Elektirikli ısıtıcı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar malum kış geliyor havalar soğudu.şuan ufo kullanıyorum ama memnun değilim.çünkü bende halsizlik yapıyor.açınca çok ısıtıyor kapatınca da odam hemen soğuyor.özelikle ayaklarım çok üşüyor .kendime yeni elektrikli ısıtıcı almayı düşünüyorum.odam 11 metrekare civarında.nette biraz araştırma yaptım yağlı radyötörler falan tavsiye ediliyor.ama bunların koku yaptığı söylenıyor.sizlerin bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yağlı panel radyatorleri tavsiye ederim. Yıllarca zass kullandım her konuda çok iyi.

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Fiyat pahalı olabilir ama kullandikca ufo vb. cihazlardan daha ekonomik oldugunu farkedeceksiniz.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
ben bimden almıştım bi dene ufo benzeri şey hâlâ idare ediyor :D ama dediğin gibi kapanınca epey soğuk oluyo ya .s

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Evet yağlı olanlar elektrik kesilse bile soğuyana kadar idare ediyor

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
hiç görmedim ya nasıl bi şey onlar. inşallah universiteyi kazanırsam alırım :)

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
tercih edilebilir özellikleri var. beğendim..

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yağlı radyatör ve ufo kulladım tam 3 yıl boyunca, ufo büyük oda ve salonlar için ideal fakat kapatınca anında eski haline döner odanın ısısı. O ufo'nun kırmızı rengi ve açılıp kapandığında çıkan tıkır tıkır sesleri eşliğinde ne vize finaller çalıştık bir bilseniz.

Ufak odalarda kesinlikle yağlı petek öneririm. Kapattıktan sonra yaklaşık yarım saat - kırkbeş dakika aralığında faal bir şekilde ısıtmaya devam ediyor. Üstelik kademeleri var bunların, hangi kademenin ne kadar elektrik çektiği yazıyor kitapçıklarında. Bu sayede saatte ve gecede ne kadar yaktığını hesaplayabiliyorsunuz. Kötü süprizlerle karşılaşmamak için önemli çünkü bunları tam güçte çalıştırınca oda fırın gibi oluyor ama elektriği su gibi içiyor. Fiyatlara baktımda yaklaşık 4-5 yıl önce 200 gibi bir fiyata almıştım hemde büyük petek ve yanında ufak infrared'i vardı 2 si bir arada idi. Ufoyu ise orta boy olanlardan 90 lira gibi bir fiyata almıştım.
Koku olayına gelirsek ilk defa senden duydum böyle bir şeyi, ne yağ kokusu nede başka bir koku ile karşılaşmamıştım.

Ek bilgi: Eğer evin elektrik tesisatı eski ise 2 ufoyu zor kaldırır, hatta 1 ufo 1 petek hiç kaldırmaz, Yakarsınız bütün tesisatı tıpkı benim gibi. Dikkat edin.

Şimdi biraz araştırdım pahalılaşmış herşeyin fiyatı. Hayat zor gençler.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Fiyat pahalı olabilir ama kullandikca ufo vb. cihazlardan daha ekonomik oldugunu farkedeceksiniz.

şuan elektrik parasını ben ödemedğimden sadece alacağım ürünü düşünüyorum.acaba beklentilermi karşılayacakmı bunu da düşünüyorum.bazıları kokusu haftalarca kullandığım halde çıkmıyor diyor bu benım için sorun olur.kötü kokuya karşı hassasiyetim var

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu ürünüde gördüm fakat aralarındaki farkı pek anlamadım

Yağlı radyatör ve ufo kulladım tam 3 yıl boyunca, ufo büyük oda ve salonlar için ideal fakat kapatınca anında eski haline döner odanın ısısı. O ufo'nun kırmızı rengi ve açılıp kapandığında çıkan tıkır tıkır sesleri eşliğinde ne vize finaller çalıştık bir bilseniz.

