Ekşi sözlük

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

crazymafya

Asistan
Ben de ekşi sözlüğü sadece yeni çıkan programlar veya gitmek istediğim almak istediğim filmler hakkında görüş almak için kullanıyorum. Sonuçta biçoğu böyle işlerle ilgilenen insanlar.

cihan3458

Üyecik
bahsedilen ekşi sözlükteki hakaret eden yaratıkları bende kınıyorum...

winstoncash

Profesör
Beğenmeyen girmez demiş bazıları.Arkadaşlar, bu başlığı açtığım forum kategorisi Nefret ettiğiniz siteler.Öncelikle forumun nasıl kullanıldığını, forum kategorilerinin ne anlama geldiğini öğrenip ondan sonra yorum yazın.
Herkes senle aynı inanca, görüşe sahip olmak zorunda değil diyen arkadaşlar.Ben de öyle bir iddiada bulunmadım zaten, benle aynı görüşe sahip olsun demedim.Sadece benim kutsalımı mizah konusu yapmasın, mizahı da geçtim iğrenç hakaretlerine konu etmesin yeter.Türkiye'de müslüman olmayan insanların yaşadığını ilkokula gittiğim yıllardan beri biliyorum, hiçbiriyle de bugüne kadar bir sıkıntım olmadı.Banane, yaşasın inancını, kiliseler de var ibadete açık olan.Gidip oralara bomba da atmadım.Anlayın işte, derdim müslüman olmayanlarla değil, müslümanlığa hakaret edenlerle.Beğenmiyorsan girmeyiver, bakmayıver.Yorumumu beğenmediysen cevap da yazmayıver olur mu aklı evvel kardeşlerim?

El_Emin

Üyecik
Merak ediyorum

SouthParkta Hz. İsa yı birebir gösterip sokmadığı rezillik kalmasına rağmen izleyen, Yahudilerle ağza alınmıyacak şekilde dalga geçen bu program hakkında kimse bir şey demez herkez tshirtlerini giyip gezer.

Fakat iş bizim peygamberimize gelince mi terbiyesizliğe dönüşüyor. Bence buna karşı çıkılması için önce insanların kendi içinde muhasebe yapması lazım SouthParkta FamilyGuyda Jesus konulu skeçleri güle güle izlerken acaba ne düşünyürlar..

Sonuçta müslüman olarak Hz. İsa da bizim peygamberimiz , yahudilikte hristiyanlık gelene kadar hak dini idi...

Yani bir müslümanda görmedim şu ana kadar kardeşim peygamberimiz hz.isa yı aşalıyorsunuz yapmayın etmeyin diye.. Ama iş bize gelince ölüm fetvaları yayınlanabiliyor pekala..

Evet yapılan ayıptır günahtır ama malum farklı bir zamanda yaşıyoruz artık. Ahir zaman.. Yapacak bir şey yok.. Kendi çocuğunuza kendi yakınlarınıza doğrusunu öğretmekten başka..

winstoncash

Profesör
Merak ediyorum

SouthParkta Hz. İsa yı birebir gösterip sokmadığı rezillik kalmasına rağmen izleyen, Yahudilerle ağza alınmıyacak şekilde dalga geçen bu program hakkında kimse bir şey demez herkez tshirtlerini giyip gezer.

Fakat iş bizim peygamberimize gelince mi terbiyesizliğe dönüşüyor. Bence buna karşı çıkılması için önce insanların kendi içinde muhasebe yapması lazım SouthParkta FamilyGuyda Jesus konulu skeçleri güle güle izlerken acaba ne düşünyürlar..

Sonuçta müslüman olarak Hz. İsa da bizim peygamberimiz , yahudilikte hristiyanlık gelene kadar hak dini idi...

Yani bir müslümanda görmedim şu ana kadar kardeşim peygamberimiz hz.isa yı aşalıyorsunuz yapmayın etmeyin diye.. Ama iş bize gelince ölüm fetvaları yayınlanabiliyor pekala..

Evet yapılan ayıptır günahtır ama malum farklı bir zamanda yaşıyoruz artık. Ahir zaman.. Yapacak bir şey yok.. Kendi çocuğunuza kendi yakınlarınıza doğrusunu öğretmekten başka..
Napacağız yani, ahir zaman diye bunlara göz mü yummak gerekiyor? Peygamber efendimiz ahir zaman geldiğinde bana hakaret edebilirler, dininizi aşağılayabilirler şeklinde birşey söylemiş mi?Asıl ahir zamanda mücadelenin önemi daha fazla...

