Ekrem İmamoğlu milyonları ‘bisiklet tamirine’ yatırdı

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
CHP’li İmamoğlu yönetimi, resmi verilere göre bin 500 adet bisikletin bakımı için açılan ihalenin yaklaşık maliyetini 2 milyon 668 bin lira olarak belirledi. Hizmet alımı kapsamında yapılan ihale sonucundan 3 aylık İSBİKE bakım, onarım, temizlik ve teknik destek hizmetleri ihalesi 2 milyon 601 bin lira ücret karşılığında Yapıdrom Şehir Dizaynı İnşaat Bilişim Teknolojileri ve Reklamcılıl LTD. ŞTİ. firmasına verildi. CHP’li yönetim, 1 Ekim 2019 ile 31 Aralık 2019 arasını kapsayan 3 ayı bakım işlemi için yüklenici firmaya 2 milyon 601 bin lira ödeyecek.

Yani bisiklet başına 1,778 TL bakım ücreti (!) Hem de 3 ay için.

Bisikletin fiyatı ne kadar ki?

Yolsuzluğun partisi olmaz...

1573196000732.png

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Cehaletimi mazur görün. Kullanılan bisikletler bildiğim kadarıyla senin kaç km gittiğini, nereye gittiğini, kaç pedal çevirdiğini hesaplayabilen hatta yaktığın kaloriyi dahi sana bildirebilen bir bisiklet. Bisikletin kendi maliyetini hesaplamak lazım ki bakımı için pahalı diyebilelim. Bu arada 3 ay belirttiği süre; 500 bisikletin tamiri için verilen azami süre. Bu arada 1778 TL'yi nasıl bulduğunuzu anlayamadım. Bisiklet başına bakım maliyeti 5202 TL'ye geliyor.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ya biraz düzgün sallayın yandaşlar;

Teknik şartnamesine bakmak lazım öncelikle
isbike.istanbul adresinden baktım @ÆSir hocam yazınca.

Bunlar sadece bisikletler olamaz. Kiosklar, sistemin bakımı, işletilmesi, sorunların giderimi, hadi bisikletlerin de bakımları vb.

Milyarlarca lira sağa sola saçılırken neredeydiniz?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Şunu anlamıyorum. Babanızın oğlu gibi şahit olmadığınız bir adamı niye korursunuz ? Veya delil yoksa niye atıp tutar sallarsınız ?
Bal tutan parmağını yalar gibi bir söz vardı, bunu da demeden edemicem.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Okçuluk vakfı : mrblr . Yapılan otoyol ve köprülere verilen geçiş garantisi : mrblr . Bisiklet tamiri olarak düşünme bu sistemlerin bakımı ve temizliği flnda var .

Son düzenleyen moderatör:

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
biz bir internet sitesine yatırılan verilen parayı da unutmadık. çok yazık...

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Şunu anlamıyorum. Babanızın oğlu gibi şahit olmadığınız bir adamı niye korursunuz ? Veya delil yoksa niye atıp tutar sallarsınız ?
Bal tutan parmağını yalar gibi bir söz vardı, bunu da demeden edemicem.

Aynı şey Ak Partililer için de geçerli. Zamanında siz neden korudunuz kolladınız. Bu adam daha 6 ay bile olmadı geleli.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@astegon,
Gül güzeli. Ben orada AK PARTİLİYİM mi dedim ? Bu siyaset işi siz gibiler yüzünden hilkat garibanı... İmamoğlunu eleştirince niye ak parti damgası yiyorum, bir ötekine sallayınca chpli damgası. Devleti tutmak, doğruyu tutmak diye birşey kalmamış çünkü. Gözümle görmediğim hırsızlığı hakkında iftira mı attım ben yazımda, yada yaptığı iyilikleri mi sildim delil olduğu halde. Anladığım kadarıyla sende kendini gram geliştirmeyen ama o kadar çağdaş ve modern olan, CHP'den İmamoğlundan taraf olup, devlete taraf olmayan birisin. Ben sana kendimi bir anlatayım;
Gram minnetim yok benim siyasete! Vakti zamanında Akparti harici tüm kuruluşlara katıldım add'ye de mhp'ye de. Ama gördüm ki devleti tutan yok ayrıldım!
Velhasıl ben o ballı parmağı babamın oğlu olsa dahi kırarım, sen istediğin fanteziyi yapabilirsin. Çok kolay geliyor klavyeden bilmeden atıp tutmak. Bir insan bu işlerin içine girip çıkıp karşı gelmiyorsa kesinlikle oda indiriyordur cebe.

Son düzenleyen moderatör:

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
tipik troll kafası onlar kaçak saraylara harcanan milyonları ki trilyon oldu artık görmezler...

