Ekran Kartlarım Crossfire Oluyorumu?

Bu konuyu okuyanlar

venomakasa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bugün bilgisayarı açtığım zaman, Steam bir anket gönderdi. Herkesin sistemini ölçen bir anket. Ve orada özelliklerime baktığım zaman ilginç bir durum dikkatimi çekti. Benim normalde 2 tane kasaya takılı " AMD Radeon 6670 HD " ekran kartlarım var. Ben bunları anakarta SLI köprüsü olmadan direkt Crossfire yöntemi ile taktım yani ortak çalışmaları için. Steam'in gönderdiği ankette sistem bilgilerime göz attığım zaman "Bilgisayarda Crossfire veya SLI algılanmadı." gibisinden yazı yazıyordu. Benim kasaya takılı olan ekran kartları Crossfire olmuyor mu? Ekran kartlarına baktığım zaman ikisininde fanı dönüyordu.

Bilgisayarı 2013 de toplamıştım ve ozaman pek bilgim yoktu , bana dediklerinde ; ekran kartları anakart üzerinden Crossfire oluyor. Yani anakartın öyle özelliği varmış , Crossfire köprüsü takmadanda anakart üzerinden crossfire oluyor dediler. Ben kaç yıldır tek ekran kartı ilemi oynuyormuşum boşu boşunamı duruyormuş diğer kart. Ve kartlarımın crossfire olduklarını nereden kontrol edebilirim anlıyabilirim?

Anakartım: asus p9x79 deluxe

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    22.8 KB · Görüntüleme: 601

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakartının crossfire özelliği var. Hatta 4 karta bile var.cROSFİRE İÇİN 2.KARTIN TAKINCA DEVREYE GİRMESİ LAZIM. yİNE DE NETTEN Bİ BAKAYIM,BAŞKA Bİ ŞEY YAPMAK GEREKİYORMU.

venomakasa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anakartının crossfire özelliği var. Hatta 4 karta bile var.cROSFİRE İÇİN 2.KARTIN TAKINCA DEVREYE GİRMESİ LAZIM. yİNE DE NETTEN Bİ BAKAYIM,BAŞKA Bİ ŞEY YAPMAK GEREKİYORMU.

Başka bi forumda konu açtım , adam dedi crosfire olmuyormuş. Gpu-z fotoğraf attım baktığı zaman crosfire olmuyormuş. Saten steamin gönderdiği ankettede algılanmadı yazıyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Köprü bağlantı kablosu olması lazım diye biliyorum bu eski kartlarda.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
6670 Crossfire diye netten bi bakın,kablo/köprü durumu için.Yazılım olarakda bi yerlerden görünür ama,çok önemli değil. Artan fps ler herşeyi açıklar.

venomakasa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
6670 Crossfire diye netten bi bakın,kablo/köprü durumu için.Yazılım olarakda bi yerlerden görünür ama,çok önemli değil. Artan fps ler herşeyi açıklar.

Ben kaç yıldır böyle kullanıyorum. Diğer ekran kartını çıkarsam anlaşılırmı acaba