Electronic Arts da Zorda mı?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Video oyunları dünyasının baronu Electronic Arts, giderlerini karşılamak için işçi çıkaracağını açıkladı. Peki firma bu hale nasıl geldi?

Piyasada çok satan oyunların neredeyse tamamının dağıtıcısı olan Electronic Arts, geçtiğimiz yıla oranla %63 artarak 310 milyon dolara ulaşan giderlerini karşılamak için dünya genelinde 600 çalışanının işine son vermeye karar verdi. Vergi ödemeleri öncesi firmaya 50 milyon dolar tasarruf sağlaması beklenen bu adım, EA'nın zarar ettiğini düşündürse de, aslında işin iç yüzü öyle değil.

Para Yine EA'de

Aksine, Electronic Arts, geçtiğimiz yıla oranla kârını %33 artırarak 864 milyon dolara çıkarmış durumda. Ancak yıl içerisinde yapılan ve toplada 620 milyon dolara mal olan Pandemic ve Bioware stüdyolarının satın alımı, firmanın geçici bir süre için belini büktü. Bakalım EA, bu darboğazdan ne zaman kurtulup video oyunları piyasasında hüküm sürmeye devam edecek.

:: Hangi Electronic Arts oyunlarını oynuyorsunuz?

Bilgi İçin : Electronic Arts
Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
EA gibi bir firma işten çıkarıyorsa diğer oyun firmaları komple kapatması gerek :)

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Red Alert serisi ve FIFA, NBA serisi yeter de artar bile EA için. :)

robinest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gereksiz coderları çıkarıyorlardır :) artık oyunlar daha güzel olacak demek ki..

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
konuya eğer anasayfadaki güncel haberler bölümünden girersek konunun başlığı hangi EA oyununu oynuyorsunuz üzerine eğer forumdan girerseniz Electronic Arts da Zorda mı? konusu açılıyor biraz kargaşa yaratabilir benim vereceğim cevap hangi EA oyunlarının oynuyorsunuza cevap olacaktı ama gerçek konu bu değil bi yönetici bununla ilgilensin !!

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Nerdeyse bütün EA oyunlarını oynuyorum :) Hepsi birbirinden harika...