Sinbad

Üyecik
hoşunuza gitmiyosa girip okumazsınız bu kadar basit
Kafamızı kuma gömer yok mu sayarız...?
Üç maymunu oynar, duymadım görmedim mi deriz?
Sahi biz okumasak yok olur mu bu hezeyanlar?
Gözlerinizin önünde işlenen bir cinayete "tanıklığa" çağırıldığınızda da böyle duyarsız mı kalırsınız?
Özgürlüğün tanımı bu mudur yani? Sövmek, incitmek, alay etmek, tahkir etmek, edepsizlik etmek hak ve özgürlük kapsamda mıdır?
Kritik etmek..."hak"tır / inanmamak...mutlak "özgürlük"
Saygısızlık etmek... asla kabul edilemez.
Tahkire, tezyife yeltenmek "suç"tur.
Bu tür edepsizliklere tepkisiz kalmak "suça iştirak"tir.
Değer verdiğiniz hiçbir şeyin aşağılanmasına göz yummazsınız... Yoklayın yüreğinizi, vicdanınızın sesini bir dinleyin hele, hak vereceksiniz.

El_Emin

Üyecik
@winstoncash

Yazının ilk kısmına hiç dokunmamışsınız..
Önce yıllardır Hz.İsa peygamberimize, başka hak dinlerine yapılan saygısızlığı eleştirin onlar için şikayette bulunun.. Sonra bizim dinimize laf edenlere gerekli tepkiyi gösteririz..

Yıllardır televizyonlarda meksikalılarla dalga geçen, kanadadılara salak diyen zencileri aşalıyan filimleri ağızımız açık izleriz ama mesala bir film bir sahnede kötü bir türk göstersin hemen guruplar kurulmakta..

Velhasın ben diyeceğimi açıkca belli ettim.. Çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına.. Başkaların dini ile dalga geçerken iyi kendi dinimize laf söylettirmeyiz ama..

winstoncash

Profesör
@winstoncash

Yazının ilk kısmına hiç dokunmamışsınız..
Önce yıllardır Hz.İsa peygamberimize, başka hak dinlerine yapılan saygısızlığı eleştirin onlar için şikayette bulunun.. Sonra bizim dinimize laf edenlere gerekli tepkiyi gösteririz..

Yıllardır televizyonlarda meksikalılarla dalga geçen, kanadadılara salak diyen zencileri aşalıyan filimleri ağızımız açık izleriz ama mesala bir film bir sahnede kötü bir türk göstersin hemen guruplar kurulmakta..

Velhasın ben diyeceğimi açıkca belli ettim.. Çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına.. Başkaların dini ile dalga geçerken iyi kendi dinimize laf söylettirmeyiz ama..
Zencilerin aşağılanmasıyla bunu mu kıyaslıyorsun? Ben zenci değilim ki savunayım.Benim değerlerime saldırı olduğunda tepki göstereceğim elbette.Sen yolda yürürken birisi başka bir vatandaşın anasına küfretse gidip o adama tekme tokat dalar mısın? Ama küfür sana edildiğinde nasıl tepki göstereceğini herkes tahmin eder.Sözüm o ki başkasının inancına, değerlerine hakaret edilmesi, saldırılması beni ilgilendirmez.South Park dediğin şeyin senaristi de ben değilim, yönetmeni de ben değilim.Onu eleştirmiyorum diye tasvip ettiğim anlamını nasıl çıkarıyorsun onu da merak ediyorum.Ve tekrar hatırlatayım, ben bu konuyu "Nefret ettiğiniz siteler" kategorisi altına açtım ve nefret ettiğim bir siteyi eleştirdim sebepleriyle birlikte.Konuyu genellemenin, ortamı germenin manası yok.Bir de demişsin ki "Önce yıllardır Hz.İsa peygamberimize, başka hak dinlerine yapılan saygısızlığı eleştirin onlar için şikayette bulunun". Neden önce onları eleştireyim ki? Onlar benim peygamberimden, benim dinimden daha mı üstün ki önce onlara tepki göstereyim.Neresinden tutsan elinde kalacak bir cevap bu yazdıklarınız.Bu da benim son cevabım olsun, daha fazla uzatmayayım konuyu.

