El kamerasını bilgisayara baglama HANDYCAM TR-238E

Bu konuyu okuyanlar

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen yardım edin.

Sony handycam tr-238e camera war.sadece a/v out çıkışı war bunu bilgisayara nasıl aktarabilirim

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
capture kartı pcye taktıktan sonra programa ihtiyaç warmı we kesin görüntü we ses gelirmi?

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Usb bağlantısı yok mu kameranın ?
Movie maker ile görüntüyü kaydedip bilgisayara aktarabilirsin sanırım ama bayağı uzun sürer , bir de movie maker da hata olma olasılığı yüksek.

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kamerada USB bağlantısı yok.Sadece Tv'de seyredebiliyom.Tv Girişi war.kabloyu skarta takıp twye bağlıyorum

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
capture kartını taktıkdan sonra capture kartının yanında gelen yazılım ile izleyebilir kaydetebilirsin kesinlikle ses gelir sorun çıkmaz. o kameradan daha eski bir kamera ve tv kartı ile tüm kasetlerimi bilgisayara aktardım sorunsuz olarak.

capture kartının görüntü kalitesi tv kartına göre daha iyidir. fakat tv kartının görüntüsü de kötü sayılmaz

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Kamerada USB bağlantısı yok.Sadece Tv'de seyredebiliyom.Tv Girişi war.kabloyu skarta takıp twye bağlıyorum

O zaman hiç uğraşma arkadaşım , git bir fotoğraf stüdyosuna kaseti ver , onlar çeksinler bir dvd ye en güzeli , parça alsan zaten o da ayrı bir para..

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaset 1-2 tane olsa fotografcıdan halletcem ama kaset 10 tne war we dewamıda gelceği için lazım.capture kart kesin bi sonuç werse alcam fiyatı fazla değil heralde baktım biraz önce 45 tl yazıyodu

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
fotoğraf stüdyoları 10 liraya yapıyorlar fakat tv kartı 60 lira. karşılaştırmayı kendiniz yapın

en güzel çözüm 350 liraya hafıza kartına kayıt yapan bir kamera satın almak. bu kameralar hem 3 saat aralıksız kayıt yapıyor, hem dijital kayıt hemde elinizdeki kameradan daha iyi görüntü sunuyor.

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben tv kartımı alayım capture kartı mı ?

---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

bide AVERMEDİA war bu nasıldır
aver-tv-usb20.jpg

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
avermedia marka bir tv kartı işini görür bence. ben pegasus marka aldım windows 7 sürücülerinde sıkıntı yaşadım fakat avermedia bu alanda öncü markalardan biridir sorun çıkarmaz.
örneğin bu ürün windows 7 64 bit dahil tüm driverlara sahip.

pci bağlantısı usb 2.0'dan daha hızlıdır. ancak bu hız kullanımda ne kadar fark eder bilemiyorum. bunun için ürün incelemelerine bakman lazım.

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnm pc windows 7 değil we kaç liradır bu?

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

bu kablolar işe yaramazmı şuan.pcde s-video girişi war.s-video girişiyle işimiz olmazmı acaba
486266_091230220753_4pinS-VIDEO.jpg

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
svideo olmasının bir önemi yok. sana bir faydası olmaz kompozit girişler ile aynı kalitededir. kartına göre değişir bazılarında svideo girişi olabiliyor zaten bunlar birbirine kolayca çevrilebiliyor.

bu kartlar çok yoğun kullanılan şeyler değiller ara sıra lazım oluyorlar. bu uzun sürede yeni işletim sistemleri çıktığında bu kartlar için driver çıkmayabiliyor. driver olmadığında bu kartlar bir işe yaramazlar. bu yüzden satış sonrası destek bu kartlar için önemlidir. şu an evdeki pegasus kartım boşta duruyor window xp kullanmaktansa o kartı çöpe atmayı yeğlerim

zeren

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
SONİ DİJİTAL KAMERA YI VEB CAM OLARAK KULLANILABİLİRMİ USB BAGLANTISI VAR DCR-SR32E SERİSİ aziz zeren niğde cevaplarsanız m.kalırım ayrıca masa üsttü yardım da olabilir saygılar.

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

SONİ DİJİTAL KAMERA YI VEB CAM OLARAK KULLANILABİLİRMİ USB BAGLANTISI VAR DCR-SR32E SERİSİ aziz zeren niğde cevaplarsanız m.kalırım ayrıca masa üsttü yardım da olabilir saygılar.

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak benim işimi hangisi çözer.TV KARTI mı,CAPTURE KARTI mı,AVERMEDİA mı ??

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

sayın üyecik sende burayı canlı destek hattı sanma ayrıca adını soyadını vermene de gerek yok radyo programı yapmıyoruz sonuçta :D

sen en iyisi önce bir forum kurallarını oku sonrada soruna ilişkin başlık aç.

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

Tam olarak benim işimi hangisi çözer.TV KARTI mı,CAPTURE KARTI mı,AVERMEDİA mı ??

öncelikle şu ayrımı bir yapalım
avermedia bir marka hem capture kartları hemde tv kartı üretiyor. iyi de bir markadır tavsiyemdir.

tv kartı mı ? capture kartı mı sorusuna gelince orası sana kalıyor. tv kartı adı üzerinde televizyon izlemeyi de sağlar. 60 liralık bir kart ile karasal yayın izleyebilir radyo dinleyebilir kamera görüntülerini kaydedebilirsin.

capture kartı ise sadece kamera görüntüsü kaydetmek içindir. ayrıca fiyatı tv kartına göre yüksektir. fakat tv kartına göre daha kaliteli kaydeder.

ttm

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bahsettiğin kamerayı kullanmışlığım var,kameradan kaliteli bir görüntü alabilmen için Firewire 1394 kartı ve kablosu olması gerekir.Kamera kaydını Movie maker ile kolayca yapabilirsin.

firewirecardconnectors.jpg

12428994721394.jpg
firewire46.jpg

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firewire kablosunu nereye takcam.kamerada sadece tv girişi war

zeren

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
üyecik diye adamı aşagılama admı soy adımı şehrimi yazdım.kişiler tanışsın kimin kim oldugu bellli olsun.böyle olursa daha ii olur.bence

ttm

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Kamera ışığının yanındaki kapağın altında 1394 kablosunun küçük olan ucunun girişi olması lazım oraya birbak.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
üyecik diye adamı aşagılama admı soy adımı şehrimi yazdım.kişiler tanışsın kimin kim oldugu bellli olsun.böyle olursa daha ii olur.bence

üyecik dememin sebebi forumda yeni olduğunu bildiğimi belirtmek istemem. herhangi bir aşağılama söz konusu olamaz. çünkü forumda eski olmak beni sizden üstün yapmaz dolayısıyla kimin daha aşağıda olduğuna ben karar veremem.

adını soyadını vermemeni bir dost olarak tavsiye ederim. bunun bir çok sebebi var.

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Işığın yanında tek bi giriş war oda A/V OUT girişi war.Bu girişe takılan kablosu war onu SKART'A takıp Televizyona takıyorum sadece TV 'de izlenebiliyo.kameranın markası SONY TRV238E

genchane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kameraya takılan sadece bu kablo war.bu kabloyu televizyona takıp kasettekileri izleyebiliyorum.aşağıdaki tv kartı için bu kablo olurmu??​
41.jpg

satın alacağım TV KARTI
bd87020.jpg