin

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;IUbvrHYTf1o]http://www.youtube.com/watch?v=IUbvrHYTf1o[/video]

Bu bisikletten al 11 milyar.:)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Bakamdan geçmeyin audinin elektrikli bisikletini buldum.

http://www.e-bisiklet-dunyasi.com/audi-worthersee/

Ayrıva fiyatını öğrenen varsa veya bilen lütfen paylaşsın.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
1400e bulursun elektrikli bisiklet

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Bütçen ne kadar ona göre bişey ayarlamaya çalışalım sana.
valla hocam benim aradığım sadece elektrik motor kiti yani bisikletimin üzerine takacağım. Ama bulabildiğim sadece önden çekişli var arkadan çekişli bulabilirmiyiz. Yada nasıl yapabiliriz. Ayrıca her bisiklete olurmu.
Teşşekkürler.

valla hocam benim aradığım sadece elektrik motor kiti yani bisikletimin üzerine takacağım. Ama bulabildiğim sadece önden çekişli var arkadan çekişli bulabilirmiyiz. Yada nasıl yapabiliriz. Ayrıca her bisiklete olurmu.
Teşşekkürler.
Ayrıca bu nasıl

http://www.rubbee.co.uk/

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
1400e bulursun elektrikli bisiklet

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
onun kolay olacağını sanıyorum.. nette bir çok örneğine rastlanır. Dolaşırken ben de birinde görmüştüm. Motor eklemek çok zor olmasa gerek

Mdn

Asistan
Reaksiyon puanı
1

onun kolay olacağını sanıyorum.. nette bir çok örneğine rastlanır. Dolaşırken ben de birinde görmüştüm. Motor eklemek çok zor olmasa gerek

şöyle bir şey varki motoru taktığında pedal dönmemesi gerekiyor,onun için e-scooter motorunu arkaya ikinci bir dişli takarak arasına zincir gerilirse olacağını düşünüyorum.tek yol bu gibi gözüküyor.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
bisikletin ön taraftaki dişlilerini çevirtecek bir motor bulmalısın bu motor doğru akımla çalışmalı en az 3 beygir güç üretmeli ve bunu bir aküyle beslemelisin ve akünün ömrünün uzun olması için de bir şarj dinamosu koymalısn ve gazı ayarlamak için de birşey düşünmek gerek

bu dediklerim 500tl felan tutar sanayide yaparlar ;) ben de bir ara gokart/buggy arası birşey yapmayı planlıyordum o araştırdıklarımdan biliyorum :) el yapımı buggy diye aratınca google daki sonuçlar yardımcı olacaktır :)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
bisikletin ön taraftaki dişlilerini çevirtecek bir motor bulmalısın bu motor doğru akımla çalışmalı en az 3 beygir güç üretmeli ve bunu bir aküyle beslemelisin ve akünün ömrünün uzun olması için de bir şarj dinamosu koymalısn ve gazı ayarlamak için de birşey düşünmek gerek

bu dediklerim 500tl felan tutar sanayide yaparlar ;) ben de bir ara gokart/buggy arası birşey yapmayı planlıyordum o araştırdıklarımdan biliyorum :) el yapımı buggy diye aratınca google daki sonuçlar yardımcı olacaktır :)
peki sanayiye götürsem bisikleti onlarda her parça var mıdır. Ayrıca nekadara patlar. Tabiii elektrik motorundan bahsediyorum.

Yani ben elektrikli bisikleti kastettim.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[video=youtube;IUbvrHYTf1o]http://www.youtube.com/watch?v=IUbvrHYTf1o[/video]

Bu bisikletten al 11 milyar.:)
Bu da 500.000$'mış :)
1406Z2.JPG

oduncu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 yüz bin usd, zaten her o parayı verebilecek Türk evladındaki elektrik onu uçurur

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar sorularımı cevaplayacak yok mu.