KanTuralı

Asistan
yarın birgün benim çocuğum olur da anne burda yazılanlar doğru mu diye sorarsa gereken cevabı veririm... sizin tepkiniz hayır yanlış deyip mantıklı cevaplar bulamama korkusu mu yoksa sadece müslüman olmayan insanların fikirlerini bildirmesi mi rahatsızlık verici?? kendi inancınızdan eminseniz, içinizde yazılanlarla ilgili hiç şüphe yoksa neden rahatsız olasınız onu da anlamıyorum, sonuçta herkes aynı şekilde düşünmek zorunda değil.
böyle her yapılan yoruma alınıp tepki göstermenin de hamam filmine tepki gösteren tellaklardan farkı yok bence, gerçekten gereksiz...
Peygamber efendimiz (sav) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor;

Bir kötülük gördüğünüz zaman,

Onu,
Elinizle,
Elinizle olmuyorsa dilinizle önlemeye çalışın.
Ona da gücünüz yetmiyorsa hiç olmazsa kalbinizle buğz (o kötülüğe kalbinizle katılmayın, lanetleyin) ediniz; ki işte bu imanın en zayıf derecesidir.

Tepki göstermek lazım. Yapılan kötülüklere kayıtsız kalmamak gerek.

sakallıoğlu

Profesör
Fitne ortağı Fesat ile beraber çalışırken, Yeterki SEN uyuma! Bu irade boşa verilmedi.

Naaa

Profesör
oraya yazanların hepsi hayatı ti ye alan gece gündüz içen tipler bence . boş insanlar yani.hep makara gır gır.. nereye kadar ?

caramel

Üyecik
burda şikayet ediyo zaten
şikayet derken ekşisözlükteki her yazının altındaki şikayet et butonundan bahsetmiştim..elbette herkes aynı düşünceye sahip olamaz bu bizimle örtüşmeyen fikirlere sahip olanları asıp kesebileceğimiz yada beğenmediğimiz fikirleri sansürleyebileceğimiz anlamına mı geliyor(!)her şeyin demokratik bir çözümü vardır mutlaka...

insanın içinde inanç olmadığı zaman zoruna da gitmiyo demekki böyle insanlar da var memleketimizde napalım
hiçkimsenin inancını sorgulama hakkına sahip olduğunu düşünmüyorum!kimin daha çok inançlı ve imanlı olduğunu ancak Allah bilebilir.iman Allah ile kul arasındadır ve bunu sorgulamak da kimseye düşmez.

annttiigs

Profesör
Onursal Üye
arkadaşlar,
açıkcası orada yeni nesil yazarlık için sıra bekleyen birisiyim ama
şöyle bir şey var, bazı arkadaşların da belirttiği gibi sözlükte ciddi hiç bir şey yok ki.
evet kınayalım falan ama kınadığımızla kalırız. sesimizi duyururuz fena mı derseniz eyvallah ama bağırdığımızla kalırız, zira adamlar sallamıyorlar hiçbirşeyi ( jargon için kusura bakmayın )

durum sadece İslam için değil bütün dinler kutsallar için geçerli halde. sözlükte ateizm ileri seviyede destek gören bir şey.
hatta bakmadım ama eminim ateizmle de dalga geçiyorlardır. adamların sınırı yok ki
bu yüzden sinir boşaltmaya gerek yok, zira bize faydası yok

KOLORTA_RANGER

Asistan
şikayet derken ekşisözlükteki her yazının altındaki şikayet et butonundan bahsetmiştim..elbette herkes aynı düşünceye sahip olamaz bu bizimle örtüşmeyen fikirlere sahip olanları asıp kesebileceğimiz yada beğenmediğimiz fikirleri sansürleyebileceğimiz anlamına mı geliyor(!)her şeyin demokratik bir çözümü vardır mutlaka...

hiçkimsenin inancını sorgulama hakkına sahip olduğunu düşünmüyorum!kimin daha çok inançlı ve imanlı olduğunu ancak Allah bilebilir.iman Allah ile kul arasındadır ve bunu sorgulamak da kimseye düşmez.
oradaki şikayet et butonuna basınca bişeyin değişeceğini pek zannetmiyorum
ayrıca inançlarını sorgulamak dediğin gibi bana düşmez ben sadece rahatsız olduğumu belirtmiştim

GKHNCKR

Profesör
oraya yazanların hepsi hayatı ti ye alan gece gündüz içen tipler bence . boş insanlar yani.hep makara gır gır.. nereye kadar ?
tebrik ederim. yazılanları gördükçe bunları kim yazıyor ki der düşünürdüm. artık hayal edebiliyorum. ne zaman girsem düpedüz küfürler ve müthiş argolarla bir şeyler ifade edilmeye çalışılıyor. normal insan işi deil...

Msfk

Asistan
Ben fokur fokur'a üyeyim o sözlük biraz daha kaliteli ;)

utku-k

Doçent
İlginç bir site bence ama gerçekten bu kadar kullanışsızlık ve dandiklik olmaz yemin ediyorum ya. :)

stat counter