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
@astegon,
Gül güzeli. Ben orada AK PARTİLİYİM mi dedim ? Bu siyaset işi siz gibiler yüzünden hilkat garibanı... İmamoğlunu eleştirince niye ak parti damgası yiyorum, bir ötekine sallayınca chpli damgası. Devleti tutmak, doğruyu tutmak diye birşey kalmamış çünkü. Gözümle görmediğim hırsızlığı hakkında iftira mı attım ben yazımda, yada yaptığı iyilikleri mi sildim delil olduğu halde. Anladığım kadarıyla sende kendini gram geliştirmeyen ama o kadar çağdaş ve modern olan, CHP'den İmamoğlundan taraf olup, devlete taraf olmayan birisin. Ben sana kendimi bir anlatayım;
Gram minnetim yok benim siyasete! Vakti zamanında Akparti harici tüm kuruluşlara katıldım add'ye de mhp'ye de. Ama gördüm ki devleti tutan yok ayrıldım!
Velhasıl ben o ballı parmağı babamın oğlu olsa dahi kırarım, sen istediğin fanteziyi yapabilirsin. Çok kolay geliyor klavyeden bilmeden atıp tutmak. Bir insan bu işlerin içine girip çıkıp karşı gelmiyorsa kesinlikle oda indiriyordur cebe. Astegoncum, sevgili saç kırığım; lütfen ön yargılarını başına çal.

Tüm hakaretlerini sana aynen iade ediyorum. Başka çok şey söylerdim de boşa ziyan.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Szayel tipik troll laftan anlamaz kapasitesi yok.

Yıllarca rahat yaşam içerisinde takılıp durdular tabi. Comfort zone'ları bozulunca terbiyesizlikler yapılıyor. Benim ağzımdan hakaret çıkmadan efendi gibi tartışamayacağız vallahi.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Ortada bir yolsuzluk varsa, bunun partisi olmaz. Yolsuzluğu kim yaparsa yapsın tepki göstermemiz gerekmez mi? akpli belediyeler senelerdir yapıyor diye, bi 20 sene de chpli belediyelerin yapmasına göz mü yummalıyız?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ortada bir yolsuzluk varsa, bunun partisi olmaz. Yolsuzluğu kim yaparsa yapsın tepki göstermemiz gerekmez mi? akpli belediyeler senelerdir yapıyor diye, bi 20 sene de chpli belediyelerin yapmasına göz mü yummalıyız?

Ya arkadaş biz destek olmuyoruz ki böyle şeylere. Ak partili başkanlar, vekiller, bakanlar kendilerini sağa sola atarlarken siz bir şey dediniz mi?

Ben partili değilim. Hiç bir parti ile bağım yok. Liberal bir adam olarak görürüm kendimi. İnsan Partiliyim diyelim kısaca.

CHP'li bir belediye başkanı ters bir şey yaptı mı ilk oy verenler vır vır söyleniyor.

Ha ama sizin cenahın bıraktığı enkaz haline gelen fıtrat da bu oldu. Ama değişecek inşallah.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Yobazlarin oldugu yerde yolsuzluk var CHP' nin oldugu yerde yok olmaz zaten.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Szayel tipik troll laftan anlamaz kapasitesi yok.
Dediğim de ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Hocam siz taraf olmuşsunuz da; bir kendinize, milletinize olamamışsınız. Taraf gibi çağırılmak istiyorsanız çağırırız. Fakir'in fukara'nın çobanın yanına gitmiş bu adamlar gönlünü almış bir zamanki burnu tepedekilerin aksine. Kendilerine göre küçük hizmet yapmış ama büyük gönül eylemiş almış. Sizde tabiri caizse " gavura kızıp oruç bozmak" deyimindeki gibi başındaki adama kızıp oy verenlerine yobaz diyorsunuz. Bir de üstüne sanki kocanız, karınız, abiniz, dayınız gibi ( Kİ BABANA GÜVENLE çağıdayız) yapmaz etmez diyorsunuz. Yapmayın arkadaşlar. Siyaset başından sonuna büyük bir ya(ı)lan! Bilmediğiniz olaya dahil olduğunuzda sizi uyaran kişi yobaz ise yobazım.

Yıllarca rahat yaşam içerisinde takılıp durdular tabi. Comfort zone'ları bozulunca terbiyesizlikler yapılıyor. Benim ağzımdan hakaret çıkmadan efendi gibi tartışamayacağız vallahi.

