Ekranda anakart markası yazıyor sonra siyah ekranda kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Evet arkadaslar pc ye format atildi sonra proper boot device falan yaziodu nadiren aciliyodu sonra yine donuyordu veya anakart markasi ekraninda bile donuyordu sonra biosa girdim first boot deviceyi sata hdd yi sectim sonra acilirken bise yuklendi sonra reset atti anakart markasi gorundu orayi gecti sonra simsiyah ekran. Anakart markasi yaziyor sonra siyah ekranda kaliyor. Bilgisayarciya goturdum format atana yani dedi ki ya hdd bozuktur ya anakart dedi. PC de hicbir sorun yoktu sadece oyun oynadiktan sonra parazitler oluyodu cunku ekran driveri win7 uyumluydu goturduk adama win 7 yapti sonra boyle oldu iste adam ya hdd dendir ya da anakart diyo napacam
Hepinize tesekkur ederim 5 dk ayirip okudugunuz icin.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bilgisayar acilirken markasina gore degiskenlik gosterebilir ama genelde F10 yada F12 olur o tuslara basip boot menusune girip harddiski boot ettirmeyi deneyin. Bakin biostan degil direk boot menuden boot ettirin

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bilgisayar acilirken markasina gore degiskenlik gosterebilir ama genelde F10 yada F12 olur o tuslara basip boot menusune girip harddiski boot ettirmeyi deneyin. Bakin biostan degil direk boot menuden boot ettirin
Sence sorun boot ayarlarinda mi
--- Gönderi Güncellendi ---
Peki nasi yapcam

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Konu başlığı kurallara uygun olmadığı için düzeltilmiştir.
  • Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.
  • Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.

Forum Kuralları

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Select proper boot device hatası, bilgisayar işletim sistemini çalıştıramadığı zaman ortaya çıkar. Çeşitli nedenleri olabilir HDD ömrünü tamamlamış olabilir, yanlış BIOS ayarlaması veya bozulan BIOS yazılımı, hasarlı SATA/IDE kablosu, ana kart SATA/IDE girişlerinde bir arıza veya en iyi ihtimalle format atılan imaj dosyasında bozukluk söz konusu olabilir.