Ekran ve Kamera

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
5,172
Yıllar sonra amoled i bırakıp led ekran kullanacağım hiç aklıma gelmezdi. Bana göre amoled bu konuda son noktaydı. Ancak Lg G7 bu durumu tamamen tersine çevirdi diyebilirim. Açıkcası bu konu hakkında çok konuşmak istemiyorum çünkü insanların hoşuna hangisinin gideceği tamamen göreceli ancak ben G7 nin hem ips hemde amoled versyonu olsaydı kesinlikle ips versyonunu seçerdim.​

Açıkcası ekran bakımından s9 ile G7 yi kıyaslamayı pek mantıklı bulmuyorum. Çünkü bu konuda g7 nin rakibi s9+. Bu yüzden bu bölümde sadece S9+ ile G7 nin teknik özelliklerini paylaşacağım.

S9+ .......... g7

Ekran Boyutu.

6.2 İnç. ............. 6.1 İnç

Ekran Çözünürlüğü
1440x2960 (QHD+) ....... 1440x3120 (QHD+)

Piksel Yoğunluğu
531 PPI. ..... 564 PPI

Ekran Teknolojisi
Super AMOLED. .......... IPS LCD

G7 ekranının teknik özelikleri s9+ dan bile üstün. Açıkcası bu durum oylamayı net bir şekilde etkileyecek.

S9
Ekran 9.4/10

S9+

Ekran 9.5/10

G7

Ekran 9.6/10

Not:
Ekran gövde oranı bakımından s9 önde.​

Kamera her iki cihazdada çok iyi. G7 deki ikinci geniş açılı kamera çok başarılı aynı şekilde s9 un değişebilen diyaframlı kamerası da çok başarılı.

G7 ve S9 ile çektiğim fotoğraflarla kıyaslama yaptığımda şu kanıya vardım. G7 de kötü olan bir şeyler var ve bu G7 nin kamerası değil muhtemelen kamera yazılımı. Mesela s9 da bir şeye odaklanmayınca odaklayamadığı nesneye dokunursun ve hızlıca odaklanır. Yada odağı sabitlemek istersen bir yere uzun basarsın ve odak sabitlenir. Açıkcası G7 de otofokus nasıl çalışır hala tam çözebilmiş değilim. Ekrana dokununca oraya odaklandığını belirten bir kare çıkıyor ancak kamera oraya hiç odaklanmıyor.

G7 kamerası biraz anormal çalışsada çift kameradan dolayı bence G7 nin rakibi s9+. Buyrun değerlendirmeyi siz yapın.

https://youtu.be/gAmrDnrbKM

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...