Görende akp milletvekili altında makam uzay aracı olan biri sanıcak bizi. Benim ağzımdan hakaret çıkmadı, senin de çıkacak ise o senin çağdaş kalitesizliğindendir.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Dediğim de ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım. Hocam siz taraf olmuşsunuz da; bir kendinize, milletinize olamamışsınız. Taraf gibi çağırılmak istiyorsanız çağırırız. Fakir'in fukara'nın çobanın yanına gitmiş bu adamlar gönlünü almış bir zamanki burnu tepedekilerin aksine. Kendilerine göre küçük hizmet yapmış ama büyük gönül eylemiş almış. Sizde tabiri caizse " gavura kızıp oruç bozmak" deyimindeki gibi başındaki adama kızıp oy verenlerine yobaz diyorsunuz. Bir de üstüne sanki kocanız, karınız, abiniz, dayınız gibi ( Kİ BABANA GÜVENLE çağıdayız) yapmaz etmez diyorsunuz. Yapmayın arkadaşlar. Siyaset başından sonuna büyük bir ya(ı)lan! Bilmediğiniz olaya dahil olduğunuzda sizi uyaran kişi yobaz ise yobazım.

Görende akp milletvekili altında makam uzay aracı olan biri sanıcak bizi. Benim ağzımdan hakaret çıkmadı, senin de çıkacak ise o senin çağdaş kalitesizliğindendir.

Sayın forum kullanıcısı;

"Gül güzeli. "

"Astegoncum, sevgili saç kırığım; lütfen ön yargılarını başına çal. "

Bunlar nedir?

Bu nasıl bir pişkinliktir?!

ha sen buna da inanmazsın bak SS aldım.

Bu senin bana yazdığın orjinal hakaret içeren mesaj

1573480932871.png

Bu da mod tarafından düzenlenen hali.

1573480958920.png

Haddini bilmeyi öğreneceksin arkadaşım.

Terbiyesizlik etmemeyi öğreneceksin arkadaşım.

Bu ülkede sizin gibi düşünmeyenlerin de yaşayacağını öğreneceksin arkadaşım.

Hadi kolay gelsin.

Not: Sonra ben trol değilim de şu değilim de bu değilim de... Hadi oradan!

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Gül güzeli'nin aşağılayıcı veya iğneleyici bir tabir olduğunu düşünmüyorum. Kızdığında ağızdan çıkan küfürler gibi nitelendiremem bunu.
"Bak güzel abicim" gibi bir terim bu. Ha sen bu kelimeyi de abilik taslıyorsun gibi anlarsın orası ayrı.

Her zaman aynı tavır. A,B,C partisi var. A'yı yaptığı iyilerle övüyorken, kötüsünü eleştirince B yada C'li oluveriyorsun. B'ye oyversen de kötüsünü ilan edince A yada C... Tartışma forumu ve fikrimi belirtince "siz" ve "ak partilisiniz" gibi kelimeler kullanarak benim düşüncemi garip gurup siyasi kanallarla sığlaştıramazsın. Bunu sana tekrar söylediğimde de ak partilelere söylenilen ak trol lakabını takıyorsun. Sokak ağzı ile arkadaşımmış gibi samimi konuşunca da kötü söz kullanmakla tehdit ediyorsun. Yine son mesajında "sizin" kelimen var :)

Seni tarafsız olmaya davet ettikçe, dışarıdan bakalım, devlete yararı olanları, milleti düşünen savları kovalayalım derken yine istemediğim lakapları ve ünvanları takıyorsun. Ak partili... A,B,C takipçi olduğunuz parti ne ise siz koşturmaya devam ediniz. Ben yanımda olanın düşüncesini okuyamıyorken, adını tv'lerden duyduğunuz her türlü kimseyi takip etmekte her hareketini savunmakta hürsünüz.

Görüyorum ki millet, devlet dediğim yerde millet kendini düşünmez olmuş. Devran zaten böyle gelmiş, nasıl gideceğini de konuşamıyorsak konu benim için bitmiştir. Zaten aynı şekilde yürümeye devam edecekmiş, ediyor da.

İyi forumlar.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yorumların çok azını okudum büyük bir çoğunluğu BOŞ.
Yani sonuç olarak bahsi geçen ihalenin detayları hakkında bilgi sahibi olmadan "yolsuzluk" adı altında eleştirmek yanlış olur diye düşünüyorum.

Teknik şartnamesine bakmak lazım öncelikle
isbike.istanbul adresinden baktım @ÆSir hocam yazınca.

Bunlar sadece bisikletler olamaz. Kiosklar, sistemin bakımı, işletilmesi, sorunların giderimi, hadi bisikletlerin de bakımları vb.

Arkadaşımızın da söylediği gibi ki bu bisikletler anladığım kadarıyla basit bir sisteme dahil olmayacak...

Kullanılan bisikletler bildiğim kadarıyla senin kaç km gittiğini, nereye gittiğini, kaç pedal çevirdiğini hesaplayabilen hatta yaktığın kaloriyi dahi sana bildirebilen bir bisiklet.

Aynen öyle;
Bu iş içinde bir yazılım/teknoloji ve bunu takip edecek elemanlar lazım.

Maliyeti işinize gelecek biçimde tek taraflı yorumlamayın.

Son mesajlar