Ufak odalarda kesinlikle yağlı petek öneririm. Kapattıktan sonra yaklaşık yarım saat - kırkbeş dakika aralığında faal bir şekilde ısıtmaya devam ediyor. Üstelik kademeleri var bunların, hangi kademenin ne kadar elektrik çektiği yazıyor kitapçıklarında. Bu sayede saatte ve gecede ne kadar yaktığını hesaplayabiliyorsunuz. Kötü süprizlerle karşılaşmamak için önemli çünkü bunları tam güçte çalıştırınca oda fırın gibi oluyor ama elektriği su gibi içiyor. Fiyatlara baktımda yaklaşık 4-5 yıl önce 200 gibi bir fiyata almıştım hemde büyük petek ve yanında ufak infrared'i vardı 2 si bir arada idi. Ufoyu ise orta boy olanlardan 90 lira gibi bir fiyata almıştım.
Koku olayına gelirsek ilk defa senden duydum böyle bir şeyi, ne yağ kokusu nede başka bir koku ile karşılaşmamıştım.

Ek bilgi: Eğer evin elektrik tesisatı eski ise 2 ufoyu zor kaldırır, hatta 1 ufo 1 petek hiç kaldırmaz, Yakarsınız bütün tesisatı tıpkı benim gibi. Dikkat edin.

Şimdi biraz araştırdım pahalılaşmış herşeyin fiyatı. Hayat zor gençler.
yukarıda verdiğim linkte yorumları okudum.yağlı radyötörde kimisi bir süre sonra koku gidiyor kimisi de kalıyor diyor.tereddütte kaldım.radyötör alırsam ufo kullanmayı düşünmüyorum.evet evin tesisatı eski .hatta benim odada topraklama yok.bazen bu yüzden sanırım kullandığım uzatma kabloso ve fiş yanıyor.başka odadan uzatma kabloyu çekmek zorunda kalıyorum.elektrık tüketimi olarak heralde ufo yu geçmez değil mi?
birde radyötörü yakınınıza mı kouyoırsunuz yoksa kalorifer peteği gibi evin köşesinde mı duruyor.yani bu şekilde de ısıtıyor mu.ben şuan ufoyu odanın diğer ucuna koydum ve yüzünü duvara doğru çevirdim.kapatınca cok soğuk açınca da çok sıcak oluyor.

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
İlk kullanimda koku olabilir kaliteli bir marka alirsaniz sorun olmayacaktir. Bahsettiginiz gibi kalorifer petegi gibi odanin bir kenarina koyuyorsunuz dibinde olmasina gerek yok.

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben ev sahibi ile konuşup değiştirtmiştim tesisatı, eğer kirada iseniz değiştirtin ilk olarak.

Elektrik tüketimi aldığınız cihaza göre değişecektir, Benim kullandığım 5 kademeliydi. Tabi en fazla 3 'e kadar çekiyordum. Ufoya göre şöyle bir avantajı olabiliyor, aldığınız cihazın özelliğine göre bunlar sürekli yanmıyor. Otomatik termostat lı olanları tercih edin odanız belli sıcaklığa geldiğinde kapanır soğuduğunda tekrar açılır.

Ortalama 800-2800w arası elektrik çekiyor. Kademelerine göre ne kadar tükettikleri kitapçıklarında yazar.
Ufolar ise yanılmıyorsam 1400 veya 1500w çekiyor.

Peteği nereye koyacağınız tabi ki size kalmış birşey, alıpta salonun veya odanın ortasına koymazsınız diye düşünüyorum. Petekler genelde pencere altına veya önü ve üstü kapanmayacak şekilde duvar önüne konulur.

Ufoyuda kullanırken yüzünü duvara çevirmeyi aklım almadı açıkçası :D

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ben ev sahibi ile konuşup değiştirtmiştim tesisatı, eğer kirada iseniz değiştirtin ilk olarak.

Elektrik tüketimi aldığınız cihaza göre değişecektir, Benim kullandığım 5 kademeliydi. Tabi en fazla 3 'e kadar çekiyordum. Ufoya göre şöyle bir avantajı olabiliyor, aldığınız cihazın özelliğine göre bunlar sürekli yanmıyor. Otomatik termostat lı olanları tercih edin odanız belli sıcaklığa geldiğinde kapanır soğuduğunda tekrar açılır.

Ortalama 800-2800w arası elektrik çekiyor. Kademelerine göre ne kadar tükettikleri kitapçıklarında yazar.
Ufolar ise yanılmıyorsam 1400 veya 1500w çekiyor.

