El Bileğinde Ödem Oluşan Varmı ?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben 14 yaşındayım benimde sol bileğimde ganglion kisti oluştu şırıngayla çektiler yine oldu . Ölmezsiniz korkmayın :D Biraz acıyor ama

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben boksörüm. bizde böyle şeyler çok görülür. bilek ortası kemik yerinden çıkmış ne çıkık kalıp kise dönüşüyor. bunun size 15 günde çözümünü anlatayım. ilk 3 gün sabunla 15 dakika felan ovalayın ordaki topaklık kaybolacaktır. sonra hafiften agırlık kaldırın 5 gün. daha sonra bilek açılacaktır şişlik kaybolacaktır 3. adım tamamen bitiricidir yumruk yapın yumrukla her gün 3 seans 5 kez şınav çekin. bilek iyice güçlenir kaslanır bidaha zor öyle olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıkı senedır cekıyorum elımın yam ustunde cıktı anıden bır kutle önce ıcınden sıvı aldılar olmadı ben doktora gıtım dırek benı amalıyata aldı olmadı ıkı aldı olmadı sonra o şışlık gıtı bu sefer bılegım kople şıştı ve hala acı cekıyorum şeklı bozuldu nefes alırken bıle baskı yapıyor ve acıkyor gıtmedıgım doktor kalmadı bır cözum bulunmuyor

Mehmetakmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben mac oynarken dustum sakatladim ilk basta bisi yoktu sonra sisti doktora gittim soktor mines ve sulidin plus gecti 1 hafta sonra gecti ama az bisi agri vardi o da gecti dun yine oldu yine dustum :)

kayabilal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende skafoid ameliyatı oldum bileğimden skafoid kemiğini çıkartıp üst kısmına 4 tane vida attılar 45 gün yarım alçıda kaldı fakat alçı çıktıktan bir kaç hafta sonra baş parmağın gerisinde bileğinden eklem yerimde şişlik oldu bekliyorum. Ameliyat olalı 4 ay oldu. Şimdi bileğimde aşağın ve yukarıya doğru kısıtlama oldu fakat yukarı hiç girmiyor. Fizik tedavi görüyorum. Ama o şişlik Yeni Nesil ÖKC puan promosyon yapılandırılmasında veri tabanında yenilikler eklenmiştir. Eski dos sisteminde kazanılan alış veriş toplamları yeni nesil sisteminde bulunmuyor. Buna istinaden ortak veri tabanı kullanımı sonucu dos sistemlerde bu işlem kaldırılmıştır. Dos yazar kasada kazanılan toplam puan ve harcanan puan verileri gösterilecektir. bir kaç ay sonra kontrole gideceğim o zaman muhtemelen MR istenecektir. Bakalım.

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Bende skafoid ameliyatı oldum bileğimden skafoid kemiğini çıkartıp üst kısmına 4 tane vida attılar 45 gün yarım alçıda kaldı fakat alçı çıktıktan bir kaç hafta sonra baş parmağın gerisinde bileğinden eklem yerimde şişlik oldu bekliyorum. Ameliyat olalı 4 ay oldu. Şimdi bileğimde aşağın ve yukarıya doğru kısıtlama oldu fakat yukarı hiç girmiyor. Fizik tedavi görüyorum. Ama o şişlik Yeni Nesil ÖKC puan promosyon yapılandırılmasında veri tabanında yenilikler eklenmiştir. Eski dos sisteminde kazanılan alış veriş toplamları yeni nesil sisteminde bulunmuyor. Buna istinaden ortak veri tabanı kullanımı sonucu dos sistemlerde bu işlem kaldırılmıştır. Dos yazar kasada kazanılan toplam puan ve harcanan puan verileri gösterilecektir. bir kaç ay sonra kontrole gideceğim o zaman muhtemelen MR istenecektir. Bakalım.
Terimlerden birini yazamayip internetten kopyala - yapistir yaparken yanlis bir seyi mi yapistirdiniz acaba? :)

kayabilal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orası Araya nerden karışmış anlamadım

Bende skafoid ameliyatı oldum bileğimden skafoid kemiğini çıkartıp üst kısmına 4 tane vida attılar 45 gün yarım alçıda kaldı fakat alçı çıktıktan bir kaç hafta sonra baş parmağın gerisinde bileğinden eklem yerimde şişlik oldu bekliyorum. Ameliyat olalı 4 ay oldu. Şimdi bileğimde aşağın ve yukarıya doğru kısıtlama oldu fakat yukarı hiç girmiyor. Fizik tedavi görüyorum. Ama o şişlik bir kaç ay sonra kontrole gideceğim o zaman muhtemelen MR istenecektir. Bakalım.

Röntgenstetikler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar el bileğimde bir kitle oluştu top şeklinde.Bileğimi büktüğümde bunu farkettim çok sertti kemik gibi.

Bugün genel cerrahi doktoruna göründüm eklem kemiklerine yapışık olarak gelişmiş bir kist dedi.

Şırıngayla boşaltabiliriz dedi ama büyük ihtimalle tekrar eder o yüden o bölge yarılacak ve eklemin üzeri temizlenecek dedi.

Şimdi internette araştırma yaparken benim elimle aynı yerde bir kist oluşan resim buldum.resimde işaretli yerin aynısı benim elimde de mevcut.

Ayrıca o resmin altında rahatsızlık vermediği sürece müdahaleye gerek yok diyor zamanla kaybolabilir de büyüyebilir de diyor.

aaag01.jpg

Tam işaretli yer elimi aşağıya doğru bükünce çok daha fazla belirginleşiyor.

Sizlerin arasında böyle bir şey yaşayan varsa tecrübelerini merak ettim.Ne yaptılar ne yapmadılar ne oldu ne olmadı.

---------- saat 18:32 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:30 eklenmişti ----------

DÜZENLEME

işte buldğum bir bilgi
''Ganglion kistleri, elde ve el bileğinde çok sık olarak görülebilen eklem ve tendonlara komşu olarak gelişen kitlelerdir. En sık olarak el bileği sırtında, bileğin iç kısmında, parmak tabanında görülürler. Oluşma nedeni genellikle bilinmemekle birlikte, eklem veya tendon rahatsızlıklarının veya mekanik değişiklerinin varlığında oluşabilirler.

Bu kistlerin büyüklüğü değişkendir. Zaman içinde büyüme, küçülme bazen de kaybolma ihtimalleri vardır. Ağrı eşlik edebilir veya olmayabilir. İyi huylu kistlerdir. Kanser ile bir ilgisi yoktur.

Tanı genellikle muayene ile konur. Herhangi bir şikayetin olmadığı durumlarda, sadece gözlemek yeterlidir. Ancak, çok büyüyen, ağrı veya hareket kısıtlaması yapan, estetik görünümü bozan kistler cerrahi girişim ile çıkarılabilir. Müdahale sonrası kısa bir süre atel kullanılması yarar sağlar.''
Bende vardi 2 sene once kendi kendine gecti