Elektirikli motorda ne tavsiye edersiniz

Bu konuyu okuyanlar

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar ben elektirikli motor almayı düşünüyorum iş yerine gidip gelebilmek için hem yakıt maliyeti düşük diyede düşündüm fakat tecrübeli arkadaşlarımız tavsiye konusunda yardım ederlerse çok sevinirim

çevreden duyduklarıma göre çoğu 25-40 km arası bi hız yapıyomuş

vede benim bi düşüncem elektirikli motoru aldıktan sonra kendi kendini şarj edebilecek bi sistem kurmayı düşünüyorum motora oda nası olacak derseniz şu an aklımdaki fikir önce tekere dinamo yerleştirmek sonra bu dinamodan gelen elektiriği araçlarda 12 yi 220 ye çeviren adaptörlerden bi tane eklemek ve bu adaptördende aküyü şarz etmek:confused1:

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
normal motora ehliyet şart elektiriklide ehliyet sıkıntısı yok bizim burda acımadan topluyolar valla

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
normal motora ehliyet şart elektiriklide ehliyet sıkıntısı yok bizim burda acımadan topluyolar valla

125 cc altına ehliyet gerek yok diye birşey duymuştum ama yürürlüğe girdimi tam emin değilim =) onu bi araştır istersen

Krazky

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
125 cc altına ehliyet gerek yok diye birşey duymuştum ama yürürlüğe girdimi tam emin değilim =) onu bi araştır istersen

Yok öyle birşey... Ben normalde 125 cc Kanuni Windy S kullanıyorum ama geçenlerde Yamaha 50 cc Galaxy ile Ehliyet yetersizliğinden 600 TL ceza yedim. B ehliyetim olduğu için bu cezayı yazdılar. Şimdi hem B hemde A2 ehliyetim var...

Elektirikli motorsikletlerde ehliyet gerekmiyor. Babam kullanıyor ve ehliyet sorunu olmuyor. Şarjını doldurduktan sonra 30 km yol yapıyor. Hızıda 40 km. Ama pek sağlıklı motorsiklet değil. Daha alalı 3 ay oldu motorsiklet 3 defa servise gitti geldi. Üstelik Türkiye yollarında pekte dayanıklı değil bu motorsikletler.

Ama yaşlılar için ideal bir araç... Yerinde olsam vitesli motor almaya çalışırdım. Yamaha Ybr veya Kanuni Windy S sınıfında muhteşem araçlar... Bendeki kanuni Yamaha'dan seri ve hızlı. Orjinal ayarlarında olmasına rağmen 130-135 km hız yapıyor. Göstergede 140... Parça kalitesi ise yamaha daha kaliteli...

jsrcb

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Motorsiklet yerine, ayağınızı yerden kesicek dört teker daha sağlıklı olur kanısındayım; özellikle bu mevsimlerde.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arabamda var ama çok masraflı olmaya başladı bana

turgutreisfb

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
elektirkli motor alıcağına ya git gerçek motor al yada bisiklet al :D