Peteği nereye koyacağınız tabi ki size kalmış birşey, alıpta salonun veya odanın ortasına koymazsınız diye düşünüyorum. Petekler genelde pencere altına veya önü ve üstü kapanmayacak şekilde duvar önüne konulur.

Ufoyuda kullanırken yüzünü duvara çevirmeyi aklım almadı açıkçası :D
peki yukarıda verdiğiniz örnekteki ürün nasıl?özeliklerinden pek anlamıyorum.benim istediğim odamı ısıtsın,ufo gibi havayı kurutmasın .yani sağlığa zarar vermesin.yani ufo yakınımda durduğunda bana dönük olduğunda beni rahatsız ediyor,huzursuzluk başlıyor.mümkün olduğunda ufodan uzak durmaya çalışıyorum ve duvara doğu çeviriyorum.yağlı radyötöre gerektiğinde ayaklarımı ısıtmak için yakın olacağım.çünkü en çok ayaklarım üşüyor.bazen açıkken yanında yatıpta uyuyabilirim.o yüzden ufo gibi bununda sağlık açısından bana zarar vermesını ıstemıyorum.birde bunların fanlı olanı varmış.fan ne işe yarıyor?şuan kulandığım ufonun üzerine baktım 1800-2000 w yazıyor

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Elektrikli ısıtıcı fazla elektrik yakmıyor mu?

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Almak için gittiğiniz yerde sorup alırsınız, bu peteklere asılan su kapları olurdu yanlış hatırlamıyorsam, onlardan bulabilirseniz onlardan da alırsınız. Bu peteklerde kurutucaktır havayı. Bende uyurken hep kullandım ama dikkatli olmakta fayda var. Fanlı olanları hakkında bilgim yok.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Almak için gittiğiniz yerde sorup alırsınız, bu peteklere asılan su kapları olurdu yanlış hatırlamıyorsam, onlardan bulabilirseniz onlardan da alırsınız. Bu peteklerde kurutucaktır havayı. Bende uyurken hep kullandım ama dikkatli olmakta fayda var. Fanlı olanları hakkında bilgim yok.

daha uygun olur diye internetden almayı düşünüyorum.bazı yorumcular ufo gibi havayı kurutmadığını söylüyor

Elimde mediamarktan alinma, delonghi kh771225cw termostatli petek bulunmakta. Gecen sene aldim, sadece 1 kere deneme amacli kullandim. Dogalgaz baglattigim icin kullanmama gerek kalmadi. İsteyene uygun fiyata İzmir ici elden satabilirim..
http://www.hepsiburada.com/delonghi...lim-yagli-radyator-pm-evdelkh771225-yorumlari urun hakkindaki yorumlar

izmirde olsaydım alabilirdim

hzmhzm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu infrared teknolojisi midir nedir :) o tür ısıtıcıların ortak özelliği kapatınca odanın soğumasıdır. Eski tip ısıtıcılar daha iyi bu açıdan, tüm odayı ısıtabiliyorlar ama ufo tarzı ısıtıcılar sadece nesneleri ısıtıyor

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
delonghi dragon almayı düşünüyorum da fiyatı çok pahalı :(
kullandığım ufoyu satıyorum.almak isteyenler benimle iletişime geçebilir :)

iverson2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde mediamarktan alinma, delonghi kh771225cw termostatli petek bulunmakta. Gecen sene aldim, sadece 1 kere deneme amacli kullandim. Dogalgaz baglattigim icin kullanmama gerek kalmadi. İsteyene uygun fiyata İzmir ici elden satabilirim..
Delonghi KH771225 C.W (Comfort Yorumları urun hakkindaki yorumlar

hocam özelden bana ulaşır mısın uygun bi fiyatta anlaşırsak ben alayım

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Rezinstanslı ısıtıcılar (ufo, yağlı radyatör vs.) klimalara göre 3 kat elektrik tüketirler. Ufo havayı değil ışığının yansıdığı cisimleri ısıttığı için cilt için zararlı olduğunu düşünüyorum.

Poyrazbartu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Bence sadece kışın kullanmak üzere ısıtıcı satın almaktansa geçici bir süre için kiralama yapabilirsin. En azından iki ay yaşanacak bir kara kış için para bağlamamış da olursun. Isıtıcı kiralaması ile ilgili Bu sayfadan bilgi edinebilirsin